dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    PC
    Guest
    PC

    Domyślnie "pachnąca" woda

    kupiłem dom pod Warszawą na terenie bez doprowadzonego wodociągu. Poprzedni właściciel zainstalował odżelaziacz z powodu bardzo znacznego zażelazienia wody (po kilkunastu minutach na powietrzu przybierała kolor cegły !!!). Niestety ujęcie to (ok. 20 m głębokości) miało już ponad 30 lat i doszło do zapchania się filtra - musiałem wywiercić nowe, dużo głębsze. Woda z niego nie mętniała, miała neutralny smak i zapach, więc po roku przy okazji remontu zlikwidowałem odżelaziacz (stał w przedpokoju i był dość hałaśliwy). Wkrótce okazało się, że na armaturze pojawia się delikatny rdzawy osad i co gorsze woda tuż po spuszczeniu z kranu ma silny zapach, chyba siarkowodoru, który szybko się ulatnia, przy czym nie czuć żadnych zmian jej smaku. Jest miękka, co widać po czajniku - kilkumiesięczne gotowanie nie spowodowało osadzenia się ani odrobiny kamienia a zmywarka zmywa naczynia bez pozostawienia osadu bez dodawania soli. Co może byc przyczyną tego zapachu i jak temu zaradzić ? Pamiętam, że przy podlączeniu nowego ujęcia wody rurą z tworzywa sztucznego do starej rury ze stali ocynkowanej ta ostatnia była zanieczyszczona jakimś starym osadem o wyraźnym zapachu ryby (beztlenowce ?) - nie można było wymienić tej rury bo biegła pod znaczną częsścią domu.

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba najlepiej zrobić badania wody (usługowo robi je np. Sanepid). Można badać skład chemiczny i biologiczny (tak mi się wydaje, myśmy badali skład chemiczny). Nie jest to zawrotny koszt, a dużo się można dowiedzieć.

  3. #3
    pcentek
    Guest
    pcentek

    Domyślnie

    myslałem o badaniu, ale chcę to zrobić u znajomego, bo boję się, że jak wyjdzie coś nie tak to Sanepid się przyczepi

  4. #4

    Domyślnie

    Nam wychodziło nie tak (robiliśmy badania, żeby założyć filtry) i nikt się nas nie czepiał. Usługa jak usługa, możesz badać wodę z Wisły jak masz taki kaprys.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony