dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Renatab06

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    5

    Domyślnie PILNE! CZYSZCZENIE SZYBY KOMINKOWEJ

    Proszę pomózcie!
    Wypróbowałam rózne preparaty do czyszczenia szyby kominkowej, ale szyba jest czysta raptem chwilę po wyczyszczeniu, a potem dalej brudna. Czy znacie takie preparaty, które trzymają trochę dłużej? Pomóżcie!! Jeżeli możecie i znacie takie preparaty, prosze o napisanie ich nazw.
    )
    Czekam na odpowiedź,
    RENATAB06

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie Re: PILNE! CZYSZCZENIE SZYBY KOMINKOWEJ

    Cytat Napisał Renatab06
    ale szyba jest czysta raptem chwilę po wyczyszczeniu, a potem dalej brudna.
    sama sie brudzi? Czy to wynik palenia w kominku?

    Sądze ze wynika to z palenia, palenia mokrym drewnem , palenia ze zbyt małą ilością powietrza, było sporo o tym na forum.

  3. #3

    Domyślnie

    jajmar napisał:
    sama sie brudzi? Czy to wynik palenia w kominku?

    Sądze ze wynika to z palenia, palenia mokrym drewnem , palenia ze zbyt małą ilością powietrza, było sporo o tym na forum.
    święta prawda.
    rozbujaj go na suchym opale i bez tłumików.

  4. #4

    Domyślnie

    czasem i suche drewno nie pomoze, jesli schlodzenie spalin nastepuje zbyt szybko, a szyba nie na kurtyny powietrznej,

  5. #5

    Domyślnie

    Do słusznych rad poprzedników dodam, że wymiana szyby na pirolityczną też dodatkowo spowolni jej brudzenie się. Jeśli szyba płaska, to wydatek rzędu 300 - 400 zł.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Szyba pirolityczna też nic nie pomoże jeżeli w szczelnie podomykanym wkładzie będzie się "bździło" malutkim płomykiem drewno o wilgotności 30-40%
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #7
    Guest

    Domyślnie Re: PILNE! CZYSZCZENIE SZYBY KOMINKOWEJ

    Cytat Napisał Renatab06
    ...Wypróbowałam rózne preparaty do czyszczenia szyby kominkowej, ale szyba jest czysta raptem chwilę po wyczyszczeniu, a potem dalej brudna. Czy znacie takie preparaty, które trzymają trochę dłużej? Pomóżcie!! Jeżeli możecie i znacie takie preparaty, prosze o napisanie ich nazw.
    )
    aby miec dłużej czysta szybe w kominku nalezy
    szmatka flanelową bardzo lekko zwilżoną wodą i "maczaną" w popiole przecierac szybe
    dobre jest również powstrzymywanie sie od palenia w kominku ...

    wesołych świąt !

  8. #8

    Domyślnie

    A najlepiej pozbyć się szyby
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    A najlepiej pozbyć się szyby
    ..............i kominka

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Cilit bang i po bólu .Szybko i wygodnie . Uzywam ponad rok i jest OK.
    Pozdr.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    SUCHE DREWNO .
    Tu tkwi tajemnica czystej szyby .
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  12. #12
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Moje doświadczenie mówi:

    - nie zmniejszaj nawiewu na szybę jeśli możesz sterować oddzielnie

    - jeśli już sie zabrudzi - Kret albo podobny środek. Czyści najgorszy syf i koniecznie w gumowych rękawiczkach.

    - różnicy w brudzeniu drewnem mokrym i suchym nie zauważyłem, wszystko zależy od otworzonej na 100% kurtyny. drewno będzie się radośnie hajcować, bo powietrza z kurtyny jest całkiem dużo. ale jak wolisz - czysta szyba albo "oszczędnie".

    pozdrawiam

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    A najlepiej pozbyć się szyby
    Święte słowa - w moim kominku jeszcze nigdy mi sie szyba nie zabrudziła ...
    --
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    A ja lubię osmoloną szybę... daje taki kominkowy klimat

  15. #15

    Domyślnie

    Polecam pianke Starwax-a do czyszczenia szyb kominkowych działa super. Uzywałem na razie tylko dwa razy ale jestem pod wrażeniem skuteczności
    jako że na razie nie mam potrzeby by szyba w kominku była krystalicznie czysta dlatego czyszcze raz na ok 2 miesiące i pianka radzi sobie bez problemu z doczyszczeniem szyby do czysta

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    batman71

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czekam, az na szybie zrobi sie (wypali) taka sucha skorupa (jak sie duzo pali to po tyg. juz jest), wtedy ja zeskrobuje , nastepnie pryskam takim zelem do brudnych garnkow i szyb kominkowych (kupuje go w Nomi). Czyszczenia popiolem nie polecam, bo szyba sie rysuje ..

    pozdrawiam

    Marek z Konina

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał batman71
    ... wtedy ja zeskrobuje ,
    Cytat Napisał batman71
    Czyszczenia popiolem nie polecam, bo szyba sie rysuje ..
    A od tego "skrobania" się nie rysuje ?? Ja polecam środek ALKON do kupienia np. na allegro osobiście używam i jestem bardzo zadowolony. Próbowałem też czyszczenia popiołem i to po prostu ogromna pomyłka, szkoda czasu i szyby, która naprawdę się rysuje jak w popiele znajdzie się np. ziarnko piasku. Mocniej dociśniesz i pięknie może porysować szybę a wtedy to brud się łapie w tym miejscu pięknie.
    Jacek & Basia & Kacper
    53° 38'34.34'' N 15° 36'32.33'' E

  18. #18

    Domyślnie

    Rewelacyjnie i bardzo tanio czyści się szybę środkiem do mycia silników samochodowych firmy sewamil, nazywa się to Keral czy jakoś podobnie. Można to kupić w sklepach z chemią samochodową.
    Butla 1 litrowa ze spryskiwaczem kosztuje ok 7 zł

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Ja używam pianki Starwax - do kupienia w Obi i innych marketach - podobnie jak już wcześniej ktoś napisał, czyści super.
    Psikam, lekko rozprowadzam na całości szyby i po kilku minutach papierowym ręczniczkiem lekko scieram. Super.
    Oczywiście najlepiej robić to raz w tygodniu (jak się pali intensywnie), ale i większy brud też zchodzi.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał dabell
    Ja używam pianki Starwax - do kupienia w Obi i innych marketach
    Jak kupiłem jakiś płyn do mycia szyb kominkowych w Castoramie i próbowałem zgodnie z instrukcją spryskiwać a potem po 10s przecierać. Kompetnie nie działało. Aż pewnego dnia trochę przez przypadek spryskałem i zostawiłem na dwie minuty na szybie. Zaczęło pięknie schodzić .

    A tak przy okazji to nieźle i dość bezpiecznie skrobie się specjalnym skrobakiem do płyty ceramicznej. Oczywiście nie na sucho ale po użyciu któregoś magicznego płynu.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony