dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie wykończenie poddasz-ceny

    witam,
    dostalam następująca ofertę na zrobienie poddasza, wełna już jest zostały profile, płyty gk, szpachlowanie itd .... cena za robociznę z jednokrotnym malowaniem 37/m2, powierzchnia do zrobienia łącznie około 170 m2
    powiedzcie ile czasu moze zająć wykonanie tej pracy i czy cena jest ok?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cena jest OK.

    Myslę że około 2 tygodni, jeśli ekipa jest wolna i robi dużo przerw na fajkę

    Pozdr,

  3. #3

    Domyślnie poddasze

    u mnie dach skomplikowany to tez cena wyzsza 50zl\m2 bez malowania

  4. #4

    Domyślnie wykończenie poddasz-ceny

    Jako wykonawca podziwiam ludzi przy braniu cen i wykonawców do prac, które często przerastaja ich umiejetności, oczekiwania wykonania prac zaskakują obie strony. Cena 20 pare lub 30 zł/mkw nie oznacz dobrej czy złej pracy, dotyczy bardziej namoncenia na forum dla wykonawców zarejestrowanych i opłacajacych podatki. Każdy z niższej półki próbuje uszkność coś dla siebie lub by móc cokolwiek zarobić.

  5. #5

    Domyślnie Re: wykończenie poddasz-ceny

    Cytat Napisał zdzisiek77
    Jako wykonawca podziwiam ludzi przy braniu cen i wykonawców do prac, które często przerastaja ich umiejetności, oczekiwania wykonania prac zaskakują obie strony. Cena 20 pare lub 30 zł/mkw nie oznacz dobrej czy złej pracy, dotyczy bardziej namoncenia na forum dla wykonawców zarejestrowanych i opłacajacych podatki. Każdy z niższej półki próbuje uszkność coś dla siebie lub by móc cokolwiek zarobić.
    ale tu nie piszemy o 20 czy 30, tylko 37 i wiecej ....
    ja placilem 35 w polowie zeszlego roku, i nie mialem ekipy z nizszej polki,
    byc moze nie placa podatkow, ale to z kolei mnie jako inwestora nie interesuje,

  6. #6

    Domyślnie

    100,-/m2 za poddasze kpl. tzn.: welna URSA 150mm wzdluż więźby+50mm prostopadle, kpl. ruszt(podwójny krzyżowy)+płyta G-K+ folia+szpachlowanie z robocizną. Rejon- Górny Śląsk.
    Ekipa ta zajmuje się wyłącznie zabudową poddaszy. Termin rezerwowaliśmy w styczniu 2007

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommy_k
    100,-/m2 za poddasze kpl. tzn.: welna URSA 150mm wzdluż więźby+50mm prostopadle, kpl. ruszt(podwójny krzyżowy)+płyta G-K+ folia+szpachlowanie z robocizną. Rejon- Górny Śląsk.
    Ekipa ta zajmuje się wyłącznie zabudową poddaszy. Termin rezerwowaliśmy w styczniu 2007
    chyba z materiałem ?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK&KASIA
    chyba z materiałem ?
    Policzmy (bardzo pobieżnie sam materiał):
    wełna "15" - 18 zł/m2
    wełna "5" - 6 zł/m2
    wieszaki - 1,50zł na m2
    profile - 5zł na m2 (przy krzyżowym x2)
    folia - 1 zł/m2
    taśma do folii - 0,50zł
    płyta gk - 7zł/m2
    wkręty - 0,50zł
    masa szpachlowa - 2 zł
    taśma zbrojąca - 0,50zł

    Razem jakieś 47zł/m2
    Podejrzewam, że przy rabatach dla firmy, która tylko tym sie zajmuje to koszt na pewno zmieści się w 40zł/m2.

    Jeżeli dobrze rozumiem, to robocizna wychodzi ok. 60 zł/m2

  9. #9

    Domyślnie

    50zł/m2
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  10. #10

    Domyślnie

    również moge polecić firme od wykończeń,którą sam reprezentuje.
    oczywiście możliwośc pokazania poprzednich prac na terenie trójmiasta/kościerzyna.
    100zł za metr to (takna oko) z 20cm wełny i malowaniem na gotowo już by można wziąć. ogólnie można sie z Nami zawsze dogadać, bez problemu mozemy też robić z materiałem klienta.
    natomiast cena za samą robocizne jest uwarunkowana od rodzaju poddasza,przy dużych powierzchniach można sie nieźle targować
    i jeszcze chciałbymdodać że pierwsza połowe kwietnia mamy wolny tremin (a zaczętą prace już musimy zrobić do końca)
    pozdrawiam.
    google: murator osek.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK&KASIA
    Cytat Napisał tommy_k
    100,-/m2 za poddasze kpl. tzn.: welna URSA 150mm wzdluż więźby+50mm prostopadle, kpl. ruszt(podwójny krzyżowy)+płyta G-K+ folia+szpachlowanie z robocizną. Rejon- Górny Śląsk.
    Ekipa ta zajmuje się wyłącznie zabudową poddaszy. Termin rezerwowaliśmy w styczniu 2007
    chyba z materiałem ?
    dziś dzwoniłam i faktycznie podano mi też cenę z materiałem + jednokrotne szpachlowanie całości (wełna 25 cm)

    Ale też inną cenę dostałam 26 zł + vat za robociznę...
    Różnica znaczna

  12. #12

    Domyślnie

    Yar 65-rzeczywiscie policzyłeś b pobieżnie,ponieważ uwzględniłeś cenę materiałów troszkę nierealną. Otóż nas same materiały kosztowały ( po uwzgl. rabatu) 55,-pln. Do tego mamy b skomplikowane podasze pod kątem skosów etc-stąd prawdopodobnie wzięła się kwota 100,-pln (materiały z robocizną). Długo zastanawialiśmy sie nad wyborem wykonawcy( wybraliśmy średnią pod względem cenowym ofertę)-jest tutaj "małe" ryzyko ponieważ sugerując sie tylko i wyłącznie ceną można mieć w niedalekiej przyszłości niemałe kłopoty z pękającymi połączeniami płyt-płyt/ścian etc. My "poszliśmy na 100/m2, a budujący równolegle nasi znajomi postawili na ekipe która wykonała kpl. poddasze za 70/m2 przy 20cm ociepleniu-teraz b tego żałuja-nie podpisali jakiejkolwiek umowy z wykonawcą, który ma ich teraz gdzieś, ciągle jest niby zajęty, brakuje mu czasu na zdiagnozowanie sytuacji, a owa sytuacja jest wręcz dramatyczna-łączenia płyt spękane, odspojony akryl na łączeniu ze ścianami,różne wysokości w pokojach(!!).Płyty na poddaszu wyglądają jak po małym trzęsieniu ziemi!
    Reasumując jak to w życiu-nie ma reguł, ale niestety (od samego początku budowy) trzeba być b czujnym . Każdy inwestor podejmuje decyzję na własną odpowiedzialność-wybiera ekipy za taką cene na jaką go stać i jaką uważa za najlepszą...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommy_k
    Yar 65-rzeczywiscie policzyłeś b pobieżnie,ponieważ uwzględniłeś cenę materiałów troszkę nierealną. Otóż nas same materiały kosztowały ( po uwzgl. rabatu) 55,-pln. Do tego mamy b skomplikowane podasze pod kątem skosów etc-stąd prawdopodobnie wzięła się kwota 100,-pln (materiały z robocizną). Długo zastanawialiśmy sie nad wyborem wykonawcy( wybraliśmy średnią pod względem cenowym ofertę)-jest tutaj "małe" ryzyko ponieważ sugerując sie tylko i wyłącznie ceną można mieć w niedalekiej przyszłości niemałe kłopoty z pękającymi połączeniami płyt-płyt/ścian etc. My "poszliśmy na 100/m2, a budujący równolegle nasi znajomi postawili na ekipe która wykonała kpl. poddasze za 70/m2 przy 20cm ociepleniu-teraz b tego żałuja-nie podpisali jakiejkolwiek umowy z wykonawcą, który ma ich teraz gdzieś, ciągle jest niby zajęty, brakuje mu czasu na zdiagnozowanie sytuacji, a owa sytuacja jest wręcz dramatyczna-łączenia płyt spękane, odspojony akryl na łączeniu ze ścianami,różne wysokości w pokojach(!!).Płyty na poddaszu wyglądają jak po małym trzęsieniu ziemi!
    Reasumując jak to w życiu-nie ma reguł, ale niestety (od samego początku budowy) trzeba być b czujnym . Każdy inwestor podejmuje decyzję na własną odpowiedzialność-wybiera ekipy za taką cene na jaką go stać i jaką uważa za najlepszą...
    o dlatego zawsze lepiej poprosić o obejrzenie poprzedniej pracy danej ekipy
    (i zaczynać od najtańszych)
    pozdrawiam.
    google: murator osek.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommy_k
    Yar 65-rzeczywiscie policzyłeś b pobieżnie,ponieważ uwzględniłeś cenę materiałów troszkę nierealną.
    Ta cena (47 zł) to cena, jaką ja zapłaciłem za materiały w Mińsku Mazowieckim. Dostałem rabat 9% na ceny sklepowe. Zapewniam, że jest to cena realna i to z fakturą.

  15. #15

    Domyślnie

    To dobra cena

    Pozdrawiam,

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dekor

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał yar65
    Cytat Napisał tommy_k
    Yar 65-rzeczywiscie policzyłeś b pobieżnie,ponieważ uwzględniłeś cenę materiałów troszkę nierealną.
    Ta cena (47 zł) to cena, jaką ja zapłaciłem za materiały w Mińsku Mazowieckim. Dostałem rabat 9% na ceny sklepowe. Zapewniam, że jest to cena realna i to z fakturą.
    Jeśli szukacie tanich materiałów to je napewno znajdziecie.Ale będzie to profil stelażu firmy nida gips płyta GKF Nord Gips uchwyty kotwowe do profili Regips a masa szpachlowa do połączeń Gipsar Uni Trudnie się poddaszami od 1990r.Wieście mi że technologia zabudowy poddasza się bardzo zmieniały,ale pozostałem na bazie technologi która przewiduje materiały firm Regips lub Knauf.Jeśli system Regipsa to od A do Z...itp Mam gwarancje na materiał i robocizne od wykonawcy i to że zapłace 100zł za m2 czy 110zł jest naprawde mało istotne.Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie temat sprzed roku odkopany

    Uwaga na ceny bo temat odkopany z tamtego roku.
    Jest zima czas na zrobienie planu działania, odnowienia mieszkań, remonty, ogrodzenie działki, wykończenia elewacji, położenie tynku na elewacji(struktury), wykonanie podbitki lub szalówki na budynku, ocieplenie poddaszy, karton gipsy lub boazeria, sufity podwieszane

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciekCP

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Ja w bieżącym (2009) roku pod Krakowem dostalem cenę z materiałem (Regips) 90 zł//m2

  19. #19

    Domyślnie

    Witam. Jak obecnie kształtują sie ceny za komletne wykonczenie poddasza? Chodzi mi tylko o robocizne - połorzenie wełny i płyt gipsowych na skosach i suficie

  20. #20

    Domyślnie

    poważnie prosze. U mniew w okolicy około 60zł za metr i sie pytam czy to normalna cena

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony