dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    mam 80 m2 tarasu betonowego w płytkach
    teraz zrobiłbym ziemny np z płyt granitowych lub płyt tarasowych
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    mam 80 m2 tarasu betonowego w płytkach
    teraz zrobiłbym ziemny np z płyt granitowych lub płyt tarasowych
    a jakieś szczegóły...

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał himlaje
    Cytat Napisał Rezi
    mam 80 m2 tarasu betonowego w płytkach
    teraz zrobiłbym ziemny np z płyt granitowych lub płyt tarasowych
    a jakieś szczegóły...
    prawidłowo wykonany taras betonowy z okładziną zewnętrzną to koszt ok 200-250 zł /m2 i nie ma gwarancji ze płytki nie odpadną po 5 latach.

    ziemny jest ładniejszy, trwalszy i mniej narażony na odpryski,może mieć dowolny kształt
    nie ma problemu z fugami, nie trzeba ich uszczelniać i impregnować
    nie trzeba się martwić o uszczelnienia dylatacyjne
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    taras mam robiony w ubiegłym roku ....hm ...chyba ziemny (choć nigdy nie słyszałam tego określenia ) ...bo betonowy toto na pewno nie jest

    skrzynia wielkości tarasu wymurowana z tego co aktualnie o budowie zostało ...z cegły rozbiórkowej znaczy , na zewnątrz obsypana ziemią ....skarpę se znaczy zrobiłam , w środku piach zagęszczany- górna warstwa zmieszana z cementem , na to białe płyty betonowe wytłaczane w jakieś chmurki ograniczone cienkimi betonowymi krawężnikami - też białymi , między płytkami wolne miejsce jakieś1-2mm - tam na koniec wmietliśmy piasek
    izolacja na styku taras/dom : dysperbit, folia kubełkowa górą wciśnięta na chama pod cokół coby deszcz nie zacinał i tam nie padał , pod tarasem jest drenaż ....


    taras jak taras - na koniec robiony własnymi i małża ręcami z braku funduszy bo drogi nie był .... ale marzy mi się, ze kiedyś zamiast tych płyt se coś fajnego położę
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mireill

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    3

    Domyślnie taras ziemny z bruku klinkierowego

    Witam,
    Robił ktoś może taras ziemny z klinkieru? Szalenie mi się to podoba, ale nie jestem przekonana, bo bruk klinkierowy to dosyć drogie rozwiązanie. Zachwalali mi w hurtowni, że się bardziej opłaca od kostki betonowej w dłuższyzm okresie.Ma ktoś jakieś doświadczenia? Pomocy.

  6. #26

    Domyślnie Re: taras ziemny z bruku klinkierowego

    Cytat Napisał mireill
    Witam,
    Robił ktoś może taras ziemny z klinkieru? Szalenie mi się to podoba, ale nie jestem przekonana, bo bruk klinkierowy to dosyć drogie rozwiązanie. Zachwalali mi w hurtowni, że się bardziej opłaca od kostki betonowej w dłuższyzm okresie.Ma ktoś jakieś doświadczenia? Pomocy.
    Robiłem owszem. W zasadzie wielokrotnie bralem w tym udzial jako projektant. Co do ceny - ostatnio markowe produkty betonowe poszły mocno w górę. Za to widać wiele nowych aranżacji. Co do klinkieru jest bardziej konserwatywny, bardziej klasyczny. Dobrze się zachowuje z innymi klasycznymi materiałami, jak drewno, kamień, inna ceramika, etc. Nie wiem o co chodzi z tym "bardziej opłaca w długim okresie". I to i to długo wytrzyma, choć klinkier z pewnością jest wytrzymalszy. Wydaje mi się, że sprzedawca miał na myśli wrażenia estetyczne. Klinkier jest naturalnie barwiony i zapewnia żywe naturalne barwy przez... nie wiem 100, 1000 lat?... Kostka betonowa wypłowieje z czasem, zazwyczaj 2-3 lata, to już nie to. To samo tyczy się utrzymania czystkości. Większości "trudnych plam" z betonu nie da się usunąć.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ekspert_Bondex

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-591
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witajcie! Widzę, że miała tu miejsce burzliwa dyskusja.

    Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, ale może warto zainwestować w drewniany taras? Dobrze zaimpregnowany posłuży z pewnością przez wiele lat.
    Jest on również często wybierany ze względu na ponadczasowy wygląd, Jest miły w dotyku i można na nim chodzić gołymi stopami zarówno latem jak i jesienią/wczesną wiosną, gdyż nie nagrzewa się i nie trzyma zimna

    Jeśli ktoś będzie miał jakiekolwiek pytania odnośnie przygotowania drewna pod taras to służę pomocą!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony