dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 95 z 160
Pokaż wyniki od 1.881 do 1.900 z 3193
  1. #1881

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Witam wszystkich - jak widzę wszyscy po nowym roku zamilkli?. Wszystkim co budują się nie dziwię bo nie mogą się doczekać kiedy się zima skończy i ruszą z budową , ale Ci co mieszkają może podzielą się z nimi spostrzeżeniami jak to w zimie spędza się czas w domku?

    I tak naprawdę nie mogę się doczekać wiosny!

    PS.Obecnie działam troszkę w elektronice i programowaniu. Ustalam czas załączenia cyrkulacji CWU i zapalania światła dla pomieszczeń (garaż) i (łazienka), oraz (teren zewnętrzny jak ogród i wejście) wykorzystując do tego czujki i sterownik alarmu .

    Pozdrawiam wszystkich

    Witam

    Zimą spędzamy czas w dużym i słonecznym salonie, wypoczywając na sofach,
    przy kieliszku wina lub drinkach, często w towarzystwie znajomych.


    (zdj. zrobione około godz.11-tej, koło 14-tej promienie słońca,
    wpadają do salonu przez dwa okna)
    Stół przydaje się przy większych imprezachmamy sporo znajomych.




    Codzienne posiłki spożywamy w części jadalnej kuchni:


    Oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu,(również świąteczne) zapala się i gaśnie automatycznie,
    zgodnie ze wschodem i zachodem słońca.

    Steruje tym zamontowany w rozdzielni zegar astrologiczny.


    Wprowadza się date, godzinę i współrzedne z GPS,
    Można wprowadzać korekty w czasie włączania i wył.oświetlenia do 90 minut na +lub -

    Światło w garażu zapala się z czujka ruchu i manualnie.
    Jest jeszcze oświetlenie automatyczne na napędzie bramy garażowej.

    W przejściu z sieni do garażu mamy podwójne drzwi i dwie szafy.
    S
    Sprawdza się tutaj super włącznik na ruch.

    Można ustawić czułość i czas palenia się światła.
    Wyłączać całkiem lub blokować na stałe.

    Ponieważ zapominalem wyłączać świało w kotlowni,
    a nie bywam tam długo (ogrzewamy gazem),
    zaglądam tylko czasem do rekuperat. i zapasowej lodówki,
    która sie tam znajduje-
    też zamontowałem tam wł, na ruch.

    My rownież czekamy z utęsknieniem na wiosnę

    Pozdrawiamjwak
    Ostatnio edytowane przez jwak ; 16-01-2013 o 05:30

  2. #1882

    Domyślnie Aktywność forum

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Witam wszystkich - jak widzę wszyscy po nowym roku zamilkli?. Wszystkim co budują się nie dziwię bo nie mogą się doczekać kiedy się zima skończy i ruszą z budową , ale Ci co mieszkają może podzielą się z nimi spostrzeżeniami jak to w zimie spędza się czas w domku?
    Mam wrażenie, że wszyscy zamarzli ! cisza w wątku jakby świat się skończył, a przecież to nieprawda

    Pozdrawiam wszystkich


    Witam wszystkich cichych wielbicieli forum.

    Kolega City chcąc ożywić wątek,
    zapodał temat i poza moim wpisem i koleżanki agigrusz- cisza.

    Tak się skałada,że przy ostatnim wpisie spojrzałem na licznik odwiedzin strony.
    W ciągu czterech dni, strona była otwierana ponad 1000 razy.

    Czyli zainteresowanie jest,ale zero wpisów.

    Pozdrawiam jwak
    Ostatnio edytowane przez jwak ; 20-01-2013 o 08:04

  3. #1883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwak Zobacz post
    W ciągu czterech dni, strona była otwierana ponad 1000 razy.

    Czyli zainteresowanie jest,ale zero wpisów.

    Pozdrawiam jwak
    To normalne, jak się ktoś interesuje projektem to odwiedza forum....będą się budować na wiosnę

    Ci co już mieszkają ...to odśnieżają. Zima zawitała ponownie i znów wszystko jest zasypane
    A, że wszystko zamilkło...no cóż nawet Murator choć rocznicowy jakoś nic w nim nie ma ,a ze względu na to, że już się wybudowałem czas poszukać sobie innego miesięcznika - o ogrodzie , roślinach itp.
    Cały czas czekam na wiosnę, widzę, że już się zbliża bo dzień dłuższy, ale wszystko jeszcze śpi.Wykonuję jakieś prace to w garażu, na strychu....ale i tam niewiele tego. Wiosną pewnie będzie tyle prac, że znów ze wszystkim się nie zdąży - i za to chciałem mieszkać w domu

    Teraz pozdrawiam wszystkich
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #1884

    Domyślnie

    Uprzejmie wszystkich informuję że właśnie się PRZEPROWADZILIŚMY!!!

    Warunki pogodowe trochę ekstremalne, ale przemieszczanie się między dwoma domami z małymi dziećmi i totalna dezorganizacja związana z budową, jest chyba jeszcze trudniejsza.

    Zdjęcia wstawię kiedyś... jak już się przekopię przez stertę naszego dobytku, jak będzie przyczepione całe oświetlenie, a nie prowizorki z żarówkami itd.

    Mieszkam od 2 dni, ale już wiem, że plusem "spokojnej przystani" jest rozmieszczenie pomieszczeń, szczególnie sypialni. Pomieszczenia są dobrze doświetlone (jak wszyscy powiększyliśmy okna w salonie) i dzięki temu że dom jest parterowy wydaje się bardzo przestronny. Wszystkich budujących namawiam na wentylację mechaniczną. To świetne rozwiązanie - komfortu nie da się opisać.

    Minusy które już "wylazły" to zbyt mała kotłownia. Na etapie projektu planowałam że oprócz kotłowni pomieszczenie będzie pełniło funkcję pralni, suszarni, miejsca do prasowania, trzymania wiader, mopa, wszelkiej chemii, rury od odkurzacza itp. Nawet roboczy prysznic miał tam być. No niestety... Po zainstalowaniu wszystkiego ledwo pralka z suszarką dała się upchnąć i to jedna na drugiej.

    Pozdrawiam wszystkich mieszkających i budujących.
    Kaśka
    Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych nie widać

  5. #1885

    Domyślnie

    Suellen, gratulacje!! Witamy kolejnych mieszkańców Przystani
    U nas nadal wiszą żarówki - ale likwidowane są sukcesywnie - została jedna, w jadalni. A to dlatego, że nie ma jeszcze docelowego stołu i nie wiem jaka lampa będzie tam pasować. A nie ma stołu, bo jeszcze nie nadszedł na niego finansowy czas

    Wiesz City, bardzo fajną rzecz napisałeś - że zawsze jest coś do zrobienia w domku - jak budowaliśmy, to myślałam, że dążymy do tego, żeby zrobić i mieć spokój. A teraz widzę, że nie, że właśnie nie chcę tego spokoju, chcę żeby było zajęcie - no i jest i nawet specjalnie nie trzeba go sobie wyszukiwać. I to jest właśnie ekstra
    Pozdrawiam

  6. #1886

    Domyślnie

    Aga - z tymi żarówkami podniosłaś mnie na duchu. Bardzo długo chciałam żeby było wykończone na "tip-top". Ale do takiego stanu nie dojdę jeszcze długo.


    Zasypało nas tu kompletnie, ale przykryło wszystkie "pobudowlane wertepy". Więc uznaję, że póki co, na zewnątrz mam ogarnięte
    Ostatnio edytowane przez Suellen ; 21-01-2013 o 13:20
    Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych nie widać

  7. #1887
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suellen Zobacz post
    Aga - z tymi żarówkami podniosłaś mnie na duchu. Bardzo długo chciałam żeby było wykończone na "tip-top". Ale do takiego stanu nie dojdę jeszcze długo.
    No to ja też jestem pocieszony - u mnie minął już rok i też mam żarówki.....energooszczędne, ale są. Po prostu nie stać mnie na żyrandol jaki bym chciał sobie kupić, a kupić coś co nie będzie pasowało to zbyt duża rozrzutność.
    Mnie pozostał salon, hol i kuchnia z jadalnią (to ma pasować do siebie) koszt określiłem na 8-11 tyś zł( 9 szt. lamp), a więc nie mały i muszę troszkę oszczędzać
    Obecnie najlepiej ma garaż - 100% oświetlenia i strych

    Cieszę się że już mieszkacie - wrażenia z każdym dniem będziecie mieć coraz lepsze, pamiętam jak powoli usuwałem wszelkie pudła i pudełka po rzeczach i cieszyłem się ze wszystko ładnie się układa - dziwiłem się tylko jak to wszystko mieściło się w mniejszym mieszkaniu...

    Pozdrawiam serdecznie z zasypanego śniegiem Zamościa
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #1888

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suellen Zobacz post
    Bardzo długo chciałam żeby było wykończone na "tip-top". Ale do takiego stanu nie dojdę jeszcze długo.
    U nas jeszcze też daleka droga do pełnego wykończenia. Właściwie na gotowo mamy jedynie kuchnię i sypialnię - brak mebli w przedpokoju, w łazience, w salonie tymczasowe kanapy, brak stołu w kuchni (aktualnie stoi kamienny z tarasu), drzwi są tylko w łazienkach i przedpokoju.... Ale mieszkamy - to najważniejsze A wszystko zrobimy z czasem. W sumie nawet się cieszę, że pewne rzeczy odłożyliśmy na później, bo przynajmniej będą to bardziej świadome decyzje - po pół roku mieszkania mamy większą świadomość co i jak chcemy, żeby było wygodnie. Choć oczywiście fajnie by było mieć już wszystko zrobione, ale z drugiej strony wolę nie mieć kredytu i urządzać się etapami
    Pozdrawiam serdecznie

  9. #1889
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    Nasze gratulacje Suellen , mieszkających jest coraz więcej i fajnie że nie uciekacie z forum . Będzie od kogo czerpać wiedzę w kolejnych etapach prac . U nas na budowie spokój , wszystko przykryła śnieżna kołderka . Jest pięknie . Czekamy do wiosny i zaczynamy od okien... nie myśleliśmy że to będzie taki trudny temat... a może ktoś z forumowiczów miał możliwość zetknąć się z firmą dezetka z Pabianic i Ozorkowa... opinie mile widziane

  10. #1890

    Domyślnie

    Z oknami to trudna sprawa... My wybieraliśmy prawie 3 miesiące. Wycenę robiliśmy w kilkunastu miejscach. Najtańsze jakie znaleźliśmy (firmy Drutex) wyceniono na 11 000 zł, drewniane miały kosztować 40 000 zł. Kupiliśmy okna na profilu VEKA Alphaline 90, 3 szybowe z "ciepłą" ramką i "ciepłym" montażem. W czasie ostatnich mrozów nie czuło się chłodu od okien.
    Kangur - jeśli będziesz zainteresowany namiarem na firmę przez którą zamawialiśmy okna - służę.
    Wracając do tematu wykończenia domu, to na obecnym etapie kupuję już tanie rzeczy z wyprzedaży, ikei, internetu itp. Wyszłam z założenia że wszystko do czego nie można wrócić będzie zrobione solidnie. Ten etap skończył się na urządzeniu łazienek, dobrych farbach na ściany i gresie na podłodze. Resztę można wymienić, więc na podłogi poszły panele, lampy do korytarza za 17.99 zł/szt, wieszaki do garderoby za 29.99 zł itp. Denerwują mnie porozstawiane pudełka i chciałabym żeby dom wyglądał w miarę normalnie, choć wiem że "prowizorki są najtrwalsze". Przy małych dzieciakach pewnie i tak będę musiała za kilka lat odnawiać chałupę.

  11. #1891
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    chętnie skożystam z z tych namiarów , będę wdzięczny...

  12. #1892

    Domyślnie

    Wysłałam.
    Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych nie widać

  13. #1893

    Domyślnie

    My wybieraliśmy okna... rok. Jasne, że najbardziej intensywnie pochyliliśmy się nad tematem gdy przyszedł na to czas, ale już na długo przed ostateczną decyzją szukaliśmy, porównywaliśmy, czytaliśmy - i dziś nie żałuję decyzji.

    Co do urządzenia domu to ja mam własnie zupełnie inaczej - wychodzę z założenia, że albo od razu porządne albo wcale. Dlatego własnie nie mamy większości drzwi, nie mamy mebli w pokojach, łazience, przedpokoju - wolę nie mieć i mieszkać w pudełkach, niż kupować byle co. Bo wlasnie tak jak napisałaś Suellen - te prowizorki są najtrwalsze, potem nawet tych byle jakich rzeczy wyrzucić szkoda i robi się problem co z tym zrobić. A tak mam motywację żeby się sprężyć, zaoszczędzić i po kolei urządzać chałupkę

    A skoro o urządzaniu mowa - mam własnie etap "dekoracji okien" w salonie i jakoś kompletnie nie mam pomysłu. Co macie w salonowych oknach? Rolety, firanki? Ja na razie skłaniam się ku roletom rzymskim, ale bez przekonania. Może coś podpowiecie?
    Pozdrawiam

  14. #1894
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    Czołem wszystkim;

    okna wazna rzecz. My też długo wybieraliśmy i wydawało nam się, że wybraliśmy dobrze. Zima pokazała, że niekoniecznie. Dzięki elektronicznemu termometrowi, który pokazuje mi punktowo temperaturę w poszczególnych miejscach odkryłem na ramach miejsca gdzie temperatura spadała do 11 stopni. Po zaproszeniu monterów okazało się, że część okien jest źle wyregulowania w innych wręcz brakowało okuć i okno z jednej strony nie trzymało. Te najcięższe zdążyły już się opuścić i również nie trzymają parametrów szczelności. Niestety producent zdążył ogłosić upadłość, więc.... będziemy ich długo wspominać.

    odkryłem również mostek termiczny w ... kominie dymowym do kominka zewnętrznego. Rzecz niby powinna być oczywista, ale nie ociepliłem tego komina. Będzie co robić latem .

    Również czekamy już na wiosnę - zwłaszcza, że obecne roztopy spowodowały, że droga się rozmaśliła i zaprzyjaźniony gospodarz, który zazwyczaj pomaga nam odśnieżać, tym razem musiał swoim, traktorem wyciągać po kolei nasze autka z błocnej papki. Również droge odkładamy do lata

    w oknach mamy firanki klasyczne lub... firanki, które własnoręcznie wykonała moja małżonka na szydełku. W ramach oczekiwania na ukochany domek .

    pozdrawiam wszystkich budujących i mieszkających.

    Sz

    p.s. z listy przedmiotów, które odmieniły moje życie:

    1. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fiskars-siekiera-rozlupu_2315[1].jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	166854
    2. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fiskars-lopata-sniegu-podwojna-3780-143020.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	10,2 KB
ID:	166857
    oba gorąco polecam i nie jest to reklama

  15. #1895
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loookas

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam właśnie zaczynamy przygodę z tym projektem w wariancie III,
    Czy byłby ktoś na tyle uprzejmy z okolic Rybnika by przedstawić swoją spokojną przystań.
    Jak każdy zaczynający budowę mam wiele pytań i wątpliwości.
    Z góry dziękuję, i pozdrawiam wszystkich szczęśliwców co są dalej z budową

  16. #1896

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkaradzio Zobacz post
    w oknach mamy firanki klasyczne lub... firanki, które własnoręcznie wykonała moja małżonka na szydełku. W ramach oczekiwania na ukochany domek .
    Na szydełku?? Szkaradzio, wielki szacun dla żonki

    loookas - do nas masz z Rybnika blisko, jeśli chcesz zobaczyć przystań z pojedynczym garażem, to zapraszamy serdecznie.
    Pozdrawiam

  17. #1897
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar patrykf
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    79

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam dylemat i proszę o pomoc Mianowicie zaczynam układać elektrykę oraz hydraulikę i zastanawiam się czy nie jest lepiej najpierw zaizolować podłogi? Np. jakąś warstwą papy. Cały dom będzie miał ogrzewanie podłogowe i chciałbym jak najlepiej zaizolować a mogę dać tylko 20 cm razem z wylewką. Powiedzcie mi również ile daliście styropianu na podłogę? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0259.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	168066Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0260.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	168067

  18. #1898
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrykf Zobacz post
    Witam wszystkich Np. jakąś warstwą papy.
    Witam serdecznie

    Moje zdanie znają inni na forum. Ja polecam papę termozgrzewalną, najlepiej Icopala, ale nadaje się również i inna byle by nie śmierdziała. Ogrzewanie podłogowe wbrew jakimś dziwnym opinią, w niektórych wątkach forum nie wpływa na zapach z tej części izolacji, jednak zdarza si, ze komponenty użyte do produkcji papy po prostu "pachną wonią dość długo" i nie jest to przyjemne.
    Na forum polecałem papę "czarną mambę", ale sam zastosowałem inną tego samego producenta podkładową - łatwo się ją układało i była bardzo wytrzymała.

    Co do izolacji to u mnie jest prócz papy, folia czarna, styropian 100 w dwóch warstwach 10+5 folia żółta, folia aluminiowa , rurki ogrzewania, siatka zbrojona, wylewka z mixo-kreta i posadzka wykańczająca płytki ceramiczne i deski podłogowe.

    U Ciebie, ze względu na mało miejsca proponował bym coś cieplejszego XPS lub inny cieplejszy o grubości nie mniejszej niż (6+6) i to powinno Ci się udać.
    A tylko dlatego, że należy podkreślić, ze jeśli zrobisz duży opór cieplny dla gruntu będziesz miał mniejsze straty i cieplej będzie w domu.
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 06-02-2013 o 19:17
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #1899
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loookas

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    40

    Domyślnie

    Bardzo chętnie skorzystamy z możliwości zobaczenia i porozmawiania, tylko kiedy i gdzie??,
    Dziś idziemy do projektanta-pierwszego, ciekawe czy ostatniego??

  20. #1900
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loookas

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    40

    Domyślnie

    [QUOTE=CityMatic;5689162]Ja również otrzymałem rachunek i widzę jak wygląda zużycie przez cały rok
    Jest dobrze...a zapowiada się jeszcze lepiej.

    Mam pytanko, jaką temperaturę utrzymujesz w domu, i co wchodzi w zużycie co, cwu, kuchnia??
    Jeszcze jedno, pisałeś o pompach ciepła, czy korzystasz dodatkowo z innego źródła ciepła np kominek z płaszczem wodnym itd.
    Za odpowiedź z góry wielkie dzięki.

Strona 95 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony