dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 129
  1. #41

    Domyślnie

    u nas w Zielonej Górze chcą 2.5 za elewację z cegły rozbiorkowej:
    -polozenie wełny
    -cegła
    -fuga

    plus doczyszczenie cegły przed murowaniem.
    Totalna zielenizna...

  2. #42

    Domyślnie

    My płacimy 3 zł od cegły. Jest to koszt łącznie z wykopaniem i wykonaniem fundamentów no i koncepcja co do wykonania wjazdu na posesje, śmietnika itp. tak aby się wszystko zmieściło. Do tego czapki na słupki są też z cegły - dużo dłubaniny. Zaokrąglimy więc chyba koszt w górę za to, ale to po wykonaniu całości. Na razie w praca trwa.

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arielgulba

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał elisee
    My płacimy 3 zł od cegły. Jest to koszt łącznie z wykopaniem i wykonaniem fundamentów no i koncepcja co do wykonania wjazdu na posesje, śmietnika itp. tak aby się wszystko zmieściło. Do tego czapki na słupki są też z cegły - dużo dłubaniny. Zaokrąglimy więc chyba koszt w górę za to, ale to po wykonaniu całości. Na razie w praca trwa.
    ciekawe od kiedy sie liczy fundament do cegly? jezeli tak napisales to nie masz pojecia o tym
    normalna cena to 3 zl za sztuke dolicz teraz do tego sobie rolke jezeli wiesz co to ? daszki liczy sie osobno bo przeciez trzeba zalac slupki betonem i ustawic daszki [slupki] a co do fundamentu to musisz sobie liczyc 80 zl za mb fundamntu oczywiscie bez materialu {wykop deskowanie i zalanie fundamentu
    pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    Rozmawialem z takim ktory chcial 3,5zl za cegle + 0,5 za fugowanie. Fundament z szalowaniem to 80zl/mb. Powiedzialem, ze cena kosmos i chcialem zakonczyc dalsza rozmowe. Ale facet nie mial zlecen i bardzo chcial ta robote dostac. W koncu zaproponowal, ze moze to zrobic za 3zl za cegle i 40zl za fundament. Dzisiaj bede rozmawial z jeszcze dwoma fachowacami poleconymi mi przez sasiada majacego firme budowlana. Jak do tej pory wszyscy ktorych mi magrywal nie byli drodzy. Zobaczymy jak bedzie z tymi. Wrazie czego wezme tego poprzedniego.

    pozdrawiam
    Konrad
    ciekawe czy za swoją prace otrzymujecie żebraczą pensje

  5. #45

    Domyślnie

    Witam. A ja mam takie pytanie:

    ile mniej więcej teraz kształtują się ceny z układanie klinkieru na dolnym śląsku?
    oraz czy cena 2zł/szt przy ilości około 110 cegieł jest optymalna oraz ile wziąć za wylanie fundamentów o długości około 3 metrów i szerokości 20 cm a głębokości 25 cm + do tego spoinowanie murów.

    Proszę serdecznie o odpowiedzi.

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PRZEMAX

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie KLinkier

    Witam
    jestem z okolic warszawy
    Ostatnio zabrałem się za ogrodzenie mojej posesji,oczywiście kupiłem cegłę roben chyba tak to się piszę... Poszukałem fachowców i wybrałem tego najtańszego 2zł za cegłę i to był mój największy błąd ... po tygodniu prac zobaczyłem efekt czyli niecałe 200 cegieł i to jeszcze położonych fatalnie no cóż kazałem to rozebrać,fachowiec nawet zbytnio nie protestował.Za parę dni zobaczyłem kolejne efekty znów 200 cegieł ale ta sama kicha no może troszkę lepiej lno znów kazałem rozebrać i pogoniłem fachowca... niby w sumie to zniszczył prawie 500 a ja straciłem kilka tygodni na których mi tak zależało i tak skończyła się moja chciwość byle taniej. Teraz znalazłem człowieka całkiem przypadkiem jest u mnie 3 dzień i położył z pomocnikiem ponad 800 cegieł i to bez wielkiego wysiłku trochę mnie rozczarował bo nie chciał kłaść tych cegieł z rozbiórki ale miał racje każda była obita. Na początku myślałem ze facet to kolejny naciągacz z okolic Warszawy ale jak zobaczyłem postępy prac po 1 dniu to nie mogłem w to uwierzyć. Grymasiłem trochę z ceną 2,50 za szt ale teraz wiem ze ta robota jest warta tej ceny i wiem ze mam najlepiej położony klinkier w okolicy.2 niepozornych ludzi a pracują jak maszyny aż miło popatrzeć widać że to fachowcy
    tak dobrze położonej cegły nie widziałem i fugi idealne. Na wiosnę będą stawiać mi kominy klinkierowe,jeżeli ktoś chce do nich kontakt niech pisze chyba nie będą mieli mi tego za złe.Pozdrawiam

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kar_ma
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetina
    u mnie za cegłę klinkierową - za położenie ale na kominie - chcieli 2 zł/sztuka
    U mnie dokładnie taka sama cena - tylko precyzując - 2 zł netto (trzeba doliczyć 7% VAT)

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorsay

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Czy przy większym metrażu (ok. 300m2 - elewacja domu parterowego) znajdę dobrego fachowca za 3zł w okolicach Wrocławia?
    Pytałem jednego, ale mi powiedział 4zł/szt, co przy ok. 15tys. cegieł daje 60tys. PLN za samo położenie
    Dodam, że koszt cegły to niecałe 3zł

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorsay
    Czy przy większym metrażu (ok. 300m2 - elewacja domu parterowego) znajdę dobrego fachowca za 3zł w okolicach Wrocławia?
    Pytałem jednego, ale mi powiedział 4zł/szt, co przy ok. 15tys. cegieł daje 60tys. PLN za samo położenie
    Dodam, że koszt cegły to niecałe 3zł
    Nie pozwól sie okraść. 2 zlote - to aż za dużo (oczywiście z fugowaniem i myciem...)

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    turalam

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Poniewaz jestem po raz pierwszy na tym forum witam serdecznie wszystkich forumowiczow!!!

    Musze ci powiedziec kolego Dorsay ze raczej nizsza cena powinna byc przy murowaniu klinkieru na elewacji anizeli murowaniu ogrodzen gdzie trzeba wznosic slupki i jest wiele docinek poszczegolnych cegiel - to jest chyba jasne.Jednak ponizej 2zl raczej bym niezszedl - pozdrawiam

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorsay

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefan_1961
    Nie pozwól sie okraść. 2 zlote - to aż za dużo (oczywiście z fugowaniem i myciem...)
    Tego chciałbym uniknąć

    Cytat Napisał turalam
    Musze ci powiedziec kolego Dorsay ze raczej nizsza cena powinna byc przy murowaniu klinkieru na elewacji anizeli murowaniu ogrodzen gdzie trzeba wznosic slupki i jest wiele docinek poszczegolnych cegiel - to jest chyba jasne.Jednak ponizej 2zl raczej bym niezszedl - pozdrawiam
    Ale z drugiej strony wiem, że klinkier do najłatwiejszych nie należy, a jak wyłożę grubą kasę na elewację, a ktoś mi to zrobi byle jak to później będę się przez dwa lata męczył z myciem wykwitów
    Jeśli znalazłbym dobrego wykonawcę w tej cenie to byłby to miód na moje serce . Tylko gdzie takiego znaleźć, może ktoś z Forumowiczów ma jakąś godną polecenia ekipę z Dolnego Śląska, która ze mnie nie zedrze?

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kostanty

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Mogę polecić ekipę z pod Wrocławia, murowali u mnie z klinkieru w listopadzie. Myślę ze można ponegocjowac i zejsc do 2,5-2,70.
    Specjalizuja sie chyba tylko w klinkierze i kamieniu, ja bylem bardzo zadowolony szczególnie że zależało mi mocno na czasie. Telefon do tego Pana 724570736 imienia nie pamietam

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorsay
    Czy przy większym metrażu (ok. 300m2 - elewacja domu parterowego) znajdę dobrego fachowca za 3zł w okolicach Wrocławia?
    Pytałem jednego, ale mi powiedział 4zł/szt, co przy ok. 15tys. cegieł daje 60tys. PLN za samo położenie
    Dodam, że koszt cegły to niecałe 3zł
    Ja (okolice Warszawy) płaciłem na jesieni 2.20 za cegłę (ogrodzenie). 2 łepków położyło 2500 cegieł w... 4 dni. Ale, mimo szalonego tempa, wyszło bardzo ładnie, jestem zadowolony. Namiary na nich znalazłem na forum, też ktoś ich chwalił.
    Jak coś, mogę podesłać namiar na priv. Myślę, że przy takiej ilości powinni zejść z ceny - ze słupkami jest dużo więcej zabawy niż ze ścianą.

    Pozdr
    DJ

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorsay

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał dj80
    Cytat Napisał dorsay
    Czy przy większym metrażu (ok. 300m2 - elewacja domu parterowego) znajdę dobrego fachowca za 3zł w okolicach Wrocławia?
    Pytałem jednego, ale mi powiedział 4zł/szt, co przy ok. 15tys. cegieł daje 60tys. PLN za samo położenie
    Dodam, że koszt cegły to niecałe 3zł
    Ja (okolice Warszawy) płaciłem na jesieni 2.20 za cegłę (ogrodzenie). 2 łepków położyło 2500 cegieł w... 4 dni. Ale, mimo szalonego tempa, wyszło bardzo ładnie, jestem zadowolony. Namiary na nich znalazłem na forum, też ktoś ich chwalił.
    Jak coś, mogę podesłać namiar na priv. Myślę, że przy takiej ilości powinni zejść z ceny - ze słupkami jest dużo więcej zabawy niż ze ścianą.

    Pozdr
    DJ
    Wielkie dzięki. Ja niestety będę kładł w innej części kraju, ale widzę, że wykonawca, który chciał 4zł pojechał z ceną. Poszukam innego

  15. #55

    Domyślnie

    Witam. Standardowa cena za ułożenie 1 szt cegły na ogrodzeniu to 3 zł wraz z fugowaniem bez impregnacji końcowej. Fundament to koszt między 30-80zł. jest to kwota którą inwestorzy akceptują przy wykonywaniu tego typu zleceń. jak do tej pory nie narzekam na bak pracy. Pozdrawiam.
    budowlanka

  16. #56

    Domyślnie

    "2 łepków położyło 2500 cegieł w... 4 dni"

    Jeden nazywał sie pewnie Talar a drugi...? Jeśli zrobili to ładnie to szacun dla panów!!! Swoją drogą zrobili to dość tanio. Ja w Rokietnicy pod Poznaniem Mam cene 2.50-3/szt + 40-60/mb fundamentu cena zależy od wysokości, szalowania, ilości zakrętów i ewentualnych stopni

  17. #57

    Domyślnie

    ja bede miał w tym roku do zrobienia mur z cegły klinkierowej , niamało bo z dwóch stron łącznie ok. 400 metrów kwadratowych i cena robocizny mnie przeraża na tyle że chyba zatrudnie normalnie na umowe o prace murarza albo dwóch , trzech na kilka miesiecy i dam im to do roboty przez całe lato, bo inaczej to cena szok jakbym miał płacić po 4zł. od cegły jak tu niektórzy piszą to za samą robocizne musiałbym dać 160 tyś zł.

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    quest1985

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    ja osobiście biorę w tym roku 3zł w 2009 brałem 3.5zł i mi się wydaje że to sensowna cena ogrodzeniami zajmuję się od kilku lat tylko ogrodzeniami i wiem jak murarz który tego nie robił potrafi zepsuć ogrodzenia .
    przykład przechodzi murarz z 15letnim doświadczeniem w budowaniu domów robić ogrodzenie fundament będzie wiedział jak zrobić
    i co dalej zaczyna murować kładzie 50cegieł zaczyna się zastanawiać co jest nie tak że nie wychodzi ogląda cegły i leci do inwestora z tekstem
    (co pan kupił widzi pan jakie te cegły krzywe jak mam z tego wymurować cokolwiek ) inwestor patrzy no rzeczywiście. wiec murarz mówi jakie cegły takie ogrodzenie.

    A prawda jest taka panowie że prostego klinkieru nie ma i trzeba wiedzieć jak go murować nawet trzeba wiedzieć jak przyłożyć poziomice do słupka
    więc jak brać kogoś do klinkieru to z doświadczeniem a nikt z doświadczeniem za 2.5zł nie będzie robił

    i nie można liczyć w takich kategoriach że kładzie 1000 cegieł w tydzień zarabia 3000 to w miesiąc 12000 trzeba policzyć koszty .

    Pozdrawiam

    [ moderowano - reklama ]

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mudi13

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam czy ktoś wie ile biorą od sztuki na wybrzeżu
    z góry dziękuje

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał quest1985 Zobacz post
    Witam wszystkich
    ja osobiście biorę w tym roku 3zł w 2009 brałem 3.5zł i

    [ moderowano - reklama ]
    nagła obniżka ?

    Ale z siebie robicie specjalistów za chwilę usłyszę , że co drugi to potrzebował 10 lat praktyki , żeby się nauczyć poziomice przykładać
    Ostatnio edytowane przez Wojtek R ; 09-06-2010 o 07:51

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony