dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie ogrodzenie z gotowych elementów z barwionego betonu

    Witam
    Przymierzam się do wykonania ogrodzenia od frontu domu i oczywiście z braku kasy zainteresowałem się
    ogrodzeniem z gotowych elementów betonowych, barwionych i "udających" piaskowiec (np. takie jak na stronie www.abakjoniec.eu).
    Koszt samych elementów na 39 metrów ogrodzenia to 2 900,00 zł, a klinkieru wyliczono mi na prawie 6 000,00 zł.
    Stąd moje pytanie, czy pomijając wątek estetyczny (wiadomo, że klinkier będzie wyglądał lepiej niż to to) pakować się w to ?
    Jak z trwałością takich elementów, czy np. nie wyblakną po jakimś czasie ?
    Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
    Artur z Gorzowa Wlkp.
    (przepraszam... od miesiąca już z Baczyny koło Gorzowa)

  2. #2

    Domyślnie

    Witam! nie jestem za klinkierem, moje ogrodzenie będzie albo wsiowe drewniane albo wsiowe z naturalnego kamienia-piaskowca + drewno. W Galicji jest zakaz budowy betonowych prefabrykowanych ogrodzeń i ja to popieram. Wybór należy do Ciebie. Poszukaj na forum i zobacz jakie ładne ogrodzenia robią forumowicze!

  3. #3

    Domyślnie

    Ja wiem ,że wszystko jest kwestią gustu ale taki beton to ohyda.Lepiej samemu zrobić siatke i posadzić tuje...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    taki trochę Oświęcim potem wychodzi.Wstajesz rano, przeciagasz sie, patrzysz za okno - a tu betonowa ściana

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek
    taki trochę Oświęcim potem wychodzi.Wstajesz rano, przeciagasz sie, patrzysz za okno - a tu betonowa ściana

    Czytam komentarze i ..... ludzie, tam nie ma betonowego płotu. Autor podał adres www.abakjoniec.eu i przed komentowaniem może by tak tam zajrzeć ????
    To są tylko betonowe słupki, natomiast wypełnieniem są drewniane segmenty.

    ARTUR_34, mam z podobnego materiału mam cokół wokół domu (już ok. 13 lat) i nic się nie dzieje. Mnie się podoba.
    Pozdrawiam - Piotr

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bede robił cos podobnego. U mnie pod Tarnowem jest firma co robi takie rzeczy. Ja mam 45 m ogrodzenia, robie 3 słybki betonowe a reszta to tylko murek z dasdzkiem i słubek metalowy co 2,5 m. Wypełnienie drewniane. Wstępnie liczyłem to koszt elementów wyniesie mnie ok 2000 tys.
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  7. #7

    Domyślnie

    Jest jeszcze coś co bardziej "udaje" kinkier, a nie trzeba robić fundamentu pod murki
    http://www.belux.com.pl/
    U mnie już stoi 40 m ogrodzenia (jeszcze bez sztachet) montowane przez producenta.
    Bacha

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, Panda podniósł mnie na duch, chyba się zdecyduję.
    Najbardziej obawiałem się, że to z czasem wyblaknie.
    Jeśli chodzi o koszt to tak jak pisałem koszt samych elementów betonowych bez podmurówki,
    bez prętów i betonu, którym trzeba zalać w środku te elementy i oczywiście bez robocizny to 2 900,00 zł.
    Do bwronka: bardzo ładne te ogrodzenia z firmy Belux, Dziękuję.
    Sprawdzę u nich ile to może kosztować, ale obawiam się, że koszt transportu
    będzie duży...

    Pozdrawiam
    Artur z Baczyny k/Gorzowa Wlkp.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARTUR_34
    Sprawdzę u nich ile to może kosztować, ale obawiam się, że koszt transportu
    będzie duży...

    Pozdrawiam
    Artur z Baczyny k/Gorzowa Wlkp.
    Tu masz też podobne ogłoszenie-nie wiem czy to nie ci sami
    http://www.allegro.pl/item328662741_..._klinkier.html
    Transport to 2zł/km. Z tego co kojarzę to firma jest chyba z Imielina.
    Też się przymierzam do takiego ogrodzenia,mi na 23m wyszło 2.600zł + około 500zł za beton na fundamenty,zalewkę słupków i pare prętów zbrojenia-robocizna własna. Za klinkier policzyli mi minimum 6tys.
    Zastanawiałem się jeszcze nad wymurowaniem płotu z kanaldów i obłożenie tego później płytkami klinkierowymi.cenowo wyszło by ciut więcej niż za elementy gotowe ale taniej niż z pełnego klinkieru..

    Co do tych pierwszych betonowych płotów imitujących piaskowiec to..sorry ale beznadziejnie wyglądają...

  10. #10

    Domyślnie

    areq - to nie to samo co belux, (patrząc po sposobie montażu), ci "moi" są Lędzin. W tamtej okolicy jest więcej firm, jednak kiedyś mąż przejechał się po ulicy z wieloma takimi ogrodzenaimi i jakość wygląda bardzo różnie - jedne na oko wyglądają na klinkier -inne "pachną" betonem i rożnicę widać już z okna samochodu. Te z allegro też wyglądają nieźle.
    O beluxach mogę powiedzieć tyle, że je mam zamontowane i nie jeden z fachowców na budowie dopiero po "obmacaniu" stwierdzał, że to jednak nie klinkier (z bliska do rozpoznania, no i te wiszące murki coś do klinkieru nie pasują). Nam się opłaciło zamówić u producenta razem z montażem , bo regionalny przedstawiciel dodał sobie to ceny jakieś 40-50 % marży ( ciekawe czy jest jeszcze przedsatwicielem ?).
    Bardzo łatwo w tym zamontować przelotową skrzynkę na listy, polecam pamięci podczas montażu.
    Bacha
    Baśka - mieszkająca w D24

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tom1606

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    A ile można wziąźć za 50 metrów ogrodzenia bet. (oczywiście mówie o robociźnie)

    pomóźcie

  12. #12

    Domyślnie

    Witam! O gustach się nie dyskutuje! na szczęście w mojej gminie w Galicji jest zakaz stosowania tego typu "pięknot" i dobrze mi tak. Szkoda tylko że Wam wolno takie rzeczy stawiać! Myślę, że niedługo będziecie narzekać na swoje decyzje(mam na myśli zwolenników takich ogrodzeń).

  13. #13

    Domyślnie

    jak beton to tylko na niemieckich betoniarni nie dlatego ze lepsze jakosciowo to i cena ok ,sami ocencie kostka brukowa koisc 8 i 10 cm gruba 3,8 euro m2 gazon kraweznik 0,7 euro szt ,kratka na trawe 40*60 0,8 euro szt .

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzialka69

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    11

    Domyślnie

    podaj jakis namiar na kontkat w de?

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ccchudyyy

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wg. mnie wszystko zależy od elewacji domu. klinkier był bardzo popularny pare lat temu, teraz coraz częściej ludzie robią ogrodzenia właśnie z imitacji kamienia. Aby zapobiec zarówno w 1 jak i 2 przypadku wyblaknięciu oraz w przypadku klinkieru częstych białych wykwitów wapiennych, należy dany materiał zaimpregnować.
    Osobiście polecam polskie produkty Silikonów Polskich. Np. SARSIL klinkier ( sama nazwa wskazuje do czego) lub w przypadku kamienia, SARSIL W lub SARSIL H14/R
    Jeśli chcesz ciąć koszty to posiadają również SARSIL ME-25, jest to impregnat wodny w formie koncentratu, który zdecydowanie taniej wychodzi.

  16. #16

    Domyślnie

    dość kontrowersyjne stwierdzenie o przemijającej modzie na klinkier i modnym betonie imitującym cokolwiek
    i chyba impregnaty nie są panaceum na wykwity...

  17. #17

    Domyślnie

    Ja mam takie ogrodzenie z gotowych kształtek betonowych. Po kilku latach nie wyblakło, ale dobrze zaimpregnowaliśmy zaraz po postawieniu. podoba się nam i obcym http://ogrodzenia.drewbet.pl/index.p...id=8&Itemid=10
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0519.jpg
Wyświetleń:	650
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	76528   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1689.jpg
Wyświetleń:	697
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	76529  

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Władze które w swoim terenie zezwalają na stawianie takich betonowych szkaradzieństw powinny być sądzone za gwałt na przestrzeni wspólnej. Pomijam juz całkowity brak gustu właścicieli którzy coś takiego potrafią na swoim gruncie postawić.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Ups. Nie chodzilo mi o jolę69.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony