dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129
  1. #121
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Suchinho

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    6

    Domyślnie

    Do pana pijo23..... ........Smiech na sali....mowie o fugach w grzbiecie luku?max szer. fugi w grzbiecie luku to 2,5 cm a tutaj od 2,5 do 5!!!!!!!!! Osobiscie nic do pana nie mam ale czytajac pana wypowiedzi jakim to pan jest fachowcem musze to umiescic:http://forum.muratordom.pl/album.php...chmentid=8914] http://forum.muratordom.pl/album.php...achmentid=8913 "JAK LUK NAM NIE PASUJE")) w tym przypadku tniemy klin co druga cegle.fugi musza byc rownomiernie rozmieszczone albo robimy nadproze nie "wozówką" lecz "główką" patrzac od czola muru..co pan o tym mysli.......jestem w interesie od pieciu lat... tylko prosze nie pisac ze nic nie potrafie, ze za maly staz, i ogolnie....przy pracy trzeba myslec.........murowanie klinkierem jes jak rzezbienie... pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Suchinho ; 17-12-2010 o 05:35

  2. #122
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Suchinho

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    6

    Domyślnie

    PS.tez nie uzywam listewek))

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suchinho Zobacz post
    PS.tez nie uzywam listewek))
    Witam nie mam zamiaru nic takiego pisać! Każdy powinien raczej siebie zapytać co potrafi? ja uważam że łuk powinien być wykonany z CAŁEJ cegły tak jak to jest na starych budowlach lub z odpowiednio wyprodukowanych kształtek żeby zachować równe odstępy kształtek niestety mamy na rynku nie wiele i to nie zawsze w takim gatunku jak cegła więc pozostaje opcja pierwsza,każdy łuk jest inny więc jedne odstępy są większe inne mniejsze i to ma sens docinanie cegieł ? dla mnie jest nieestetyczne. A o gustach się nie dyskutuje! Cały SZACUN z mojej strony jeżeli nie robisz na listwach tak powinno być!! Jeżeli możesz pokaż swoje prace chętnie oglądnę. Pozdrawiam

  4. #124
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Suchinho

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    6

    Domyślnie

    witam
    http://forum.muratordom.pl/album.php...achmentid=8913 czy to wyglada estetycznie?:.. dwie ostatnie fugi po prawej stronie zdjecia mistrzostwo swiata....przypuszczam ze robil to pana pracownik....mistrz tak by tego nie zrobil
    http://forum.muratordom.pl/album.php...chmentid=8914] jesli chodzi o ten luk: w punkcie wierzcholka nie moze znajdowac sie zadna spoina tylko cegla wienczaca(krol albo klucz) ktora koronuje i rozpiera luk...ilosc cegiel w nadprozu lukowym powinna byc nieparzysta... a tutaj mamy 8....to jest wiedza podstawowa jesli chodzi o nadproza lukowe, zawarta w kazdym podreczniku dotyczacym murarstwa....
    http://forum.muratordom.pl/album.php...achmentid=8911 jesli chodzi o ksztaltki zaprzecza pan sam sobie pisze pan:"i to ma sens docinanie cegieł ?" ja widze ze tutaj u pana to nie sa oryginalne ksztaltki gdyz maja rozne szerokosci...wystarczy sie przyjrzec...jezeli ksztaltek nie ma nalezy je sobie zrobic....
    jesli chodzi o "stare budowle" z cegly to stara budowla z cegly ma kilkaset lat....polecam panu zaznoajomic sie z historia architektury i zobaczyc jakie cuda mozna z cegly stworzyc....ja tez wszystkiego nie wiem i na biezaco uzupelniam wiedze....
    bylem na waszej stronce i bardzo fajnie wszystko wyglada.... tylko te nadproza jestem zdania ze od kazdego mozna sie czegos nauczyc....chcialbym popracowac kiedys z jakims fachowcem bo ja dopiero zaczynam przygode i duzo pracy przedemna... z wyrazami szacunku suchy
    Ostatnio edytowane przez Suchinho ; 22-12-2010 o 08:22

  5. #125
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Suchinho

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    6

    Domyślnie

    dodam pozniej jakies fotki jak zajde troche czasu...musze je skonwertowac bo za duzo mb zajmuja i nie moge wrzucic na stonke pozdro

  6. #126
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Suchinho

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    6

    Domyślnie

    Fotki sa w moim profilu...Czołem

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suchinho Zobacz post
    witam
    http://forum.muratordom.pl/album.php...achmentid=8913 czy to wyglada estetycznie?:.. dwie ostatnie fugi po prawej stronie zdjecia mistrzostwo swiata....przypuszczam ze robil to pana pracownik....mistrz tak by tego nie zrobil
    http://forum.muratordom.pl/album.php...chmentid=8914] jesli chodzi o ten luk: w punkcie wierzcholka nie moze znajdowac sie zadna spoina tylko cegla wienczaca(krol albo klucz) ktora koronuje i rozpiera luk...ilosc cegiel w nadprozu lukowym powinna byc nieparzysta... a tutaj mamy 8....to jest wiedza podstawowa jesli chodzi o nadproza lukowe, zawarta w kazdym podreczniku dotyczacym murarstwa....
    http://forum.muratordom.pl/album.php...achmentid=8911 jesli chodzi o ksztaltki zaprzecza pan sam sobie pisze pan:"i to ma sens docinanie cegieł ?" ja widze ze tutaj u pana to nie sa oryginalne ksztaltki gdyz maja rozne szerokosci...wystarczy sie przyjrzec...jezeli ksztaltek nie ma nalezy je sobie zrobic....
    jesli chodzi o "stare budowle" z cegly to stara budowla z cegly ma kilkaset lat....polecam panu zaznoajomic sie z historia architektury i zobaczyc jakie cuda mozna z cegly stworzyc....ja tez wszystkiego nie wiem i na biezaco uzupelniam wiedze....
    bylem na waszej stronce i bardzo fajnie wszystko wyglada.... tylko te nadproza jestem zdania ze od kazdego mozna sie czegos nauczyc....chcialbym popracowac kiedys z jakims fachowcem bo ja dopiero zaczynam przygode i duzo pracy przedemna... z wyrazami szacunku suchy
    Witam ponownie po tekście , pisowni składzie użytych słów i obraźliwym pełnym nienawiści (nie wiadomo czemu) tekście śmiem twierdzić że pan i raf bud to jedno Nie wiem dla czego masz pan KOMPLEKSY na punkcie mojej pracy nie myślę wcale podejmować polemiki z panem ,jeżeli ma pan tak duże kompleksy jak to wynika z pańskich wypowiedzi proszę założyć nowy temat np;Dokopać klinkiermur,lub porównanie moich prac cudownych z chłamem klinkiermur,lub coś podobnego a ten temat jest informacją dla forumowiczów na temat cen usług klinkierowych,Życzę wesołych Świąt i miłej atmosfery w zakładzie p..............

  8. #128
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Suchinho

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    6

    Domyślnie

    Prosze pana...
    jest pan w wielkim bledzie raf budu nie znam i nie bardzo chce znac....jestem z pomorza wiec nie mam zadnego interesu w tym zeby panu dokopac....nie konkurujemy ze soba przeciez...nie chce tez porownywac moich prac z pana pracami,przeciez to pan poprosil zebym umiescil zdjecia swoich prac...
    kolejna rzecz: nie mam tez kompleksow na punkcie pana prac....pan pisal wczesniej "Widzę że jeszcze nie odwiedził pan mojej stronki zapraszam,i po obejrzeniu proszę o uczciwy komentarz" wiec ja obejrzalem i uczciwie somentowalem...chociaz moglbym wiecej np. jesli chodzi o uklady(wiazania) cegiel na niektorych elewcjach duzo tutaj "przypadku"

    to sa pana slowa do raf budu:"Ja nie jestem nerwowy ani nie brak mi kultury,tylko ty nie możesz zrozumieć że jesteś w błędzie robiąc tak jak robisz czyli niezgodnie z sztuką budowlaną,wiem że trudno być samokrytycznym ale czasem to prowadzi do wyjścia z błędnego myślenia. Jak chcesz podyskutować to poczytaj trochę literatury fachowej"

    Mowi pan o sztuce budowlanej,odsyla innych do literatury fachowej a gdzie ten samokrytycyzm o ktorym pan mowi... ja chce tylko zeby pan "wyszedl z błednego myslenia"..... to o czym pisalem wczesniej o tych nadprozach to nie jest rzecz gustu jak pan pisze....tam wlasnie odszedl pan od sztuki budowlanej...

    jestem za tym zeby optymalizowac swoje uslugi jednak nie da sie tego zrobic obnizajac cene uslugi...ma pan racje mowiac o inwestorach ze inwestuja powazne pieniadze w material a chca wykonac np. elewacje za niepowazne pieniadze...wykonawstwo jest wazniejsze niz sam material poniewaz bledy mszcza sie szybko....np.3-3,5 od cegly inwestor sobie mysli o moj boze po co ja sie tyle uczylem moglem zostac murarzem wymurowac 200 cegiel dziennie i cieszyc sie zyciem....
    to trudna sztuka...wymurowanie cegly to dopiero poczatek...nalezy pamietac o kotwieniu ,zbrojeniu konstrukcji ( murfor),izolacjach,nadprozach,impregnacji,o rozstawieniu pierwszych dwoch warstw i ogolnie rozmierzeniu (np.zeby przy nadprozach nie wychodzily 2-3cm kawaleczki cegiel....) zeby uniknac oszpecenia elewacji...to wszystko jest czasochlonne.... po przeliczeniu kosztow pracy dla wykonawcy nie zostaje wcale tak duzo...a za darmo nikt powazny nie bedzie pracowal... mozna zrobic elewacje taniej nie patrzac na szczegoly po prostu "jechac ze sciana", tylko jak to pozniej wyglada...dobrze wykonana robota pozwala zyskac nowego klienta....
    jak juz pisalem stronke ma pan fajna i za to szacun....doswiadczenie tez ma pan duze i tego nikt panu nie zabierze...jak pisalem wczesniej moglbym sie od pana czegos nauczyc... szczerze....

    ps.PROSZE MNIE NAPRAWDE NIE LACZYC Z RAF BUDEM ANI INNYM WYKONAWCA
    czytalem pana wypowiedzi na innych forach (z czystej ciekawosci) i musze panu powiedziec ze chwalipieta z pana wielki...za to innych lubi pan ganić.....
    zamiast sie meczyc na forach proponuje panu zajac sie praca... na mury panowie na mury....
    troche pan przesadzil z tym zakladem p..........poza tym nie musze panu "dokopywać" poniewaz dokopal pan sam sobie...

    bez nienawisci,zazdrosci i agresji POZDRAWIAM
    Ostatnio edytowane przez Suchinho ; 27-12-2010 o 07:43

  9. #129
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    keciuk

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie jak policzyc cegły

    majster murował u mnie 4 slupki kupionych bylo 720 cegiel z klinkieru na koniec zostalo 130 , gdy skonczyl i mowi ze polozyl 850 cegiel , mam pytanie czy wstawki poltora centymetrowe i 3 centymetrowe liczyc jako cale jezeli tak to jest wszystko ok no ale jak nie no to zostane oszukany prawie na 800zl bo majster ma 3 zl od cegly prosze o szybka pomoc

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony