dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie wykończenie poddasz-ceny

    witam,
    dostalam następująca ofertę na zrobienie poddasza, wełna już jest zostały profile, płyty gk, szpachlowanie itd .... cena za robociznę z jednokrotnym malowaniem 37/m2, powierzchnia do zrobienia łącznie około 170 m2
    powiedzcie ile czasu moze zająć wykonanie tej pracy i czy cena jest ok?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cena jest OK.

    Myslę że około 2 tygodni, jeśli ekipa jest wolna i robi dużo przerw na fajkę

    Pozdr,

  3. #3

    Domyślnie poddasze

    u mnie dach skomplikowany to tez cena wyzsza 50zl\m2 bez malowania

  4. #4

    Domyślnie wykończenie poddasz-ceny

    Jako wykonawca podziwiam ludzi przy braniu cen i wykonawców do prac, które często przerastaja ich umiejetności, oczekiwania wykonania prac zaskakują obie strony. Cena 20 pare lub 30 zł/mkw nie oznacz dobrej czy złej pracy, dotyczy bardziej namoncenia na forum dla wykonawców zarejestrowanych i opłacajacych podatki. Każdy z niższej półki próbuje uszkność coś dla siebie lub by móc cokolwiek zarobić.

  5. #5

    Domyślnie Re: wykończenie poddasz-ceny

    Cytat Napisał zdzisiek77
    Jako wykonawca podziwiam ludzi przy braniu cen i wykonawców do prac, które często przerastaja ich umiejetności, oczekiwania wykonania prac zaskakują obie strony. Cena 20 pare lub 30 zł/mkw nie oznacz dobrej czy złej pracy, dotyczy bardziej namoncenia na forum dla wykonawców zarejestrowanych i opłacajacych podatki. Każdy z niższej półki próbuje uszkność coś dla siebie lub by móc cokolwiek zarobić.
    ale tu nie piszemy o 20 czy 30, tylko 37 i wiecej ....
    ja placilem 35 w polowie zeszlego roku, i nie mialem ekipy z nizszej polki,
    byc moze nie placa podatkow, ale to z kolei mnie jako inwestora nie interesuje,

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71 Zobacz post
    ale tu nie piszemy o 20 czy 30, tylko 37 i wiecej ....
    ja placilem 35 w polowie zeszlego roku, i nie mialem ekipy z nizszej polki,
    byc moze nie placa podatkow, ale to z kolei mnie jako inwestora nie interesuje,
    podaj adres podjedziemy obejzec tego mercedesa

  7. #7

    Domyślnie

    Witam
    Chciałbym porównać cenę robocizny zabudowy sufitów poddasza:
    wełna 20cm, 1-warstwa
    stelaże
    folia
    karton-gips
    szpachlowanie na gotowo
    wstępne malowanie
    Mam ofertę za 40zł
    Czy propozycja jet ok?

  8. #8

    Domyślnie

    też mam pytanie co do wyceny. Budowa pod Krakowem. Cena za materiał + robociznę 120/m2. W tym:
    - wełna supermata 20 cm
    -wełna supermata 5 cm x 2
    - regipsy bez szpachlowania.

    Do tego byłoby za szpachlowanie 12 zł/m2 + gruntowanie 2 zł/m2 + malowanie 6-12 zł/m2
    Czyli wszystko razem z malowaniem 140-146 zł/m2.

  9. #9

    Domyślnie

    A jak najprościej obliczyć powierzchnię wykończenia poddaszy? Jest jakiś uproszczony wzór czy liczyć te wszystkie prostokąty i trójkąty i sumować?

  10. #10

    Domyślnie

    plusfoto -dzięki!
    pinokio_a ja też okolice Krakowa Z tego co podajecie to wykończenie naszych poddaszy to aż 20 tys zł (ok. 130 m2) -koszmarek...

  11. #11

    Domyślnie

    100,-/m2 za poddasze kpl. tzn.: welna URSA 150mm wzdluż więźby+50mm prostopadle, kpl. ruszt(podwójny krzyżowy)+płyta G-K+ folia+szpachlowanie z robocizną. Rejon- Górny Śląsk.
    Ekipa ta zajmuje się wyłącznie zabudową poddaszy. Termin rezerwowaliśmy w styczniu 2007

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommy_k
    100,-/m2 za poddasze kpl. tzn.: welna URSA 150mm wzdluż więźby+50mm prostopadle, kpl. ruszt(podwójny krzyżowy)+płyta G-K+ folia+szpachlowanie z robocizną. Rejon- Górny Śląsk.
    Ekipa ta zajmuje się wyłącznie zabudową poddaszy. Termin rezerwowaliśmy w styczniu 2007
    chyba z materiałem ?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK&KASIA
    chyba z materiałem ?
    Policzmy (bardzo pobieżnie sam materiał):
    wełna "15" - 18 zł/m2
    wełna "5" - 6 zł/m2
    wieszaki - 1,50zł na m2
    profile - 5zł na m2 (przy krzyżowym x2)
    folia - 1 zł/m2
    taśma do folii - 0,50zł
    płyta gk - 7zł/m2
    wkręty - 0,50zł
    masa szpachlowa - 2 zł
    taśma zbrojąca - 0,50zł

    Razem jakieś 47zł/m2
    Podejrzewam, że przy rabatach dla firmy, która tylko tym sie zajmuje to koszt na pewno zmieści się w 40zł/m2.

    Jeżeli dobrze rozumiem, to robocizna wychodzi ok. 60 zł/m2

  14. #14

    Domyślnie

    50zł/m2
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  15. #15

    Domyślnie

    również moge polecić firme od wykończeń,którą sam reprezentuje.
    oczywiście możliwośc pokazania poprzednich prac na terenie trójmiasta/kościerzyna.
    100zł za metr to (takna oko) z 20cm wełny i malowaniem na gotowo już by można wziąć. ogólnie można sie z Nami zawsze dogadać, bez problemu mozemy też robić z materiałem klienta.
    natomiast cena za samą robocizne jest uwarunkowana od rodzaju poddasza,przy dużych powierzchniach można sie nieźle targować
    i jeszcze chciałbymdodać że pierwsza połowe kwietnia mamy wolny tremin (a zaczętą prace już musimy zrobić do końca)
    pozdrawiam.
    google: murator osek.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK&KASIA
    Cytat Napisał tommy_k
    100,-/m2 za poddasze kpl. tzn.: welna URSA 150mm wzdluż więźby+50mm prostopadle, kpl. ruszt(podwójny krzyżowy)+płyta G-K+ folia+szpachlowanie z robocizną. Rejon- Górny Śląsk.
    Ekipa ta zajmuje się wyłącznie zabudową poddaszy. Termin rezerwowaliśmy w styczniu 2007
    chyba z materiałem ?
    dziś dzwoniłam i faktycznie podano mi też cenę z materiałem + jednokrotne szpachlowanie całości (wełna 25 cm)

    Ale też inną cenę dostałam 26 zł + vat za robociznę...
    Różnica znaczna

  17. #17

    Domyślnie

    Yar 65-rzeczywiscie policzyłeś b pobieżnie,ponieważ uwzględniłeś cenę materiałów troszkę nierealną. Otóż nas same materiały kosztowały ( po uwzgl. rabatu) 55,-pln. Do tego mamy b skomplikowane podasze pod kątem skosów etc-stąd prawdopodobnie wzięła się kwota 100,-pln (materiały z robocizną). Długo zastanawialiśmy sie nad wyborem wykonawcy( wybraliśmy średnią pod względem cenowym ofertę)-jest tutaj "małe" ryzyko ponieważ sugerując sie tylko i wyłącznie ceną można mieć w niedalekiej przyszłości niemałe kłopoty z pękającymi połączeniami płyt-płyt/ścian etc. My "poszliśmy na 100/m2, a budujący równolegle nasi znajomi postawili na ekipe która wykonała kpl. poddasze za 70/m2 przy 20cm ociepleniu-teraz b tego żałuja-nie podpisali jakiejkolwiek umowy z wykonawcą, który ma ich teraz gdzieś, ciągle jest niby zajęty, brakuje mu czasu na zdiagnozowanie sytuacji, a owa sytuacja jest wręcz dramatyczna-łączenia płyt spękane, odspojony akryl na łączeniu ze ścianami,różne wysokości w pokojach(!!).Płyty na poddaszu wyglądają jak po małym trzęsieniu ziemi!
    Reasumując jak to w życiu-nie ma reguł, ale niestety (od samego początku budowy) trzeba być b czujnym . Każdy inwestor podejmuje decyzję na własną odpowiedzialność-wybiera ekipy za taką cene na jaką go stać i jaką uważa za najlepszą...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommy_k
    Yar 65-rzeczywiscie policzyłeś b pobieżnie,ponieważ uwzględniłeś cenę materiałów troszkę nierealną. Otóż nas same materiały kosztowały ( po uwzgl. rabatu) 55,-pln. Do tego mamy b skomplikowane podasze pod kątem skosów etc-stąd prawdopodobnie wzięła się kwota 100,-pln (materiały z robocizną). Długo zastanawialiśmy sie nad wyborem wykonawcy( wybraliśmy średnią pod względem cenowym ofertę)-jest tutaj "małe" ryzyko ponieważ sugerując sie tylko i wyłącznie ceną można mieć w niedalekiej przyszłości niemałe kłopoty z pękającymi połączeniami płyt-płyt/ścian etc. My "poszliśmy na 100/m2, a budujący równolegle nasi znajomi postawili na ekipe która wykonała kpl. poddasze za 70/m2 przy 20cm ociepleniu-teraz b tego żałuja-nie podpisali jakiejkolwiek umowy z wykonawcą, który ma ich teraz gdzieś, ciągle jest niby zajęty, brakuje mu czasu na zdiagnozowanie sytuacji, a owa sytuacja jest wręcz dramatyczna-łączenia płyt spękane, odspojony akryl na łączeniu ze ścianami,różne wysokości w pokojach(!!).Płyty na poddaszu wyglądają jak po małym trzęsieniu ziemi!
    Reasumując jak to w życiu-nie ma reguł, ale niestety (od samego początku budowy) trzeba być b czujnym . Każdy inwestor podejmuje decyzję na własną odpowiedzialność-wybiera ekipy za taką cene na jaką go stać i jaką uważa za najlepszą...
    o dlatego zawsze lepiej poprosić o obejrzenie poprzedniej pracy danej ekipy
    (i zaczynać od najtańszych)
    pozdrawiam.
    google: murator osek.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommy_k
    Yar 65-rzeczywiscie policzyłeś b pobieżnie,ponieważ uwzględniłeś cenę materiałów troszkę nierealną.
    Ta cena (47 zł) to cena, jaką ja zapłaciłem za materiały w Mińsku Mazowieckim. Dostałem rabat 9% na ceny sklepowe. Zapewniam, że jest to cena realna i to z fakturą.

  20. #20

    Domyślnie

    To dobra cena

    Pozdrawiam,

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony