dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 129
  1. #81

    Domyślnie

    przykład pełnej fugi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4962.JPG
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	24,3 KB
ID:	24299   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4981.JPG
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	24300  

  2. #82

    Domyślnie

    http://www.alpol.pl/pl/katalog_produktow/go:7:102/ Proszę poczytać i uzupełnić swoją niewiedzę panie piotrze

  3. #83

    Domyślnie

    Na zdjęciu cieniowana na pełnej wg mnie bez rewelacji widać niedokładności cegieł, co do eko klinkieru jeszcze to proponuję panu zerknąć na ten płot obecnie, na pewno są wykwity

  4. #84

    Domyślnie

    Myślę że te tysiące weszły ci w repertuar jak pożyjesz troszkę dłużej to pogadamy! Na Warszawkę za 100 od metra jesteś dobry! a Alpol z jego etykietom to sobie .................................................. .................................................. ......... resztę zostawiam do przemyślenia.

    PS
    Tak na marginesie" jak tancerka do dupy to każde baletki za ciasne" i tak jest z cegłami ich profilami wymiarami itp.....najlepsza jest cegła z firmy...........proszę o pod powieź bo jeszcze do tego nie doszperałem pewnie muszę położyć jeszcze kilka tyś ton alpolu.......................................Żegn am i życzę tysięcy sztuk

  5. #85

    Domyślnie

    Chciałem z panem podyskutować ale widze żę pan nerwowy i nie kulturalny Fachowiec "the best" który robi na cemencie z plastyfikatorami. Totalne średniowiecze

  6. #86

    Domyślnie

    Jak można dyskutować z kimś kto uważa że murowanie na patykach to szczyt fachowości a alpol to super zaprawa z instrukcją na etykiecie?A na cemencie z plastyfikatorami to nie średniowiecze tylko pełna perfekcja ! jak jesteś taki dobry to pochwal się jedną taką metodą średniowieczną bez wykwitów?Ja nie jestem nerwowy ani nie brak mi kultury,tylko ty nie możesz zrozumieć że jesteś w błędzie robiąc tak jak robisz czyli niezgodnie z sztuką budowlaną,wiem że trudno być samokrytycznym ale czasem to prowadzi do wyjścia z błędnego myślenia. Jak chcesz podyskutować to poczytaj trochę literatury fachowej,montuj puszki wentylacyjne w elewacji z klinkieru ,może wtedy unikniesz narzekania na producentów cegieł oraz wykwity. Tak więc żegnaj panie 70000 położonych cegieł i odezwij się jak naprawdę wymurujesz te 70000 wymurujesz a nie położysz

  7. #87

    Domyślnie

    "Z technicznego punktu widzenia sztuki murowania cegieł klinkierowych, najczęstsze błędy wynikają z użycia zapraw o złych parametrach. Przede wszystkim nie możemy stosować cementów z dodatkami i poprawiać urabialności zaprawy cementowej plastyfikatorami (domieszkami). Większość domieszek jest środkami napowietrzającymi, osłabiającymi przyczepność zaprawy do podłoża. Stosując domieszki wytwarzamy w zaprawie strukturę betonu, przez co staje się ona mniej przepuszczalna niż cegła. Zaprawa taka ma również tendencję do pękania. Efektem jest utrata szczelności spoiny, przez co woda deszczowa łatwo dostaje się do wnętrza muru. Tak więc, zastępowanie wapna domieszkami napowietrzającymi skutkuje przyśpieszeniem degradacji muru. Bardzo ważne przy murowaniu z cegły klinkierowej jest także, aby nie używać zapraw o ciekłej konsystencji."
    ŚWIĘTE SŁOWA a co do wentylacji proszę pana to norma w klinkierze , a panu się wydaję że tylkjo pan jest najlepiej poinformowany w całym kraju! Nawet pan nie słyszał od technice murowaniu na listwach z póżniejszym wypełnieniem fugi ! A codo cementu to fakt na tym materiale wykwit sie nie pojawi,

  8. #88

    Domyślnie

    Cóż widzę że mam do czynienia z mistrzem świata w murowaniu na najnowszej z technologi czyli LISTEWKACH i fachowcem w przepisywaniu opinii ekspertów z CRH brawo,brawo brawo i jeszcze raz brawo. Jeżeli bym mógł skorzystać z pańskiej wiedzy i zostać pańskim uczniem to proszę o telefon.

    PS.
    Ale proszę nie wypisuj już tych BZDUR na forum bo to jest nudne i ŚMIESZNE.

  9. #89

    Domyślnie

    Widzę,że są tu specjaliści od klinkieru. Mam pytanie, na elewacji będę miał wstawki z płytek ręcznie formowanych KMK klinkier, płytka ta jest chropowata. Czy można z niej również obmurowywać kominy i murować ogrodzenie, czy raczej się nie poleca. Bo się bardziej brudzi? I jeszcze jedno, jst wiele opini,że płytki odpadają z elewacji. Ja będę miał na ścianie styropian 20 cm, czy można bezpiecznie przyklejać do niego takie płytki z ręcznie formowane?

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał pijo23 Zobacz post
    Cóż widzę że mam do czynienia z mistrzem świata w murowaniu na najnowszej z technologi czyli LISTEWKACH i fachowcem w przepisywaniu opinii ekspertów z CRH brawo,brawo brawo i jeszcze raz brawo. Jeżeli bym mógł skorzystać z pańskiej wiedzy i zostać pańskim uczniem to proszę o telefon.

    PS.
    Ale proszę nie wypisuj już tych BZDUR na forum bo to jest nudne i ŚMIESZNE.
    A dziekuję za komplement .Akurat cytat pochodził z firmy klinkierdom. Ja w przeciwieństwie do pana potrafię zrobić klinkier zarówno na listwach jak i bez(zdjęcie wyżej). Ciekawe czy wymuruje pan dokładnie słupek z cegły np. alfa bez listewek na gotowej zaprawie kolorowej(oprócz quick mix) w temperaturze +5 stopni ???.
    Ostatnio edytowane przez RAF_BUD ; 28-09-2010 o 18:38

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Widzę,że są tu specjaliści od klinkieru. Mam pytanie, na elewacji będę miał wstawki z płytek ręcznie formowanych KMK klinkier, płytka ta jest chropowata. Czy można z niej również obmurowywać kominy i murować ogrodzenie, czy raczej się nie poleca. Bo się bardziej brudzi? I jeszcze jedno, jst wiele opini,że płytki odpadają z elewacji. Ja będę miał na ścianie styropian 20 cm, czy można bezpiecznie przyklejać do niego takie płytki z ręcznie formowane?
    Witam. Płytki klinkierowe na zewnątrz można przyklejać tylko na styropianie. Obmurowanie komina i ogrodzenia jest nie wskazane, gdyż wilgoć znajdująca sie w betonie w reakcji z mrozem spowoduje stopniowe odpadanie płytek. Ciekawe co na to ekspert z klinkiermuru??

  12. #92

    Domyślnie

    Tak na marginesie panie piotrze jak coś śmiesznego może być nudnym ??

  13. #93

    Domyślnie

    Dzięukuje za odpowiedź czyli na elewacji można przykleić płytki na styropianie i nie powinny odpaść. Kominy można obmurować z tej samej cegły pełnej. A co cokołem, czy tam można przykleić płytki, tam chyba też będą na styropianie na fundamencie. Czy też lepiej murować od podstaw fundment jako ścianę 3-warstwową z cegły?

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Dzięukuje za odpowiedź czyli na elewacji można przykleić płytki na styropianie i nie powinny odpaść. Kominy można obmurować z tej samej cegły pełnej. A co cokołem, czy tam można przykleić płytki, tam chyba też będą na styropianie na fundamencie. Czy też lepiej murować od podstaw fundment jako ścianę 3-warstwową z cegły?
    Tak może pan przykleić płytki na cokole do styropianu

  15. #95

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o telefon 502393223 to wytłumaczę co i jak ponieważ z panem z raf bud nie mam ochoty dyskutować,a to jest upierdliwy listewkowiec i niestety marny doradca.
    Czekam na telefon.

  16. #96

    Domyślnie

    Dzięki Panowei za informacje, chyba nie ma się co przepychać A czy cegła ręcznie formowana z natury chropowata sprawdza się na ogrodzeniach. Chodzi o to czy nie brudzi się bardziej niż cegła taka "szkliwiona", wiecie co mam na myśli.

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Dzięki Panowei za informacje, chyba nie ma się co przepychać A czy cegła ręcznie formowana z natury chropowata sprawdza się na ogrodzeniach. Chodzi o to czy nie brudzi się bardziej niż cegła taka "szkliwiona", wiecie co mam na myśli.
    Szanowny panie. Cegła ręcznie formowana jest to cegła o wysokiej nasiąkliwości. Jeśli np. na jesieni bądź zimie jadące auto z dużą prędkością najedzie na kałużę błota znajdującą się na wprost ogrodzenia to wiadomo co się stanie . Wyczyszczenie tego typu zabrudzeń jset bardzo pracochłonne gdyż brudna woda wsiąka w strukturę cegły!

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAF_BUD Zobacz post
    Nie musi pan dzwonić do pana klinkiermur bo u niego zawsze jest na odwrót on sie tylko zna na cemencie i domieszkach a ja panu dobrze doradziłem i jest to nie tylko moja opinia ale większości solidnych fachowców od klinkieru oraz firm developerskich z którymi współpracuje.W przeciwieństwie do pana klinkiermur zajmuje się budownictwem kompleksowo i posiadam uprawnienia kierownika budowy.
    Panie FACHOWCU jak pan niema się kogo czepiać to łap się pan takich fachmanów jakim pan jesteś,będziecie wymieniać się doświadczeniami układania cegieł na listewkach i tym podobnymi bzdurami.pańskie uprawnienia to mi latają bo uprawnienia powinny równać się z wiedzą a u pana w tym temacie jest wielka różnica masz pan papier ale pusto w głowie (niestety tak się pan zachowujesz).Na czym moja firma się zna to widać na mojej stronie a że pan tego nie potrafisz to pan piszesz głupoty na forum w niewiadomym mi celu (zazdrość pana zżera?czy masz pan kompleksy?)Myślę że przestaniesz pan swoje mądrości opierać o moją firmę ponieważ nie jesteś pan godzien równać się z moim pomocnikiem który ma więcej wiedzy o murowaniu z klinkieru niż pan pańscy developerzy pańskie papiery,70000cegieł(położonych jak to pan określił ale na palecie a nie wmurowanych w mur).ŻEGNAM

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał pijo23 Zobacz post
    Panie FACHOWCU jak pan niema się kogo czepiać to łap się pan takich fachmanów jakim pan jesteś,będziecie wymieniać się doświadczeniami układania cegieł na listewkach i tym podobnymi bzdurami.pańskie uprawnienia to mi latają bo uprawnienia powinny równać się z wiedzą a u pana w tym temacie jest wielka różnica masz pan papier ale pusto w głowie (niestety tak się pan zachowujesz).Na czym moja firma się zna to widać na mojej stronie a że pan tego nie potrafisz to pan piszesz głupoty na forum w niewiadomym mi celu (zazdrość pana zżera?czy masz pan kompleksy?)Myślę że przestaniesz pan swoje mądrości opierać o moją firmę ponieważ nie jesteś pan godzien równać się z moim pomocnikiem który ma więcej wiedzy o murowaniu z klinkieru niż pan pańscy developerzy pańskie papiery,70000cegieł(położonych jak to pan określił ale na palecie a nie wmurowanych w mur).ŻEGNAM
    Chciałbym zauważyć żę to pan pierwszy zaczął sie czepiać tych listewek. Zazdrość mnie nie zżera bo nie uważam pańskiej roboty za zrobioną lepiej od mojej przeglądałem pana galerię dokładnie niektóre zdjęcia to śmiech na sali !!! U mnie nawet na pomocnika by się pan nie nadawał! A pan się złościsz bo nie może się pan z tym pogodzić żę murowanie na cemencie z domieszkami jest niedozwolone i nie poprawne, A co do klinkieru to mógłby pan się jeszcze nauczyć dużo odemnie i to chyba pana boli,. A pusto w głowie to masz ty bo jak byś miał troche oleju w to byś pewne rzeczy pojął i zrozumiał żę ktoś ma odmienne poglądy, bo pan uważasz sie za niewiadomo jakiego fafarafa bezbłędny i idealny! Nie ma fachowców idealnych !

  20. #100

    Domyślnie

    Widzę że to forum zamiast służyć radą stało się ringiem do przepychanek między fachowcami a nie temu chyba powinno służyć... Ja również jak i piogron zdecydowałam się na wykorzystanie cegły ręcznie formowanej. Na obłożenie cokołu i ścian przy wejściu oraz wnęki przy tarasie pocięto mi ją na płytki o grubości 2 cm - przyklejona na styropian 15. Płot również będę murowała z tej samej cegły (oczywiście z całej). Najważniejsze przy wykorzystaniu tego rodzaju cegły jest późniejsze zaimpregnowanie gotowego i wysuszonego murku co rzeczywiście zapobiega wnikaniu wody. Nie powinno się zostawiać niezaimpregnowanej powierzchni gdyż faktycznie cegła ta ma dużą nasiąkliwość. Nie jest to tanie (ok 150zł za 5 l impregnatu/10m2) ale jak się powiedziało A to trzeba i B wykrztusić

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony