dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie wkład invicta

    własnie kupiłem wkład invicta w leroyu czy ktoś sie moze na temat jego wypowiedziec model selenic 6770 14 kW z tego co poczytalem na forum nie jest to najszczesliwszy wybór ale juz po fakcie wszyscy tylko chwala tarnawe a jaj jak zwykle swoje.dodaje ze chce dodatkowo dogrzewac dom kominkiem z grawitacyjnym dgp
    ostra jazda

  2. #2

    Domyślnie

    ja też kupiłem w "liroju" ivictę, ale model wyższy 6270-44, Twój wkład oglądałem, i wcale nie wygląda żle,żeliwo to samo ( na pewno jest dobre), generalnie to dobra firma, tarnava jest droższa, nie wiem czy aż taka dobra, powiem tak- cztery lata temu kupowałem inny wkład, ale w Castoramie- też francuski, na razie sprawdza się dobrze, co wyglądu tarnava moim zdaniem wygląda gorzej, myślę, że wiele żależy od osób mających związak z danymi firmami (np. na Allegro- Pan chwalący Tarnavę i je montujący)

  3. #3

    Domyślnie Re: wkład invicta

    Cytat Napisał alfa158
    własnie kupiłem wkład invicta w leroyu czy ktoś sie moze na temat jego wypowiedziec model selenic 6770 14 kW z tego co poczytalem na forum nie jest to najszczesliwszy wybór ale juz po fakcie wszyscy tylko chwala tarnawe a jaj jak zwykle swoje.dodaje ze chce dodatkowo dogrzewac dom kominkiem z grawitacyjnym dgp
    Witam. Ja również od dłuższego czasu przyczajam się na taki wkład i sam juz nie wiem czy wziać czy szukać czegoś lepszego. Dzis widziałem w liroju wraz z obudową za niedużą kasę coś takiego:




    To był właśnie Selenic cena za wkład 1298 zł a za obudowę 798 zł. Tak więc cena nie duża. Czy warto? Kominka będe używała jako dodatkowego elementu dogrzewającego jak również dla przyjemności.

    Moze niech sie ktoś wypowie kto ma taki wkład.

    Poza tym mam pytanie. Ten wkład jak i wiele innych ma otwór kominowy średnicy 20 cm. Ja mam komin z ceramicznych ksztełtek, które mają szerokosć około 16-18 cm. Takich jak poniżej:



    Czy jak dam redukcję do takiego komina to będzie dobrze? Czy powinienem w ten komin włożyć rurę stalową czy niekoniecznie?

    Za wszelkie uwagi bedę wdzięczny.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    To są kształtki wentylacyjne, nie nadają się do odprowadzania dymu z kominka.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  5. #5

    Domyślnie Re: wkład invicta

    Cytat Napisał mkzibi
    Ja również od dłuższego czasu przyczajam się na taki wkład i sam juz nie wiem czy wziać czy szukać czegoś lepszego.
    Z tego co wiem to żeliwo żeliwu nie równe... z resztą jak z każdym innym produktem, trwałość zależy od jakości wykonania, ciężaru, itd.

    wystarczy popatrzyć na kilka fotografii tutaj: http://www.morsoe.com/uk/Products/Wo...C3%B8+1442.htm
    (chodzi o powiększane szczegóły jakości żeliwa i wykonania nie o sam piecyk)

    no ale zawsze też jednak należy zwracać uwagę na cenę, a czasem niestety to ona dererminuje zakup.
    Sprzedawca marzeń

  6. #6

    Domyślnie

    andre59 napisał
    To są kształtki wentylacyjne, nie nadają się do odprowadzania dymu z kominka
    Mądre słowa ANDRE, święta racja, ale widzę że mkzibi nie przejmuje się dobrymi radami cóż więc można zrobić ? NIC
    jego domostwo jego komin i jego kominek.
    Tyle postów co było na temat dobrych wkładów kominkowych nic ludzi nie nauczyło, lub nie czytali opinii innych forumowiczów trudno ich sprawa ale życzmy powodzenia Wszystkim w dążeniu do realizacji swych marzeń i celów.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    To są kształtki wentylacyjne, nie nadają się do odprowadzania dymu z kominka.
    That's prawda !
    Rozlecą się na bank.
    Jak włożysz tam rurę to rozlecą się ... "trochę" póżniej

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    Tyle postów co było na temat dobrych wkładów kominkowych nic ludzi nie nauczyło, lub nie czytali opinii innych forumowiczów
    mnie zawsze fascynowało dlaczego zawsze w Polsce próbuje się wykombinować coś jak najniższym kosztem, a przy tym często cierpi bezpieczeństwo.

    Jakiś rok temu rozmawiałem z jednym z dyrektorów technicznych firmy Jotul, jezdził gość do pożarów z kominka, pokazywał mi zdjęcia spalonych domów wywołanych błędną instalacją kominków. To dosłownie szok jak ludzie są lekkomyślni!

    No ale cóż Polak mądry po szkodzie... albo i nie :/
    Sprzedawca marzeń

  9. #9

    Domyślnie

    mkzibi
    nie wiem czy dobrze widzę, ale jeżeli jeszcze te kształtki masz wymurowane w jednej linii to twój majster nie był dobrym fachowcem, ale być może te kształtki tylko tak leżą, murowane to powinny być na mijankę aby się fugi nie pokrywały ze sobą.
    To tylko taka drobna uwaga .
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Od początku.
    Komin do d..y
    W żadnym razie nie nadający się do zamontowania kominka, pieca, czy innego urządzenia produkującego spaliny - tlenek i dwutlenek węgla.
    Wkład do d..y
    W żadnym wypadku nie różni się konstrukcyjnie i technicznie od wkładów za 699 zł czy za 2349 zł sprzedawanych w marketach.
    To tak jakby włożyć do nowego domu piecyk gazowy z przed 30 lat (tyle że ładniej wyglądający) i uszczelnić wszelki dopływ powietrza do miejsca gdzie się znajduje.
    Uświadomcie sobie ludzie że każdy kominek, by dobrze funkcjonował, musi mieć:
    -coś co dostarczy mu do wnętrza paleniska odpowiednią ilość tlenu do spalania
    -coś co sprawi by temperatura w jego wnętrzu wzrosła ponad tę, która zagwarantuje spalenie się sadzy na szybie i ścianach samego wkładu, by cokolwiek ognia było w nim widać.
    Tanie wkłady są uszczelniane nierozciągliwym, wykruszającym się uszczelniaczem.
    Żeliwo w tanich wkładach jest gorszej jakości i mniejszej grubości (bo przecież z czegoś ta taniość musi wynikać).
    Konstrukcja wnętrza paleniska jest przypadkowa i nie ma jakiegokolwiek odwzorowania w zapewnieniu prawidłowości procesu spalania drewna.
    Bo firmy produkujące tanie paleniska nie zadają sobie nawet trudu by przeprowadzać jakiekolwiek badania określające emisję spalin, wytrzymałość techniczną konstrukcji, osiągi uzyskiwane podczas procesu spalania.
    Ale Polacy to kupią. Rumuni to kupią, w Mołdawii to kupią i na Ukrainie.
    Niemcy, Austriacy, Szwajcarzy, już nie za bardzo - bo im przepisy budowlane na to nie pozwalają...i zdrowy rozsądek.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    skrzynka z szybą i jak post wyżej
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  12. #12

    Domyślnie

    Invicta niekoniecznie musi popękać czy się stopić po kilku rozpaleniach Ma ją kilku moich znajomych i użytkują od kilku lat. Mam i ja - po prostu nie stać mnie na kilka tysięcy za okazyjne popalanie.Czy w związku z tym każdy kogo nie stać na taki zaawansowany=drogi wkład ma zrezygnować z kominka w salonie ?

  13. #13

    Domyślnie

    ja nie mowilbym tutaj o samym wkladzie ale o calosci wykonania kominka... w wielu przypadkach wykonuja to "zlote raczki" nie wiedzac za duzo o tym jak prawidlowo nalezy przeprowadzic taki montaz i instalacje.

    Sam wklad oczywiscie spelnia certyfikaty wiec jest produktem bezpiecznym w uzytkowaniu, a czy super trwalym to inna sprawa.

    Natomiast na okazyjne palenie jak najbardziej - wszystko jak widac zalezy od przeznaczenia.
    Sprzedawca marzeń

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Oczywiście że nie.
    Tylko trzeba mieć świadomość że do domu wartego w obecnym czasie ok kilkuset tysięcy do niemal miliona złotych (tak średnio...), pakuje się coś, co np w krajach bardziej rozwiniętych nie jest dopuszczane nawet w tej chwili do użytkowania.
    Tu nie chodzi o obudowy i wygląd tych kominków, ale o coś co jest podstawą ich działania.
    Sprawa podstawowa Artureski - czy montując ten wkład Ty czy inni Twoi znajomi, zamontowaliście np. nawietrzak do domu? Czy doprowadziliście czerpnię powietrza do wnętrza mieszkania, z której wieje takim samym chłodem jaki panuje na dworze? Czy liczycie na to że po prostu ciągi wentylacyjne w domu się odwrócą? Bo coś ten wkład musi spalać oprócz drewna. A spala przecież tlen z powietrza. Powiedz sam co ile czyścicie szyby w takich wkładach? Czy po kilku dniach palenia w nim widać ogień?
    Jeżeli kogoś nie stać na kominek z drogim wkładem, który sam w sobie jest nośnikiem bardzo niebezpiecznego żywiołu jakim jest ogień, to przecież można sobie zrobić piękny i bezpiecznie działający kominek bez wkładu i palić w nim dla relaksu i rozrywki.
    Bynajmniej nie chodzi tu o to że taki wkład rozleci się po kilku rozpaleniach. Tylko o jego rozwiązania techniczne i jakość oraz komfort i bezpieczeństwo jego użytkowania.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #15

    Domyślnie

    to ja korzystając z okazji się podepnę z pytaniem, jaki wkład do domku 170m2 w założeniu rozprowadzenie ciepłego powietrza po pomieszczeniach jaką moc i ewentualnie firmę polecacie ?

  16. #16

    Domyślnie

    firm jest naprawde sporo ja osobiscie uwazam ze warto zainteresowac sie ponizszymi:

    Jotul
    Bodart&Gonay
    Spartherm
    Chazelles
    Fondis
    Flam

    To sprawdzone marki w calej Europie - a jezeli chodzi o cene to juz zalezy od modelu, sa tansze i drozsze.
    Sprzedawca marzeń

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    andre59 napisał
    To są kształtki wentylacyjne, nie nadają się do odprowadzania dymu z kominka
    Mądre słowa ANDRE, święta racja, ale widzę że mkzibi nie przejmuje się dobrymi radami cóż więc można zrobić ? NIC
    jego domostwo jego komin i jego kominek.
    Tyle postów co było na temat dobrych wkładów kominkowych nic ludzi nie nauczyło, lub nie czytali opinii innych forumowiczów trudno ich sprawa ale życzmy powodzenia Wszystkim w dążeniu do realizacji swych marzeń i celów.
    Co znaczy "nie przejmuje się dobrymi radami"? Właśnie po to pisze na forum żeby uzyskać te dobre rady a dopiero później można mówić o przejmowaniu się.

    Po pierwsze dom nie był budowany od podstaw tylko kupiłem go w stanie surowym zamkniętym.

    Po drugie projekt jest z końca lat 90-tych i wtedy jeszcze nie było takich rozwiązań jak teraz (wkłady ceramiczne itp.).

    Po trzecie przejrzałem dokładnie projekt i z tych kształtek mam tylko wentylację a komin jest zbudowany z pełnej cegły i jak projekt mówi "kl. cegły 150 na zaprawie cem-wap Rz 50". Wymiary otworu komina 14/21.

    A co do cen kominków to rzeczywiście jeśłi mam dać 1200 lub 3500 i mieć prawie to samo to po co przepłacać no chyba że za to nadpłacenie ok 2 tyś. będe miał juz na prawdę coś wyjątkowego. Ale czytajac forum okazuje się ze tak wcale nie jest bo na prawdę dobre wkłady to dochodzą od 5 tyś. w górę.

    Więc tak to wygląda. Może teraz jakieś komentarze abym mógł posłuchac dobrych rad.....

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkzibi
    A co do cen kominków to rzeczywiście jeśłi mam dać 1200 lub 3500 i mieć prawie to samo to po co przepłacać no chyba że za to nadpłacenie ok 2 tyś. będe miał juz na prawdę coś wyjątkowego.
    Zapewniam Cie że jednak różnica będzie... ja przez 2 lata mieszkałem w kamienicy gdzie był kominek taki za 1200 zł z Castoramy. Wierz mi że obsługa tego kominka to żadna przyjemność, regulacja ciągu po prostu fatalna, drewno wypalało się super szybko do tego było oczywiście bardzo gorąco jeśli go włożyło się więcej.

    Nigdy takiego kominka nikomu nie polecę... wiem że cena jest istotna ale uważam że należy się zastanowić głęboko, w końcu przeciętny Polak kupuje kominek na całe życie, a nie na kilka lat.
    Sprzedawca marzeń

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    zawsze głupio gadam ....myśleć...

    ps. bylo coś tak : siedział gliniarz na krawężniku i mówi myślę więc jestem i ...
    ...znikł
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  20. #20

    Domyślnie

    mkzibi napsał
    Co znaczy "nie przejmuje się dobrymi radami"? Właśnie po to pisze na forum żeby uzyskać te dobre rady a dopiero później można mówić o przejmowaniu się.
    i tak trzymaj, czytaj słuchaj i myśl
    przejrzałem dokładnie projekt i z tych kształtek mam tylko wentylację a komin jest zbudowany z pełnej cegły
    No to nas wprowadziłeś Ty w błąd, ale nie dziw się są majstrzy co potrafią z tych pustaków wentylacyjnych robić kominy spalinowe, wiele człowiek już czytał na tym forum
    A co do cen kominków to rzeczywiście jeśłi mam dać 1200 lub 3500 i mieć prawie to samo to po co przepłacać no chyba że za to nadpłacenie ok 2 tyś. będe miał juz na prawdę coś wyjątkowego. Ale czytajac forum okazuje się ze tak wcale nie jest bo na prawdę dobre wkłady to dochodzą od 5 tyś. w górę.
    Tak się składa że każdy jest kowalem własnego losu, no więc posłuchaj:
    ja użytkuję kominek Tarnava 14 kW, konstrukcja sprawdzona, forumowicze dobrze się wypowiadali o tych kominkach, za wkład +podstawa + dowóz i montaż przez przedstawiciela producenta ze wszystkimi akcesoriami zapłaciłem 3000 zł, policz ile będzie cię kosztował wkłada który w hipermarkecie kosztuje 1200 zł, jak doliczysz wszystkie rzeczy to może nie być 1200 zł ale powiedzmy 2000 zł tak więc nie oszczędzasz już 1800 zł tylko 1000 zł.
    idźmy dalej
    za obudowę kominka z rozprowadzeniem gorącego powietrza do 4 pomieszczeń zapłaciłem kompleksowo 4300, jeżeli więc moja obudowa kosztowała ponad 4 tysiące zł to wkładając w nią nie sprawdzony wkład ryzykuję w przypadku jakichkolwiek problemów uszkodzenie tej obudowy a jak jeszcze doliczysz ile taki kominek potrafi spalić drewna w porównaniu z dobrymi konstrukcjami to okaże sie że np. po kilku latach nic nie zaoszczędzisz, nie można patrzeć tylko na cenę danego wyrobu,
    tak więc radzę się dobrze zastanowić nad taką decyzją, ale tak jak napisałem wcześniej każdy sam podejmuje decyzję

    Pwodzonka życzę
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony