dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 145 z 160
Pokaż wyniki od 2.881 do 2.900 z 3193
  1. #2881
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam do was prośbę o opinię. Bo tak sobie wykombinowałem, że żeby trochę powiększyć jadalnię to zrobię tam okno tarasowe psk na całą szerokość. Widzę to tak:



    Czy rzucają wam się w oczy jakieś problemy?

  2. #2882
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Duży mostek z lewej strony
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #2883
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki Można oknem iść bardziej w stronę tarasu, żeby go zmniejszyć, ale on i tak tam zostanie zawsze.

  4. #2884

    Domyślnie

    Zrob montaz na mowo to bedziesz mial spokoj.

  5. #2885
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Zrob montaz na mowo to bedziesz mial spokoj.
    No będę musiał coś pomyśleć

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    Dostałem wycenę dachu na dachówkę cementową oraz ceramiczną, co o tym myślicie?
    Załącznik 389873
    Załącznik 389874
    Dostałem ofertę na dachówkę celtycką z powłoką cisar (zazwyczaj ta sama cena co bałtycka) za 2,40 brutto

  6. #2886
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego producenta rolet i bram garażowych? Firma od której biorę okna posiada w ofercie PORTOS oraz ALUPROF produkowane przez PETECKI lub MIROLA z napędami MOBILUS, SOMFY. Mam znajomego, który posiada rolety PORTOS i jest średnio zadowolony, bo po 5 latach działają mu poprawnie 3 rolety w domu - reszta ma problemy, głównie z prowadnicami.

    Co do bram to polecono mi KMT Stal.

  7. #2887
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szyba1505

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    79

    Domyślnie

    Ja mam bramy i napędy krispola i jestem zadowolony. Co do rolet to jeśli jest się zdecydowany to nie ma co oszczędzać. Pracują w dość trudnych warunkach i biorąc pod uwagę że wykorzystywane średnio będą robić 4 cykle dziennie * 365 dni = 1460 cykli rocznie. Moim zdaniem nie ma szans na poprawną i bezawaryjną pracę przez kilka lat i dlatego ja się nie zdecydowałem. Ale to jest kwestia indywidualna.

  8. #2888
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wybrałem w końcu rolety z Aluprof-a, a bramę z KMT Stal Za parę lat będę w stanie potwierdzić jak z działaniem tych rolet.

  9. #2889
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cisza...........cisza
    nic się nie dzieje?
    nikt już nie buduje nie ma pytań?
    Pozdrawiam Wszystkich "Przystankowiczów"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #2890

    Domyślnie

    Cześć City.
    Ja obecnie jestem w końcowej fazie papierologii. na razie wszystko powoli do przodu.
    Początek budowy mam uzgodniony na okolice kwietnia 2018.

    Zaplanowałem takie zmiany w projekcie, czy ktoś jeszcze coś by poprawił lub zaproponował coś jeszcze?
    - brama garażowa podwójna
    - likwidacja jednego okna w garażu, a dwa pozostałe 90x90 \
    - w pomieszczeniu likwidacja jednego okna i zwiększenie drugiego do 150x140
    - pomieszczenie 10: likwidacja jednego okna a drugie zwiększone do 150x140
    - pomieszczenie 9: zwiększenie okna do 150x140 oraz likwidacja wyjścia an taras
    - przeniesienie wejścia na poddasze do garażu
    - likwidacja drzwi do korytarza
    - likwidacja kominka
    - pomieszczenie 4: likwidacja małych drzwi na taras oraz małej ścianki przy dużym stole
    - pomieszczenie 3: likwidacja wyjścia na taras i zastąpienie oknem 90x120, likwidacja jednego okna w kuchni i zastąpienie go 150x120
    - likwidacja drzwi z wiatrołapu do spiżarni
    - czy warto z wiatrołapu zrobić drzwi do pomieszczenie przed garażem?
    - przesunięcie ściany z kuchni w kierunku tarasu o 0,7 m

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	5,2 KB
ID:	397765  
    Ostatnio edytowane przez arti17cf ; 30-09-2017 o 08:23

  11. #2891
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja bym przesunął tą ścianę o 1 m ...netto czyli więcej w pomieszczeniu na gotowo o metr - będziesz zadowolony - Ja niestety nie zrobiłem tego i nieraz bardzo żałuję.
    Drzwi warto zrobić, a do garażu zrobić techniczne.Dobry pomysł z podziałem drzwi ....może jeszcze w tych lewych drzwi? widziałem takie bramy- warte zastanowienia.
    " likwidacja drzwi z wiatrołapu do spiżarni" - tu są zdania podzielone.....z zakupami do kuchni przez salon....ja mam tak i nie widzę problemu, ale znam osoby co widzą w tym utrudnienie.
    Ogólnie zmiany bardzo podobne do moich.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #2892
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A co u mnie.....pochwalił bym się ale wszystko pozaczynane , czasu brak a pracy jeszcze wiele
    Ogólnie kończę to co kiedyś zacząłem:

    Kaskada -zielony daszek na hydroforze
    Gril,piec chlebowy i suszarnie grzybów i owoców

    Ale wszystko i na wszystko trzeba czasu ..

    Najważniejsze wspaniale się mieszka a na działce cudownie wypoczywa szczególnie patrząc jak wszystko ładnie rośnie
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1620.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	397771   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1610.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	397772   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1612.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	397773   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1614.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	397774  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #2893

    Domyślnie

    Super to wygląda u Ciebie City, nic tylko pozazdrościć
    Bardzo dobry pomysł z drzwiami w bramie garażowej
    Uwzględniłem Twoja podpowiedź u architekta i:
    - przesunięcie ściany z kuchni w kierunku tarasu o 1 m
    - zmiana okna w pokoju 11 na 120x140, obawiałem się, że 150x140 będzie za duże na ten najmniejszy pokój, jak myślicie?

    Czy ktoś miałby jeszcze jakieś interesujące pomysły?

    A o to moja działka (do białego domu) jeszcze 6 miesięcy przed rozpoczęciem prac.
    Ostatnio edytowane przez arti17cf ; 03-10-2017 o 11:34

  14. #2894
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar patrykf
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    79

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut 2.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	398016
    Ja zrobiłem w ten sposób, czyli poszerzyłem całą lewą stronę domu o 1m, aby móc zrobić dwie bramy, a co za tym idzie zwiększyła się też powierzchnia użytkowa. Okna w pokojach zrobiłem w jednym wymiarze 140x150(chyba). Podwójne wejście do spiżarni od wiatrołapu zabierze Ci miejsca, a nie jest ona największa. W pomieszczniu 9 mamy sypialnię, gdzie zrobiliśmy garderobę i łazienkę, dlatego teraz jestem przeszczęśliwy, że nie wyrzuciłem wyjścia na taras. W salonie zrobiliśmy wyjście na taras odkryty co również dało więcej miejsca do posiedzenia w deszczowe dni, a i tak zazwyczaj wychodzimy od strony kuchni.
    Ostatnio edytowane przez patrykf ; 04-10-2017 o 19:33

  15. #2895

    Domyślnie

    Cześć Przystankowicze

    Dawno mnie nie było więc mały update:

    1. Na reszcie zrobiłem garaż...ufff. Jakoś zawsze był niżej na liście priorytetów ale w końcu się doczekał. Przed ubiegłą zimą sam obłożyłem ścianę działową z domem styropianem. Na wiosnę znajomy budowlaniec położył siatkę i klej. Potem znowu chwilę się zeszło i w sierpniu poprosiłem glazurnika o ułożenie płytek. Potem już sam zrobiłem projekt i pomalowałem. Wyszło chyba całkiem nieźle. Na koniec powiesiłem kasetony LED żeby było jasno Efekt poniżej:

    https://m.imgur.com/a/fPIFj
    https://m.imgur.com/a/T8YHY


    2. Taras. Co prawda skończyłem już w zeszłym roku, ale chyba się nie chwaliłem Miałem trochę zabawy z podświetleniem, ale doszedłem do ładu już. Światło w desce czołowej działa w 3 trybach: włączone, wyłączone lub załączane na czujki PIR. Właśnie z nimi miałem problem, światło za często się włączało i już miałem różne teorie dlaczego. Na szczęście okazało się, że powód był prosty jedna z siedmiu była wadliwa Taras wykonałem w 100% sam według mojego pomysłu i projektu W maju/czerwcu dołożyłem na tarasie pergolę z możliwością rozciągnięcia materiału i zacienienia go. Mam taras od południowego zachodu więc czasami bywa tam dość gorąco. Sprawdza się wyśmienicie. Oczywiście nie służy do ochrony przed deszczem bo konstrukcja tego nie wytrzyma. Z drugiej strony nie chciałem budować nic stałego bo zabierałoby mi to światło w salonie. Po zwinięciu materiału chowa się pod okapem, więc zima i deszcze mu nie straszne

    https://imgur.com/a/MRo8Z

    3. Domek dla córki. Kupiłem gotowy, ale nie byłym sobą gdybym nie wprowadził modyfikacji Generalnie podłoga domku oryginalnie była na wysokości 80cm. Zdecydowałem się go podnieść aby można było pod spód włożyć piaskownicę co chcę zrobić wiosną. Teraz podłoga jest na 180 cm. Z tego powodu musiałem dobudować całe półpiętro - to już mój projekt i wykonawstwo

    https://imgur.com/a/uKKn0

    @arti17cf

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chyba chcesz wywalić to wyjście z salonu? Ja też to zmieniłem, ale w drugą stronę. Dla mnie okna to cały urok salonu. Ja praktycznie nie mam ścian i uważam, że pomysł był doskonały. Lubię światło, a poza tym z uwagi na rozmieszczenie domu względem stron świata mam z tego rozwiązania duże uzyski na kosztach ogrzewania. Jak wywalisz okna to zrobisz z salonu jaskinię

    Generalnie jeśli masz wybór to dobrze przemyśl posadowienie domu. Często nie przywiązuje się do tego uwagi a to bardzo ważna rzecz. Ja żeby mieć część dzienną tu gdzie mam musiałem np. przebudować cały garaż i zrobić wjazd na innej ścianie. Nie żałuję, warto było.

    Pzdr
    M

    P.S

    Ja po rozrysowaniu sobie kuchni przesunąłem ścianę o 60cm. Kuchnia jest wystarczająco duża a i zadaszony taras jest ok. Dla mnie taras jest naturalnym rozwinięciem domu i było dla nas ważne żeby zachował swoje funkcje
    Ostatnio edytowane przez songoku_xxx ; 06-10-2017 o 11:53 Powód: dopisek

  16. #2896

    Domyślnie

    @songoku_xxx

    Chyba troszkę źle mnie zrozumiałeś.Drzwi wyjściowe w salonie na otwarty taras zastępuje oknem 150x140. Z kuchni natomiast wyjście na taras zadaszony zastępuje oknem 90x120. Mam nadzieję, że dobrze robię
    Z posadowieniem domu nie mam wyboru, jest tylko jedna opcja. Słońce będzie świecić głownie po stronie garażu oraz pokoi. Więc taras nie będzie w miejscu gdzie głównie będzie świecić słońce cały dzień.

    Powiem Ci jedno zazdroszczę domku, super urządzony taras, zapewne będzie inspiracją dla nie jednej osoby

  17. #2897
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar patrykf
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    79

    Domyślnie

    Chyba troszkę źle mnie zrozumiałeś.Drzwi wyjściowe w salonie na otwarty taras zastępuje oknem 150x140. Z kuchni natomiast wyjście na taras zadaszony zastępuje oknem 90x120. Mam nadzieję, że dobrze robię

    Czyli zostawiasz sobie jedno wyjście na taras zadaszony tak? Ja mam wyjście od kuchni i od salonu i gdybym teraz się budował to zrobiłbym większe drzwi tarasowe. Niestety kolega nam bardzo źle doradził i nie wybraliśmy drzwi przesuwnych, a otwierane i żona do dziś mi to wypomina Mam 270 cm w trzech skrzydłach i teraz zrobiłbym 350cm. Songoku był, widział i zrobił lepiej A okno 90x120 jest naprawdę maleńkie więc moja rada jest taka, abyś zrobił szersze nadproże i zawsze będzie opcja poszerzenia

  18. #2898

    Domyślnie

    Masz racje, 90x120 będzie za małe. Zmieniam je na 90x180 (bodajże tak jak u kolegi CityMatic). Jakie macie wymiary okien w kuchni? Teraz tak myślę, czy na pewno 150x120 będzie odpowiednie?

  19. #2899
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My w kuchni zrobiliśmy 1850x650 - dlatego taki wymiar, żeby dało się od strony spiżarni postawić segment z piekarnikiem i mikrofalówką oraz nad oknem dodatkowe podwieszane szafki. Doświetlać kuchnie będzie okno przy jadalni, tam daliśmy fix-a 1600x2350.

  20. #2900

    Domyślnie

    hahaha... zrobiłem tak samo

    https://drive.google.com/file/d/0B0I...ew?usp=sharing

    nie pamiętam dokładnych wymiarów fixa nad blatem, ale pewnie będą podobne, może moje jest ciut niższe. W jadalnie też mam sporo powiększone, ale na pewno mniejsze bo moje jest uchylne górą (nie otwierane) bo w salonie zdecydowałem się na fixa i HSa i baliśmy się, że oprócz drzei wejściowych nie będziemy mieli żadnego okna "normalnie" otwieranego

    Uchyle w kuchni zrobiliśmy tak duże jak pozwalała technologia aby zachować uchył

    Arti mówię Ci idź w duże okna...

Strona 145 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony