dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie Trzy warstwy styropianu na posadzke

    U nas na wylewki na parterze pozostawiono 30 cm. Zaplanowaliśmy 20 cm styropianu i 10 cm wylewki. Majster chce kłaść styropian w trzech warstwach 10, 5, 5, czy takie rozwiązanie jest poprawne? Wszędzie czytam o dwóch warstwach, jednak jest to zazwyczaj od 10-15cm styropianu.
    Pozdrawiam,
    anet

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    możesz położyć 4*5 ja mam 5*5
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  3. #3

    Domyślnie

    gratuluje pomysłu, aby tak dalej sie docieplać i aby wam kasy na dom bez ogrzewania starczyło nie budujcie czasami z porotermu 44cm bo ile wtedy styropianu trzeba żeby zrównowarzyć z ociepleniem podłogi
    kontakt 502080438

  4. #4

    Domyślnie Re: Trzy warstwy styropianu na posadzke

    Cytat Napisał anet1
    Majster chce kłaść styropian w trzech warstwach 10, 5, 5, czy takie rozwiązanie jest poprawne?
    Jest poprawne, a nawet wskazane. Będziesz mieć pewność, że jest szczelnie położone.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    dżizes....po cholere wam 20cm ocieplenia pod wylewką?
    standatdowo projektuje się 10cm styro + 5cm wylewki ... przynajmniej ja tak mam , mój sąsiad tak ma i pozostali sąsiedzi tez tak mają ...większość forumowiczów też tak ma

    możesz mi wytłumaczyć po co Ci 20cm ocieplenia pod wylewką?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    moze trochę kasy zostało po dekarzach
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    styropian w warstwach pomaga obłożyć rury w podłodze. Układałam sama, to wiem co to za cholerstwo. Jak miałam część płyt litych po 10 musiałam w nich drążyć korytarze pod te rury, jak miałam na części dwie warstwy, obkładanie rur szło piorunem, piątka obok, piątka na... Inna sprawa, ze mam 10 a nie 20. I jest całkiem ciepło. Ale jak macie kase i chęć, to można i 20. Tylko nie zapomnijcie potem o 25-30 cm wełny na poddaszu/stropie. Bo to trochę bez sensu 20 w podłodze a np 15 pod dachem

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    dobrze mówisz

    przeniósłbym ciężar inwestycji z podłogi na poddasze
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie, przecież ciepło idzie w górę i tam trzeba go zatrzymywać.A styropian w podłodze to nie pozwoli na promieniowanie ciepła z wnętrza Ziemi w górę ( i nie wiem już czy to żart czy nie )

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ertevu
    No właśnie, przecież ciepło idzie w górę i tam trzeba go zatrzymywać.A styropian w podłodze to nie pozwoli na promieniowanie ciepła z wnętrza Ziemi w górę ( i nie wiem już czy to żart czy nie )
    Jest to niestety zart.
    Gdyby tak bylo to na nartach zima by sie nie dalo jezdzic.

    Zbyt duzo czytania forum muratora moze czasami powodowac bledne decyzje na budowie

  11. #11

    Domyślnie

    Tak bylo w naszym projekcie i budujemy zgodnie z nim. Z kosztami nie przesadzajcie, przy takiej inwestycji te 5 cm styropianu więcej nie spowoduje naszego bankructwa. Dach również dobrze ocieplamy. Nie prosiłam o komentarze czy 20 cm styropianu to dużo, tylko czy podział jest odpowiedni i grubość wylewki.
    Pozdrawiam,
    anet

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Cytat Napisał ertevu
    No właśnie, przecież ciepło idzie w górę i tam trzeba go zatrzymywać.A styropian w podłodze to nie pozwoli na promieniowanie ciepła z wnętrza Ziemi w górę ( i nie wiem już czy to żart czy nie )
    Jest to niestety zart.
    Gdyby tak bylo to na nartach zima by sie nie dalo jezdzic.

    Zbyt duzo czytania forum muratora moze czasami powodowac bledne decyzje na budowie
    Nie, to nie jest żart
    ciepło przepływa z cieplejszych rzeczy na zminiejsze. Jeżeli na zew masz temp -15 to temp ziemi - zakładam ok +4 w pewnym sensie ogrzeje twój dom od dołu. Jeżeli się będziesz od tego ciepła izolował to...

    dobrze zrobisz bo to trochę ściema z tym ciepłem. Ja nie uznaję temp +4 za ciepło - dla mnie to zimno jak cholera
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Mam przed sobą projekt "nieuka" Dr inż. R. W. Podłoga na gruncie ocieplona wełną łącznie grubości 36 cm. współczynnik U=0,085 W/m2K
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    Mam przed sobą projekt "nieuka" Dr inż. R. W. Podłoga na gruncie ocieplona wełną łącznie grubości 36 cm. współczynnik U=0,085 W/m2K
    niestety ci są najgorsi
    zupełnie oderwani od rzeczywistości i od kosztów zrobienia czegoś takiego. Na 100% facet nie policzył kosztów takiego przedsięwzięcia i ewentualnych oszczędności - a jeżeli policzył to pewnie tylko sam styropian po cenach z roku 2005
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  15. #15

    Domyślnie

    Wszyscy widza, ze w pomieszczeniu jest +20 stopni, pod posadzka np +4 i 10 cm wystarcza. Nie wszyscy zauwazaja, ze tam gdzie sa rury z ciepla/goraca woda maja 5cm, a delta T duzo wieksza niz 16 stopni ... Takze nie jest to 16 stopni przy podlogowce.

  16. #16

    Domyślnie

    Ktoś wspomniał że wszyscy kładą 10 cm styro + 5 wylewki. I tu sięnie zgadzam, ja układam 15 cm(syro 3x5cm) + 8 wylewki + około 2 cm panele. Wykonuję tak gdyż tak mam w projekcie.
    Miłego dnia i oby do pierwszego

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    nie napisałam, że wszyscy tylko że większość ... a to róznica
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anet1
    Tak bylo w naszym projekcie i budujemy zgodnie z nim. Z kosztami nie przesadzajcie, przy takiej inwestycji te 5 cm styropianu więcej nie spowoduje naszego bankructwa. Dach również dobrze ocieplamy. Nie prosiłam o komentarze czy 20 cm styropianu to dużo, tylko czy podział jest odpowiedni i grubość wylewki.
    Pozdrawiam,
    anet
    ok, komentarze odrzućmy .... ale:
    - pamietaj, ze projekty sa z reguly przewymiarowane - widac twoj jest dostosowany do jakies b.zimnej strefy i stad w projekcie az tyle styro. w posadzce,
    - nie pisz, ze te pare centow to jakies grosze - jesli tak zaczniesz, to żle skonczysz - na kasę trzeba uważac wszedzie, tu grosz, tam grosz,
    sama policz: marne 3% wartosci domu to 12 tys zlotych ....

  19. #19
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Ja mam 2+5+5 styro + 8 wylewka /taki dziwny podział bo akurat na składzie nie mieli 6-ki /. Nic się nie dzieje, nie osiada, nie pęka. Wiem za to że nie ma dziur i mostków.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    dżizes....po cholere wam 20cm ocieplenia pod wylewką?
    standatdowo projektuje się 10cm styro + 5cm wylewki ... przynajmniej ja tak mam , mój sąsiad tak ma i pozostali sąsiedzi tez tak mają ...większość forumowiczów też tak ma
    Mój dziadek na wsi ma 0cm, sąsiad dziadka 0cm. A w ogóle większość domów poniemieckich tez tak ma.... A ciebie by zapytali po co ci twoje 10cm?


    To że coś sie standardowo projektuje na daną wielkość, oznacza tyle, że są to przeciętne oczekiwania klienta (i równe normie). Czyżby inni inwestorzy nie mogli mieć ponadprzeciętnych oczekiwań? Czy jeżeli większość ludzi chodzi ulicami w szarościach, to oznacza to że inni też tak mają chodzić?

    A jak zmieni sie norma, to wszyscy będą mieli w projektach 15cm...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony