dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Montaż bramy przesuwnej

    Witam,

    Po uporaniu sie z krzywa brama (moj poprzedni watek). Przyszedl czas na montaz. I oczywiscie mam pewne pytania jak to zrobic. Napisalem do producenta i otrzymalem w miare dokladna instrukcje montazu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brama instrukcja.jpg
Wyświetleń:	1844
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	73279

    Jednak nie wszystko jest dla mnie jasne:
    1) Jak mam te śruby fundamentowe M16 (długość 50cm) umieścić w wykopie ? Wykop pod stope planuje na głębokość 120cm. Jak to się robi ? Na jakimś stelażu ? Jak zrobić żeby nic sie nie poprzesuwalo itd ?

    2) Kolejna rzecz: "Przed zabetonowaniem elementow przeprowadzic montaz probny ze sprawdzaniem owieralnosci" ? Jak ? Bede mial wykopana dziure.., jakos umieszcze te slupki..sruby..jak mam to jeszcze sprawdzic jak tam duza dziura

    3) Slyszalem ze wiele osob podobno wylewa stope.., a pozniej wierci dziury pod sruby. Zastanawia mnie tylko na ile to pewne rozwiazanie ? Co o tym sadzicie ? (Znaczy zakladam ze w stopie jest tylko osadzony slupek prowadzacy)


    dzieki za wszelkie rady
    Pawel
    Ostatnio edytowane przez virtuss ; 04-09-2011 o 08:21

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.
    Najbezpieczniej jest zrobić fundamenty a wszystkie elementy potem zamontować na kotwach chemicznych(czyli klej dwuskładnikowy do betonu). Zawsze tak robimy i nigdy nie było jeszcze problemu. Podstawą jest klej dobrej firmy.
    Hilti, Koelner lub Fisher.

  3. #3

    Domyślnie

    czyli radzisz:
    1) wylac beton wraz z ustawionym slupkiem prowadzacym
    2) zamontowac wozki na kotwach chemicznych ? M16/160cm wystarcza ?
    Moje wozki, ktore mam, maja rozstaw srub 7.5cm (ten mniejszy wymiar). Czy kotwy chemiczne moga byc tak blisko siebie ? (w opisach klejow ciagle pisza o minimalnych rozstawach kotew..i to jakies duze liczby sa..jak 17cm ?)

  4. #4

    Domyślnie

    1.Radziłbym najpierw ustawić wózki i bramę a dopiero potem słupek(tylko musiałbyś przyspawać do niego blachę min. 8mm grubości z 4 otworami).
    2.Tak wystarczą
    Nic się nie przejmuj u nas otwory wychodzą ok 5 cm od siebie i nic się nie dzieje
    Powodzenia przy montażu

  5. #5

    Domyślnie

    2) zamontowac wozki na kotwach chemicznych ? M16/160cm wystarcza ?
    Chyba 16cm. Zrób na 20cm

  6. #6

    Domyślnie

    jest jeszcze inna opcja:
    zalej betonem grube szpile, do nich pozniej przyspawasz sobie blache, na ktorej beda sruby mocujace wozek. Masz pelna mozliwosc regulacji owej blachy. Mozesz najpierw mocno szczepic - sprobowac czy dziala ok, jesli zle to odciac i poprawic.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sliwak

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jakby zatopić gotowe szpilki zespawane na dole na wymiar w czworokącie, Byłoby to nie do ruszenia. Wózki maja luz na ewentualne błędy w poziomie i regulacją w pionie. Bez doświadczenia mam obawy z montażem chemicznym szpilek, a śruby rozporowe chyba będą za słabe?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony