dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 82
  1. #21

    Domyślnie

    Ja natomiast kupiłem płyn do mycia szyb kominkowych firmy "TOO TAK" (500ml za 20 zeta).
    Procedura mycia:
    1. Zwilżoną szmatką przecieram szybę.
    2. Pryskam tym cudem delikatnie po górnej części szyby.
    3. Gąbką (taką do zmywania garów - oczywiście specjalnie do czyszczenia kominka, garów nią nie myję ) myję szybę.
    3. Ponownie zwilżoną szmatką wycieram całą szybę.
    4. Na koniec myję szybę płynem do mycia szyb.

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcin.P

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    zimno woda + zwykłe mydło + ściereczka - polecam

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Każdy sposób dobry byle był skuteczny
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    batman71

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    6

    Domyślnie brudna szyba

    Droga Forumowiczko !

    Pale w kominku juz 3 sezon, na poczatku tez mnie wkurzala zadymiona szyba. Teraz "walcze" z problemem dymienia z kominka (mimo 2 wizyt kominiarzy wtym sezonie ...).
    A propos szyby: wynalazlem w koncu sposob, choc trzeba uwazac, by nie narobic przy okazji za duzo szkody. Najpierw zmiekczam osad np pianka do szyb, po ok. 15 min. zeskrobuje osad zwyklym slutem - ostroznie, by nie porysowac szyby !

    pozdrawiam

    Marek z Konina

  5. #25

    Domyślnie

    Hey

    słuchajcie dostałęm kominek od tesciow,uzywany bardzo sporadycznie,no i teraz chciałem przed montażem wyczyscic szybke(tutaj wiem ze jest mnogość preparatów i innyc sposobów podanych wyżej),natomiast czym cyscicie żeliwo,tzn. wnetrze i zewnetrze kominka??
    pozdrawiam

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    U nas bardzo dobrze się sprzedawały się płyny do szyb Too Tak -a 17zł bo są skuteczne..ale odkąd sprowadzamy z francji oryginalną pianke ludzie kupują właśnie ją... naprawde jest rewelacyjna,my również uzywamy jej do mycia szyby kominowej w sklepie..w przyszłym domu bedziemy również jej używac plusy to
    1.niespływa,
    2.bardzo wydajna i
    3.niesmierdzi tylko ma ładny zapach który niedusi w płuca.....
    Jak spotkacie ją w sklepie to bierzcie w ciemno naprawde warto...

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Poniżej zdjęcie owej pianki

  8. #28

    Domyślnie

    a ja mam te pianke,25 pln wywalone w bloto,kupilem czyscik Wicuś za 3 pln i 100 x lepiej czysci szybe,dodam,ze mam porzadnie ubrudzona szybe,pale celowo iglastym drzewem,jednak palac na poczatku debem tylko,brudnej szyby ta pianka nie wyczyscila.Odpisuje ,bo mam wlasne praktyczne wyniki,a nie marketingowe.Poza tym uzywam do zmycia owdy z Ludwikiem,potem wszystko czyszcze czyscikami i mam szybe czysta,nie porysowana...ale pale kiepskim drzewem,wiec w moim Makrotermie szybko sie szyba brudzi.Wiecej tej pianki nie kupie.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    Odpisuje ,bo mam wlasne praktyczne wyniki,a nie marketingowe
    Moje doświadczenia z tą pianka niesa marketingowe tylko praktyczne i sprawdzone ponieważ używamy tego w sezonie grzewczym do mycia szyby w naszym sklepowym wkładzie....wkład co prawda mamy b.dobrej firmy .... a nie piec z szybą(czyt.płaszcz wodny).gdzie "czysta szyba"nieistnieje choc by niewiadomo co z nią robic i czym palić i tak bedzie czarna....ale sprawdza się powiedzenie "jak sie dba tak się ma....."nasi klienci bardzo sobie chwalą tą pianke....i wiedzą ze trzeba myć szybę cześciej niż raz w tygodniu i zeby niedopuścic do nawarstwiania sie brudu....Ja nadal ja bedę używać i polecać.Pozdrawiam serdecznie...

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    a ja mam te pianke,25 pln wywalone w bloto,kupilem czyscik Wicuś za 3 pln i 100 x lepiej czysci szybe,dodam,ze mam porzadnie ubrudzona szybe,pale celowo iglastym drzewem,jednak palac na poczatku debem tylko,brudnej szyby ta pianka nie wyczyscila.Odpisuje ,bo mam wlasne praktyczne wyniki,a nie marketingowe.Poza tym uzywam do zmycia owdy z Ludwikiem,potem wszystko czyszcze czyscikami i mam szybe czysta,nie porysowana...ale pale kiepskim drzewem,wiec w moim Makrotermie szybko sie szyba brudzi.Wiecej tej pianki nie kupie.
    Makroterm ma baaaaardzo prymitywne rozwiązanie doprowadzenia powietrza, tylko pod popielnik a 0 na szybę, zawsze będzie się brudzić ( po kilkunastu minutach palenia jest syf )
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  11. #31

    Domyślnie

    Latem do tematu czyszczenia szyb wracacie ?
    Nie macie co robić ?
    Powinno być - jak wyczyścić kratkę od grila .
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  12. #32

    Domyślnie

    owszem,ja pale w kominku i grzeje sobie zasobnik,nie mam umowy z Gazownia podpisanej jeszcze....a co do pianki-krotko piszac,nie poradzi sobie ona z typowym zabrudzeniem przy paleniu w kominku.Nie oszukujmy sie,wiele czynnikow wplywa na stan szyby...jednak nie wdajac sie w kolejne dyskusje,uwazam osobiscie,ze za droga i za malo efektywna jest ta pianka...

  13. #33

    Domyślnie

    To ja będę nudny i jeszcze raz zapytam


    "Hey

    słuchajcie dostałem kominek od tesciow,uzywany bardzo sporadycznie,no i teraz chciałem przed montażem wyczyscic szybke(tutaj wiem ze jest mnogość preparatów i innyc sposobów podanych wyżej),natomiast czym czyscicie żeliwo,tzn. wnetrze i zewnetrze kominka?? (zwłaszcza wnętrze z pozostałości popiołu itd)
    pozdrawiam"

    dzieki

  14. #34

    Domyślnie

    tego nie wiem,ale poszukaj dokladnie,ja planuje najpierw oczyscic mechanicznie druciana szczotka osad po paleniu a potem...pomysle...

  15. #35

    Domyślnie

    Sezon grzewczy minął ale będzie następny a ja dopiero teraz zebrałam się do napisania, że Cyk Cyk to jest to. Przedtem męczyłam się Starwaxem ale trzeba było długo zostawić na szybie, potem mazało sie, mycie trwało około pół godz .z oczekiwaniem aż zadzaiała i przerwami na odpoczynek, siły też musiałam dużo włozyć. A teraz na prawdę cyk cyk i po sprawie. Poczytałam tu na forum że aby szyba nie brudziła się musi byc suche drewno. Ja palę suchym ( chyba że dostawca oszukuje mnie) buk, dąb, grab, obojętnie czy palę powoli czy duzy płomień, i tak na drugi dzień dzień rano szyba jest przysmolona ( widac ciemne smugi tak jak płomień idzie ku górze, sadze czarne, białe lub przypalona brązowa maź. ) Wkład spartherm okrągły, nie wiem czy ma pyrolizę i nawiew na szybę.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mig21

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    8

    Cool Płyn do szyb z biedrony

    Ja polecam mój sposób. Do mycia szyby wszystkie żrące ja kupuje za 6 zł, ale ważniejsze jest umyć czy też nanieść powłokę po czyszczeniu. Ja umytą szybę domywam (pokrywam) pianką przeciw kurzowi z biedrony o zapachu cytryny za ok 5 zł. Od czasu jak tak robię to brud po spryskaniu żrącym płynem schodzi duuuużo szybciej i prościej. Polecam!

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aston1 Zobacz post
    Uwaga! Rozwiązałem problem dręczący od lat mnie i moich znajomych. Używałem chyba już wszystkich środków do czyszczenia szyby kominkowej dostępnych na polskim rynku i nie byłym nigdy z nich zadowolony. Trochę lepiej spisywały się pianki, ale Cyk Cyk i pianka firmy Variant też były słabiutkie. Ostatnio kupiłem na allegro niemiecką piankę Top Cleaner. Słuchajcie, rewelacja! Szybę czyszczę przed każdym paleniem w kominku. Palę sezonowaną akacją i szyba troszkę zawsze się okopci. Ta pianka po prostu działa! Obecnie sprzedający powiększył opakowania z 300 ml do 500 ml i stwierdzam, że nie ma nic lepszego. Ta nowa, większa pianka nazywa się G&G. To produkt niemiecki i naprawdę działa. Żona używa jej do przypalonych garnków, grilli, piekarników, kuchenek itp. Szczerze polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ja Cię w mordę nic tylko brać ludzie!!!!!!
    Reklama oj reklama - żenująca zresztą!!!!

  18. #38
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    saip

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-761
    Posty
    8

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odświeżyć temat bo sezon się zaczął. Długo szukałem skutecznego płynu do szyby., Znalazłem płyn Alex do szyb kominkowych. Tani i dobry

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Broc Zobacz post
    Ja palę suchym ( chyba że dostawca oszukuje mnie) buk, dąb, grab, obojętnie czy palę powoli czy duzy płomień, i tak na drugi dzień dzień rano szyba jest przysmolona
    Sprzedawca z pewnością oszukuje. Skoro drewno się sprzedaje "na pniu", to po co ponosić koszty i magazynować pod wiatą 3 lata? Porównaj ceny i jeżeli nie płacisz jakieś 50% więcej (koszt "zamrożenia" kapitału, wiaty, okresowego przekładania drewna, placu, itp.) to bajki opowiada. Zapytaj go ile drewna sprzedaje rocznie, a potem niech Ci pokaże skład.

    Każda szyba się zabrudzi. Ta z pyrolizą też (mam taką), tylko że tą z pyrolizą można częściowo oczyścić poprzez dopalanie. Przy odpowiednio wysokiej temperaturze zabrudzenia się spopielają. Można o tym poczytać na stronach... ze sprzętem AGD - piekarniki to miewają. Chcąc zmniejszyć sobie wysiłek należy "rozbujać" kominek, aczkolwiek potem i tak się znowu zabrudzi. Z moich obserwacji to najbardziej się brudzi tuż po rozpaleniu i pod koniec grzania. Chcąc mieć łatwe czyszczenie, trzeba by pod koniec rozbujać i... zostawić potem otwarty do wypalenia. Podkładając blachę i szykując gaśnice

  20. #40

    Domyślnie

    Brudna szyba to skutek uboczny korzystania z kominka.

    Zazwyczaj brudzi się kiedy palimy mokrym drewnem, wtedy para wodna z drewna osiada na szybie przyklejając do szyby również substancje smoliste. Podczas rozpalania wystarczy uchylić lekko drzwiczki kominka, i szyba pozostanie czysta. Gorzej z wygasaniem kominka, wtedy już ciężko jest utrzymać czystą szybę.

    Niestety kto chce mieć kominek musi się liczyć z tym, że musi czyścić szybę, żeby korzystać z wszystkich uroków płonącego ognia.

    Nie chce ci się czyścić szyby, nie baw się w kominek.

    Jak ja czyszczę szybę, opisałem na moim blogu.
    marekmika.blogspot.com

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony