dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 202
  1. #41

    Domyślnie

    Witam
    Również jestem zainteresowany dofinansowaniem montażu pompy ciepła dla osób prywatnych. Czy są jakieś nowe informacje na ten temat?

    Na podanej powyżej stronie internetowej, nic nie znalazłem.

    Na moje miasto nie ma co liczyć, przynajmniej w najbliższym czasie.

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cooper

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    sprawa jest jak najbardziej aktualna ale aby sprawa była warta zachodu musi byc ok 20-30 chętnych.
    Nieważne gdzie i nieważne jaką pompę będzie się instlować.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał cooper
    sprawa jest jak najbardziej aktualna ale aby sprawa była warta zachodu musi byc ok 20-30 chętnych.
    Nieważne gdzie i nieważne jaką pompę będzie się instlować.
    skąd to info? Ja mam takie doswiadczenia z urzednikami ze głownie wprowadzaja w bład. Musi byc ROZPORZADZENIE, jakis dokument. inaczej to nic nie warte.

    Mam kontakt z facetem ze stowarzyszenia pomp ciepła. On mowil ze ok 15 listopada to wprowadza i jemu wierze. Nie wierze natomiast w zapis ze beda dawac grupom pompowiczow, to bylby nonsens. MOga wprowadzic limit mocy tak jak przy solarach ze od 50 m2. To tez nie byloby miłe

  4. #44

    Domyślnie

    na pewno ograniczenia będą takie, żeby niewielu się załapało oprócz rodziny królika

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał cooper
    sprawa jest jak najbardziej aktualna ale aby sprawa była warta zachodu musi byc ok 20-30 chętnych.
    Nieważne gdzie i nieważne jaką pompę będzie się instlować.
    a czy to by obejmowało też tych którzy już zainstalowali?

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Ramot
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    okolice Jaktorowa
    Posty
    484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał cooper
    sprawa jest jak najbardziej aktualna ale aby sprawa była warta zachodu musi byc ok 20-30 chętnych.
    Nieważne gdzie i nieważne jaką pompę będzie się instlować.
    czyli, że wniosek o dofinansowanie jest kolektywny?? Trochę to bez sensu...

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvia1
    Cytat Napisał cooper
    sprawa jest jak najbardziej aktualna ale aby sprawa była warta zachodu musi byc ok 20-30 chętnych.
    Nieważne gdzie i nieważne jaką pompę będzie się instlować.
    a czy to by obejmowało też tych którzy już zainstalowali?
    Podnosze, wlasnie zainstalowalismy, jakie sa szanse? Powiat Pabianice.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cooper

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    - co do sensowności takiego rozwiązania to w temacie przelano już morze słów
    - co do juz zainstalowanej pompy - jesli inwestycja jeszcze nie jest zakończona to istnieje taka możliwość ale ponieważ sprawa jest skomplikowana sama w sobie to wrócimy do Twojego przypadku jak zbiore odpowiednia ilość chętnych.
    - nikogo do niczego nie zmuszam ani nie narzucam - znajda się chetni to ok nie to szkoda zapłace 100% za pompe i tyle

    Niebawem podam email by zaiteresowani takim rozwiazaniem mogli ad acta wyslac do mnie zainteresowanie,
    Pozdrawiam,
    cooper

    <EDIT>
    Podaje maila dla ewentualnych kontaktów. Nie potrzeba żadnych danych poza mailem. Jak się uzbiera odpowiednia ilość osób to się odezwę i zaczniemy działać. Na dzień dzisiejszy chętne są 4 osoby. Jakoś specjalnie nie szukam chętnych wiec popytajcie znajomych albo sąsiadów z budowy - może się skuszą im szybciej tym dla nas lepiej.

    oto mail:
    [email protected]

    Pozdrawiam,
    cooper

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz961
    Cytat Napisał cooper
    sprawa jest jak najbardziej aktualna ale aby sprawa była warta zachodu musi byc ok 20-30 chętnych.
    Nieważne gdzie i nieważne jaką pompę będzie się instlować.
    skąd to info? Ja mam takie doswiadczenia z urzednikami ze głownie wprowadzaja w bład. Musi byc ROZPORZADZENIE, jakis dokument. inaczej to nic nie warte.

    Mam kontakt z facetem ze stowarzyszenia pomp ciepła. On mowil ze ok 15 listopada to wprowadza i jemu wierze. Nie wierze natomiast w zapis ze beda dawac grupom pompowiczow, to bylby nonsens. MOga wprowadzic limit mocy tak jak przy solarach ze od 50 m2. To tez nie byloby miłe
    Hej i jak jest już 17 wyszło coś? W sumie aż tak mi nie zależy, ale później mogę zapomnieć o temacie...

    A te wnioski kolektywne to nie wiem, musiałbym poczytać o tym bo podejrzane to nieco.

  10. #50

    Domyślnie

    Na informacje podane przez media należy patrzyć z dużym dystansem.

    Owszem jest dopłata do alternatywnych żródeł energi i to od kilku lat, ale należy spełnić podstawowe kryterium: moc.

    I tak 30 mv zapotrzebowania to mają duże budynki wielorodzinne, szkoły, przychodnie, mieszkańcy osiedli wewnętrznych. I oni moga wystąpić o dofinansowanie.

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cooper

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam!
    Lista rośnie i muszę powiedzieć, że w tempie dającym nadzieje, że komplet się zbierze.
    Aby uciac wszelkie spekulacje powiem Wam, ze mam w tym jeden inetres - dostac dotacje na pompe. Chętnie wysłucham krytycznych uwag czy wątpliwości ale i tak bedę robił swoje.
    Skalkulowałem sprawę i podjąłem decyzje, ze się tym zajme bo 80% pokryje mi koszty związane z nakładem pracy związanej z pozyskaniem dotacji z nawiązką.
    Najważaniejsza rzecz, że nikt z nas, w tym również ja, nie ryzykujemy utraty jakichkolwiek pieniędzy.
    Nie mam 100% recepty na te dotacje ale isnieje legalna i spisana procedurami droga wieć dlaczego nie spróbować. Też mi się nie podoba ten kolektyw i wolałbym złożyć wniosek do jakiegoś urzedu i po 7 dniach uzyskać pozytywną opinie - przecież nie jestem szaleńcem by się pakować w 20 obcymi ludzmi w jakąć aferę. Ale takiej mozliwości nie ma i nie ma realnych perspektyw na nią wieć trzeba sobie radzić w warunkach, które są.
    ___________________________________
    : dotacje do pompy ciepła - to jest możliwe :
    :__________________________________ :
    pisac na: [email protected]

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agentusek

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek_wlkp
    Wiem, ze zostanę zakrzyczany ...
    masz racje zostaniesz zakrzyczany
    Cytat Napisał slawek_wlkp
    Zamiast trwonić pieniądze na mało efektywne ekonomicznie zabawki, lepiej przeznaczyć je na budowę elektrowni atomowej.
    Zamiast trwonic pieniadze rzad powinien poszukiwac sposobow i budowac odnawialne zrodla energii ale jest za silnie zwiazany mafia paliwowo-weglowa, poza tym to straszliwie nierentowne... i w koncu co na to opinia publiczna - ciemny motloch (bez urazy)
    Cytat Napisał slawek_wlkp
    Nie jestem przeciwnikiem kolektorów słonecznych i pomp ciepła, ale przeciwnikiem dotacji.
    Zachowujesz sie jak pies ogrodnika i ciekawe dlaczego w innych krajach to standard...(wiem dlaczego i mozecie mi nie odpisywac)

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Na informacje podane przez media należy patrzyć z dużym dystansem.

    Owszem jest dopłata do alternatywnych żródeł energi i to od kilku lat, ale należy spełnić podstawowe kryterium: moc.

    I tak 30 mv zapotrzebowania to mają duże budynki wielorodzinne, szkoły, przychodnie, mieszkańcy osiedli wewnętrznych. I oni moga wystąpić o dofinansowanie.
    na pompe ciepła? na solary były (mowimy o dotacjach) ale na pompy? nie słyszałem, pomijajac oczywiscie lokalne fundusze gmin na ener odnawialna. Takie rzeczy sie zdarzaja, to prawda. Ale OGOLNIe to nie slyszalem....

    Masz jakies konkretne rozporzadzenie?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz961
    Cytat Napisał mynia_pynia
    Na informacje podane przez media należy patrzyć z dużym dystansem.

    Owszem jest dopłata do alternatywnych żródeł energi i to od kilku lat, ale należy spełnić podstawowe kryterium: moc.

    I tak 30 mv zapotrzebowania to mają duże budynki wielorodzinne, szkoły, przychodnie, mieszkańcy osiedli wewnętrznych. I oni moga wystąpić o dofinansowanie.
    na pompe ciepła? na solary były (mowimy o dotacjach) ale na pompy? nie słyszałem, pomijajac oczywiscie lokalne fundusze gmin na ener odnawialna. Takie rzeczy sie zdarzaja, to prawda. Ale OGOLNIe to nie slyszalem....

    Masz jakies konkretne rozporzadzenie?
    Kolektory, pompa ciepła - jeden pies
    Masz racje zagalopowałam się .

  15. #55

    Domyślnie

    Uwaga

    http://www.nfosigw.gov.pl/site/main/...?id=1219147944

    ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że w chwili obecnej trwają prace nad programem dotyczącym dofinansowania odnawialnych źródeł energii i obiektów wysokosprawnej kogeneracji z przychodów NFOŚiGW gromadzonych na koncie „subfunduszu opłat zastępczych i kar” otrzymywanych na mocy przepisów ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2006, Nr 89, poz. 625 z pózn. zm.).

    Program zostanie ogłoszony po zatwierdzeniu przez Radę Nadzorczą.
    Planowany termin ogłoszenia programu - styczeń 2009 roku.

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cooper

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jest 25 osobo - pomp chętnych + kilka co juz zaplaciło lub zainstalowalo ale tez o nich powalczymy - czekamy do 5.01.2009 i uderzamy w Fundusz.
    Last minut - kto chce to sie jeszcze zalapie na dotacje.
    Pozdrawiam
    Cooper[/img]
    ___________________________________
    : dotacje do pompy ciepła - to jest możliwe :
    :__________________________________ :
    pisac na: [email protected]

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał cooper
    Jest 25 osobo - pomp chętnych + kilka co juz zaplaciło lub zainstalowalo ale tez o nich powalczymy - czekamy do 5.01.2009 i uderzamy w Fundusz.
    Last minut - kto chce to sie jeszcze zalapie na dotacje.
    Pozdrawiam
    Cooper[/img]
    To może na last minute załapie się założyciel wątku

  18. #58

    Domyślnie

    to moze ,o solarowcach obecnych i przyszlych,tez warto by bylo cos pomyslec....ja chce miec,ale czekam na dotacje....mam wyprowadzenie pod solarki,brakuje mi 8000 do konca instalacji...niby niewiele ,ale...sporo...

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cooper

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    solarowcy geotermialni i witraki sa z innego paragrafu ale jak przetrzemy ścieżke to służę pomocą
    ___________________________________
    : dotacje do pompy ciepła - to jest możliwe :
    :__________________________________ :
    pisac na: [email protected]

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cooper

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ruszyła strona TYLKO dla zainteresowanych.
    Tutaj http://www.wierzeja.pl/16901/17701.html mozna poczytać nasze ustalenia oraz zapoznać się z dotychczasowym postępem prac.
    Tutaj można zgłosić swoje zainteresowanie:
    http://www.wierzeja.pl/16901/index.html

    Przepraszam że jest to mało profesjonalne ale to nie moja branża i zrobiłem to tak jak umiałem.
    ___________________________________
    : dotacje do pompy ciepła - to jest możliwe :
    :__________________________________ :
    pisac na: [email protected]

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony