dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie Ile pustaków na dom??

    Witam. Mam ogromną prośbę o policzenie ilości pustaków potrzebnych na taki dom:


    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m41c958c633a7a

    Moje wątpliwości wynikają stąd że kierownik budowy wyliczył 5100 szt, a dzisiaj rozmawiałem z ludźmi którzy wybudowali ten dom i powiedzieli że wyszło około 3500 szt.

    Dodam że u mnie ścianki działowe będą z pustaków pianowych, a z maxów będą ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne. Mam też dodatkowo zamówione 540 szt cegły modularnej.


    Bardzo proszę o policzenie gdyż zamówiłem już 5100 szt i nie wiem czy dzwonić i próbować odmówić część.

    Z góry dziękuje za pomoc.

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie Re: Ile pustaków na dom??

    Cytat Napisał mody2000
    Witam. Mam ogromną prośbę o policzenie ilości pustaków potrzebnych na taki dom:
    ...
    Bardzo proszę o policzenie gdyż zamówiłem już 5100 szt i nie wiem czy dzwonić i próbować odmówić część.
    Ojej, rozmiar pustaków znasz, rozmiar ścian też. Weź to sobie choćby i rozrysuj, dodaje zapas 10-20% (MAXów to może 20%, bo odpadów sporo) i będzie OK. Ja tak zrobiłem i nie chwaląc się wyszło z dokładnością do kilkunastu sztuk.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że na stronie której podałeś jest podane pełne zestawienie potrzebnych materiałów w excelu, wedłg którego to potrzebujesz 1920 szt. porothermu 25, a to oznacza że masz +/- 174 m2 ścian nośnych do wymurowania.

  4. #4

    Domyślnie

    To będzie bardzo droga budowa.
    Po pewnym czasie pojawią sie posty, że taniej sie nie da.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    - Panie, farba się skończyła.
    - Jak to "się skończyła" ? Przecież jak kupiłem to mówił pan, że starczy na 5 mieszkań !!!
    - no i starczyło , ale pana się nie załapało.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Re: Ile pustaków na dom??

    Cytat Napisał mody2000
    Dodam że u mnie ścianki działowe będą z pustaków pianowych, a z maxów będą ściany zewnętrzne
    A możesz mi powiedzieć, dlaczego akurat taka konfiguracja? Bo ja myślałem, myślałem, i wyszło mi dokładnie przeciwnie...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    a co to są za pustaki pianowe ??

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    a co to są za pustaki pianowe ??
    To takie zwykłe betonowe, z dużą ilością powietrza

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuje tym którym chciało odpowiedzieć się konkretnie. Na rezztę szkoda słów - napiszę tylko tyle że zauważyłem zależność - im więcej postów ma użytkownik tym większego użytkownik tnie cwaniaka :/ Ludzie nie można sie znać na wszystkim - po to jest forum żeby można było zapytać i oczekiwać sensownej odpowiedzi. Szkoda że Ci którzy najbardziej cwaniakują nie odpowiedzieli konkretnie.

    Sam też liczyłem już na kilka sposobów i wychodzi ok. 3800 pustaków. Pytałem dlatego, że kierownik budowy kazał kupić 5100 szt a myślę że zna sie lepiej ode mnie. Co do tego że on na tych pustakach zarobi to sie grubo mylisz bo materiał kupuja ja, tam gdzie chce.

    Nie wiem też czemu sie tak dziwisz że ściany zewnętrzne będą z Maxów a ściany działowe z połówki pustaka pianowego ??.

    Pozdrawiam i Wesołych Świąt dla NORMALNYCH !

  10. #10

    Domyślnie

    aleś nam młody dowalił

    prawda jest taka ze ci sie liczyć nie chce , skoro na metr wychodzi dana ilość pustaków to ta ilość pomnożona przez metry kwadratowe ściany powinna dać ci ilość potrzebnych pustaków ,
    wydaje sie proste ale dla ciebie chyba za trudne

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jak mnie sie liczyć nie chciało to sobie zamówiłam kosztorys i ma ryzę papieru a na niej kazdego gwoździa Polecam

    I Wesołych, Wesołych
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał mody2000
    napiszę tylko tyle że zauważyłem zależność - im więcej postów ma użytkownik tym większego użytkownik tnie cwaniaka :/
    A ja widzę inną zależność im większy leniem jest inwestor tym głupsze pytania.

    To Twoje niestety to przejaw lenistwa nic wiecej. No chyba ze ci baterie w kalkulatorze siadły......

  13. #13

    Domyślnie

    Nie komentuje wywodów mody2000.
    Ktoś, bardzo dawno temu napisał o kopaniu.

  14. #14

    Domyślnie

    Koniec tematu. Dziękuje tym którzy pomogli.

    Pozdrawiam

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    powierzchnia ścian zewn.-123,5 , wewn.nośnych -51,3 .Razem to daje 174,8.175x22=3850
    Dorzuć 10 % zapasu (3850+385) i masz 4235 maxa przy grubości ściany 29 cm.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzabij
    Dodam jeszcze że na stronie której podałeś jest podane pełne zestawienie potrzebnych materiałów w excelu, wedłg którego to potrzebujesz 1920 szt. porothermu 25, a to oznacza że masz +/- 174 m2 ścian nośnych do wymurowania.
    jedno małe kliknięcie, a wielki krok dla ludzkości
    przerosło to Autora, po części rozumiem
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał mody2000
    kierownik budowy kazał kupić 5100 szt a myślę że zna sie lepiej ode mnie. Co do tego że on na tych pustakach zarobi to sie grubo mylisz bo materiał kupuja ja, tam gdzie chce
    weź pod uwagę że teraz jest zima i ceny są jeszcze normalne, jak ci zostaną pustaki na paletach to nawet nie odbierzesz ich z hurtowni tylko na pniu sprzedasz nawet drożej niż kupiłeś, albo wymienisz sobie na coś innego równie potrzebnego, rozejrzyj się jest bum budowlany w zeszłym roku w czerwcu maks dochodził do 8 zł/sztuka, pustak pianowy do 14 zł, hurtownie sa od sprzedawania i wystarczy się tylko z nimi dogadać żeby mieć mieć to co akurat chcesz

    a nerwy zachowaj sobie na później, podczas stawiania domu spotka cię zaraz 1000 innych trudniejszych problemów do rozwiązania

    hmmmm ....pustak pianowy... o elito....

    A na temat: zazwyczaj w projektach jest jakieś tam zestawienie
    materiałów- o ile jest to materiał na ściany jest na pewno wyliczony - proponuję pooglądać /poczytać/projekt

    PS. Nie na temat: niezły Gargamel ten domek....

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    weź pod uwagę że teraz jest zima i ceny są jeszcze normalne,
    Hehe - chyba nie obudziłeś się jeszcze ze snu zimowego

    Cytat Napisał mody2000
    Nie wiem też czemu sie tak dziwisz że ściany zewnętrzne będą z Maxów a ściany działowe z połówki pustaka pianowego ??.
    Po pierwsze primo, to nie ma czegoś takiego jak "pustak pianowy". Rozumiem, że chodzi Ci o gazobeton, beton komórkowy czy coś w tym stylu. I to sie nazywa "bloczek".

    Po drugie - po mojemy wlasciwosci tych materialow sugeruja ich ODWROTNE zastosowanie - cieplochronny BK na zewnatrz, masywne, akumulacyjne i dzwiekochronne maksy wewnątrz. Ja tak robię.

    No ale jak uważasz. Nie będe już cwaniaczył
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Boże chroń przed takimi Inwestorami!!!!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Boże chroń przed takimi Inwestorami!!!!
    Którymi ? Bom wielce ciekaw.

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony