dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 129
  1. #21

    Domyślnie

    Ceny w Poznaniu: 2,5 - 3,5 za polozenie jednej cegly. Jezeli cegla cieta na dwie czesci to polozenie kazdej z nich jest liczone osobno...

  2. #22

    Domyślnie

    w lubelskim 2,50 zł za sztukę - generalna zasada to podobno położenie jednej sztuki = koszt zakupu 1 sztuki ( tak twierdzi mój murarz )

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał pola08
    ...generalna zasada to podobno położenie jednej sztuki = koszt zakupu 1 sztuki ( tak twierdzi mój murarz )
    To ja go zapraszam
    bo w markecie Terca Wienerberger kl. 350 za 1,34 zł

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał pola08
    ...generalna zasada to podobno położenie jednej sztuki = koszt zakupu 1 sztuki ( tak twierdzi mój murarz )
    To ja go zapraszam
    bo w markecie Terca Wienerberger kl. 350 za 1,34 zł
    Jaki to market? Nie znalazlem za tyle nigdzie...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał edi1977
    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał pola08
    ...generalna zasada to podobno położenie jednej sztuki = koszt zakupu 1 sztuki ( tak twierdzi mój murarz )
    To ja go zapraszam
    bo w markecie Terca Wienerberger kl. 350 za 1,34 zł
    Jaki to market? Nie znalazlem za tyle nigdzie...
    Brico Depot (skromniejszy brat Castoramy)
    tu katalog:
    http://www.bricodepot.pl/index.php?id=41

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    u mnie za cegłę klinkierową - za położenie ale na kominie - chcieli 2 zł/sztuka
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  7. #27

    Domyślnie

    Ja podmórówkę i wmurowane słupki juz mam koszt z robocizną i materiałem około 2000 zł. (23 metry ogrodzenia od frontu).

    Pozdrawiam,

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał pola08
    w lubelskim 2,50 zł za sztukę - generalna zasada to podobno położenie jednej sztuki = koszt zakupu 1 sztuki ( tak twierdzi mój murarz )
    Cffaniaczek , a co jak ja kupiłem z CRH pełną za 5,4 zł/szt.? Nie pokazywać faktury
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  9. #29

    Domyślnie

    matko ale drogo placicie - ja placilem niedawno 1.5 od cegły ale na kominie !bardzo stromy dach, rozbiórka starego komina gratis
    Pozdrawiam
    Adamus

  10. #30

    Domyślnie

    u mnie dzisiaj był pan, chciał 4,5zł/szt, dało się stargować do 4zł/szt. do położenia ma nieco ponad 1000 cegieł, powiedział, że mu to zajmnie tydzień, chciałbym zarabiać 4tyś na tydzień, a miesięcznie 16tyś - jak on to stwierdził roboty ma full, proponował żebym dalej szukał.
    Miasto 40tyś mieszkańców.
    co Wy na to ?
    pozdrawiam

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wrk
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Co za makabryczne ceny... U mnie murowanie kominka - ręcznie formowany klinkier około 1000szt za około 1800zł (piszę około bo umowa jest na wykonanie całego kominka). Robota dokładna, z osobnym fugowaniem.

    Wieś 300 mieszkańców Ale pod miastem

  12. #32

    Domyślnie

    Do tego pana juz nie zadzwonię. Generalnie to wiem jaki jest mechanizm. Kiedys rozmawialem prywatnie z jednym wykonawcą, on mi powiedzial, ze mial kupę zleceń nabranych, ale dalej zgłaszali się do niego ludzie, a on się z nimi bawił tzn dawał kosmiczne ceny "na odczepnego", mimo to, było dalej wielu chętnych do takiej kosztownej roboty no i wtedy robił skoro płacili (byli tez tacy co go wygonili, albo pukali się palcem w czoło), na tym polegał ten cały bum
    pozdrawiam

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    płacę 1 pln za sztukę - cięcie kolejną złotówkę.
    nie robiliśmy ogordzenia, tylko czesciowo elewację z cegły.
    cegła jest ręcznie formowana, więc jest mniejsza i wiecej roboty - na m2 wychodzi 70 zamiast 50.
    cena jak cena - ale w związku z tym ze była ręcznie formowana i każda w innym odcieniu, to była sortowana i wybierana tak by wyszedł odpowiedni kolor na całej scianie.
    wydaję mi się ze cena ok, jak za takie dłubanie.
    zrobiliśmy też 4 słupki - 2 były rozebrane - bo mi ich spasowanie kolorystyczne nie pasowało.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Fizyczny

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Konto założyłem specjalnie aby napisać coś od siebie w tym wątku.
    Tak jak ktoś wyżej napisał: "Najlepiej aby wszystko zrobili za darmo".

    Otóż szanowni "inwestorzy". Jeśli taki lekarz, dentysta, prawnik, etc
    bierze przykładowo 100 zł/15 minut, 500 zł/porada,

    to taki murarz czy inny pracownik fizyczny, ma prawo również zażyczyć sobie odpowiednią sumę.
    Zwłaszcza, że praca fizyczna jest cięzką, prawdziwą pracą.
    W wypadku klejenia glazury, czy cegieł klinkierowych wymaga to precyzji, cierpliwości
    i czasu !

    Na koniec dodam że możecie jeszcze "czekać na normalność" - jak ktos tam wyżej napisał.
    Ceny tego typu usług będą na pewno rosły, gdyż obecnie na rynku nie ma ludzi do
    prawdziwej pracy fizycznej, zaś magistrów/menadżerów (lekarzy, prawników, pracowników biurowych) od zarządzania jest sporo.

    Ciekawe kim Ci wszyscy menadżerowie wkrótce będą w tym kraju zarządzali

    pozdro

    PS.
    Ja biorę 4 zł/od cegły w tym roku i roboty mam w pyte, nie tylko przy klinkierze. Jeśli 'inwestorzy' zazdroszczą moich zarobków to trzeba było pójść do zawodówki/budowlanki a nie na "uniwersytet" , ale zapewniam tych którzy mają tzw "dwie lewe ręce", że praca fizyczna nie jest to łatwy kawałek chleba, jak np.: lekarza (100zł/15 minut wizyta)
    A cegłe poniżej 2zł z hipermarketu możecie sobie włożyć w buty. Tylko marny murarz podejmuje się klejenia tego shitu

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Żalisz się, czy chwalisz
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  16. #36

    Domyślnie

    w W-wie jeśli ktoś krzyczy mniej niż 150 zł za m. kw. znaczy, że albo nie wie na co się porywa albo partacz.
    Mówię tu o elewacji klinkierowej, z ociepleniem, docinkami, montażem systemów, 2 etapami prac (wznoszenie + fugowanie) itp.

  17. #37

    Domyślnie

    Panie Fizyczny,
    jeśli taki "fizyczny" robi jak dla siebie - dobrze, fachowo, starannie, dokładnie, czysto, bez kombinowania, bez patrzenia mu na ręce - to takiemu nie żal zapłacić (nawet jak lekarzowi, hehe). Jeśli jednak widzisz jak paprak, półpaprak czy ćwierćpaprak wyrzuca Twoją kasę w błoto, zaczynasz lepiej liczyć pieniądze, które mu oddasz lub nie. Nie każdemu, kto się buduje, pieniędzy z nieba nakapało.
    Jeśli Panie Fizyczny zaliczasz się do pierwszej grupy, to nie masz się o co martwić - do końca życia masz na chleb, bo jesteś w mniejszości Pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    Fizyczny swoim heroicznym postem otworzył mi oczy na wiele aspektów życia, m.in. dowiedziałem się, że praca fizyczna to jedynie słuszna ciężka i prawdziwa praca, jakie stawki są obecnie u lekarzy, jakie zapotrzebowanie jest obecnie na rynku pracy jeśli chodzi o menadżerów itp. i chwała mu za to.

    Niestety nie dam mu roboty, mam już wielu chętnych po 2 pln za sztukę, których wcześniej wykonane kominy właśnie oglądam.

    z pozdrowieniami,
    nie lekarz, nie prawnik i niefizyczny, jeno zwykły gospodarny dobrze oglądający każdą złotówkę, Polak "Malobert", który wie, ile musi harować aby tę złotówkę zdobyć.
    pozdrawiam

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emqwadrat
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fizyczny
    praca fizyczna nie jest to łatwy kawałek chleba, jak np.: lekarza (100zł/15 minut wizyta)
    Oj...widzę, że boli te 100zł/15 minut.... oj boli......
    Trzeba było się uczyć....
    Budowałem dom, skończyłem w rok i pięć dni choć planowałem tylko w rok ....

  20. #40

    Domyślnie

    witam. my w kuj-pom robimy za 2 zł z fugowaniem fugownikiem.pozdrawiam788-090-666

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony