dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o szybę w oknie

    Właśnie wstawili mi nową szybę do wybitego okna. Na szybach są naklejki z parametrami, wymiarami itp itd. Jest też informacja że jest to strona wewnętrzna. I tu pojawia się problem bo wstawili mi odwrotnie czyli naklejką na zewnątrz. OK można przełożyć szybę ale moje pytanie jest takie:
    Dlaczego akurat tamta strona szyby ma być wewnątrz? Co by było gdy tego nie przełożyć (majster może przecież przełożyć naklejkę i powie że przełożył szybę)?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, nie przelozy tak latfo naklejki bo masz jeszcze na ramie nadruk z data i parametrami. A strona wewnatrz/ zewnatrz ma do czynienia z jakoscia szyby i wspolczynnikiem przenikania ciepla. Pozdr. tm

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jeżeli nie jest to jakaś szyba specjalna (np. antywłamaniowa) a zwykła U=1,0-1,1 to nie ma w zasadzie żadnego znaczenia praktycznego jak się ją zamontuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Jest to szyba zwykła podwójna o współczynniku U=1,0.
    Czyli nie ma znaczenia, która strona jest wewnętrzna lub zewnętrzna ? Chce się upewnić.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Ma znaczenie.
    Szyba zespolona, to dwie szyby z których pierwsza (ta od strony mieszkania) posiada naniesioną
    próżniowo cienką warstwę niskoemisyjną, zwykle są to tlenki metali. Warstwa ma odbijać ciepło
    z pomieszczenia w kierunku do wewnątrz, dlatego powinna być ustawiona "do mieszkania".
    beton wiąże ludzi...

  6. #6

    Domyślnie

    no to trzeba przełożyć. Dzięki

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie sprawdziłem na stronie producenta Press-Glass.
    Ma znaczenie bo ta wewnętrzna ma powłokę tak jak pisze Last Rico

    Zespolenie ciepłochronne jednokomorowe składa się z dwóch szyb, z których jedna to szyba typu Thermofloat z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych (tzw. powłoką niskoemisyjną).

    Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równocześnie zapobiegając przenikaniu ciepła z pomieszczenia na zewnątrz.
    W przestrzeni między szybami znajduje się gaz szlachetny, dodatkowo obniżający współczynnik przenikania ciepła Ug.
    http://www.press-glas.com/nasze_szkl...cieplochronne/

  8. #8

    Domyślnie

    o kurcze to nawet nie wiedziałem o tym u mnie podczas reklamacji już praktycznie w każdym oknie wyciągali szyby i skąd ja mam teraz wiedzieć że są założone odpowiednią strona jest jakieś oznaczenie na szybie która stroną ma być ta szyba włożona?

  9. #9

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem u producenta i zapytałem w dziale technologicznym : Jak rozpoznać która strona jest wewnętrzną.
    Pani odpowiedziała: szyba powinna być zamontowana tak by od wewnątrz można było normalnie (tzn nie do góry nogami) przeczytać nadruk na ramie pomiędzy szybami. Dotyczy to szyb normalnych u mnie o współczynniku 1,0. Po chwili dodała, że już teraz to nie ma większego znaczenia bo na szkoleniach z huty mówią, że teraz już mają inną technologię (może 2 lata) i strona nie ma znaczenia.
    Ja kazałem odwrócić szybę bo jednak była wstawiona odwrotnie choć majster mówił, że on tylko naklejkę zmienił przy montażu . Producent jednak ma naklejki, która to strona wewnętrzna i na stronie też tak ma napisane (cytowałem wcześniej)

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    zapal zapalniczkę i obserwuj z boku odbity w szybie płomień
    będą dwie pary płomyczków - pierwsza dla pierwszej szyby od strony zapalniczki
    druga od drugiej
    tam gdzie odbity płomień będzie miał inne zabarwienie tam jest napylona warstwa metali
    proste jak konstrukcja cepa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ben7

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    powierzchnia szyby z napylonymi tlenkami przewodzi prąd, można sprawdzić używając płaskiej baterii z rezystorem i diodą LED-najprostrza i najszybsza metoda stosowana w firmach, gdzie obrabiają takie szyby.
    Pozdrawiam

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Jareko, jesteś genialny ! Proste badanie i to działa
    A ja kombinowałem z lusterkami, pryzmatem i źródłem żeby koledze coś odpisać, a tu masz...
    I do kolegi Ben7, problem będzie z włożeniem tam przewodów, bo warstwa niskoemisyjna
    jest nakładana od wewnętrznej strony szyby, czyli jest pomiędzy szybami
    beton wiąże ludzi...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico
    Jareko, jesteś genialny ! Proste badanie i to działa
    A ja kombinowałem z lusterkami, pryzmatem i źródłem żeby koledze coś odpisać, a tu masz...
    I do kolegi Ben7, problem będzie z włożeniem tam przewodów, bo warstwa niskoemisyjna
    jest nakładana od wewnętrznej strony szyby, czyli jest pomiędzy szybami
    wiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14

    Domyślnie

    No ale , z ktorej strony jest szyba z warstwa cieplochronna nie ma znaczenia dla wsp. pakietu , naklejke daja po to by w 2 kwaterowych oknach sie nie pomylic bo odcien bedzie inny patrzac na slonce , gdyz inaczej odbija sie swiatlo z kazdej strony pakietu , ale jesli chodzi w parametry cieplne i akustyczne to nie ma zadnego znaczenia z ktorej strony jest powloka.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    A ja myślę że ma znaczenie. Chodzi o to że w przypadku prawidłowego montażu szyb
    ta z warstwą znajduje się od strony mieszkania, zatem ciepło jest odbijane już od tej pierwszej szyby
    spowrotem na mieszkanie. Jeśli ustawimy ją jako drugą, czyli od zewnątrz, to ciepło będzie musiało
    przechodzić przez pierwszą szybę, oraz przez wypełnienie gazowe zanim ulegnie odbiciu.
    Takie przechodzenie ciepła przez powietrze czy argon, musi go podgrzewać, a trzeba pamiętać
    że gaz styka się całą powierzchnią z szybą zimną i będzie jej to ciepło oddawać...
    beton wiąże ludzi...

  16. #16

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia i nie jest to wynikiem moich przemyslen tylko taka dostalem odpowiedz jakis czas temu od duzej firmy produkujacej pakiety szybowe.
    Naklejka ma znaczenie tylko w oknach wielokwaterowych ( odcien).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony