dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pękające ściany w nowym budynku

    Wybudowałem nowy dom z murem 3 warstwowym siporeks, styropian siporeks, ławy żelbetowe z betonem B25 - hydrobet. Po wytynkowaniu murów zewnętrznych po zimie zauważyłem pionowe pęknięcia pod oknami. Pęknięcia są minimalne żadnych szczelin tylko rysa. Pewności nie mam wydaje mi się że może być to związane z przemarzaniem gruntu. Może mi ktoś podpowie co mam z tym fantem zrobić. Mi przychodzi do głowy rozebrać i na nowo pobudować ale nie mam pewności czy wytrzyma to moja żona. Jeśli rzeczywiście podniósł to mróz to czy dodatkowe podwyższenie terenu o 20-30 cm będzie wystarczającym zabezpieczeniem?

  2. #2

    Domyślnie

    jesli peka jedynie tynk to sprobuj go "uzbroic" siatka / rapica. tynkowales przed zima czy po? NIe jestem wyrocznia w murarce ale spotkalem sie z pekaniem tynku w naroznikach okien u mojego kumpla. Zastosowalismy dodatkowa siatke i pomoglo.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Moze pekac od wpuszczonych parapetow w sciany, wskutek roznej rozszerzalnosci cipelnej materialow.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie Re: Pękające ściany w nowym budynku

    Cytat Napisał Woodie
    Może mi ktoś podpowie co mam z tym fantem zrobić. Mi przychodzi do głowy rozebrać i na nowo pobudować ale nie mam pewności czy wytrzyma to moja żona. Jeśli rzeczywiście podniósł to mróz to czy dodatkowe podwyższenie terenu o 20-30 cm będzie wystarczającym zabezpieczeniem?
    Nie podajesz Woodie w jaka jest u Ciebie strefa przemarzania ani jaka gruba warstwa ziemi otula stopę fundamentową
    Nie podajesz czy miałeś grunt badany przez geologa ani czy masz wpis w dzienniku budowy "grunt odpowiada warunkom normy"
    czy ławy miały być zbrojone, czy zbroiłeś i jaką średnicą, czy wogóle zrobiłeś fundamenty zgodnie z projektem ?
    Chcesz wróżby na podstawie Twoich danych ? (to z czego wykonane są fudamenty czy ściany - ma drugorzedne znaczenie - sorry )

    wróżba brzmi - nie rób nic...
    .... no jak juz nie daje Ci to spokoju - to sobie te pęknięcia czymś zaszpachluj, a żony tym nie zanudzaj

    pozdrówka
    brzoza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony