dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie RATUNKU - woda pod posadzką !!!

    Moi wspaniali hydraulicy zostawili na całą noc węża ogrodowego w domu, z którego lała się woda. Rano wodę trzeba było zbierać łopatami. Ponieważ mam ułożoną folię i styropian a nad tym ogrezwanie podłogowe (w części już zalane) woda dostała się pomiędzy folię a beton (chodzi o pierwszą warstwę betonu a nie jastrych). Żeby było śmieszniej beton jest wodoszczelny, więc nie wypije wody.

    Mam pytanie co z tym fantem zrobić? Nie wchodzi w grę ściąganie całej podłogi bo to za duże koszty (część posadzki mam zalaną i trzeba by było kuć). Część wody wypiły już ściany ale co z resztą? Na razie nie będę kładł paneli poczekam do przyszłego lata (po upałach) i gładzi gipsowej (poczekam aż ściany się wysuszą).

    Czy macie jakieś pomysły?

  2. #2
    bajzi
    Guest
    bajzi

    Domyślnie

    zbyt dużo wody to tam sięchyba nie dostało (zależy od jakości wykonania), ale na twoim miejscu nie układałabym zwłaszcza paneli na podłodze. myślę, że w miarę upływu czasu wilgoć przejdzie do ścian, bo innej drogi nie widzę. jak otynkujesz, pojawią ci się wykwity z wody. co jakiś czas będziesz je zamalowywać i patrzeć, czy pojawią się nowe.......jak się nie pojawią, wtedy możesz kłaść posadzkę.

  3. #3

    Domyślnie

    Zorganizuj dmuchawy, są takie do osuszania pomiesczeń. Widziałem kiedyś dmuchawy do suszenia zboża u rolników, może warto zaptać.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za odpowiedź. Na razie będę suszył w sposób naturalny (podobno w przyszłym tygodniu ma być cieplej) a później zobaczę jak bardzo ściany piją wodę (mam już tynki cementowo-wapienne, planuję gładź gipsową, która teraz chyba trochę poczeka). Problem polega na tym, że nie wiadomo ile jej jest bo tam gdzie ona się znajduje nie ma dostępu. A z panelami poczekam.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Rozważył bym kupno osuszacza elektrycznego domowego. Przyda się latem w domu. Zmniejszenie wilgotności z 80% do 50% przy temperaturach powyżej 23 stopni daje odczuwalną ulge.
    Moc osuszacza około 300W. Ceny nieco powyżej tysiąca.
    N.p. www.aerial.pl Jest też jakiś polski producent we Wrocławiu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony