dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lordcat

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    1

    Domyślnie schemat kominka

    Mam takie pytanie jak zbudować kominek , ale bez wkładu , po prostu z otwartym ogniem, może ma ktoś jakiś schemat , jak mniej więcej to powinno wyglądać , najbardziej chodzi mi o komorę wylotową paleniska, bo samo palenisko to wiem , zachować odpowiednie kąty ścian, a i z czego taki kominek budować z szamotki czy innego materiału ????

  2. #2

    Domyślnie Re: schemat kominka

    Cytat Napisał lordcat
    Mam takie pytanie jak zbudować kominek , ale bez wkładu , po prostu z otwartym ogniem, może ma ktoś jakiś schemat , jak mniej więcej to powinno wyglądać , najbardziej chodzi mi o komorę wylotową paleniska, bo samo palenisko to wiem , zachować odpowiednie kąty ścian, a i z czego taki kominek budować z szamotki czy innego materiału ????
    Same katy to nie wszystko,trzeba zachowac odpowiednie proporcje paleniska do komina.
    Najlepiej jesli buduje sie od podstaw,wówczas kominek jest podstawa komina.
    Najwłasciwsza srednica otworu kominowego to 24cm,ale wysokosc komina jest równiez wazna.Im wyżej,tym srednica sie zmniejsza,ale to powyzej 6m.
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie komin murowany 15/18cm.Wys. od punktu wlotu spalin do końca -wylotu ok 5 m.Cały komin ( od wyczystki w piwnicy do końca prawie 9m wys).I tu mam pytanie - czy lepiej kupić jakiś mały wkład czy murować z szamotu.Zaznaczam że chcę palić okazjonalnie nie w celach ogrzewania .

  4. #4

    Domyślnie

    Acha jeszcze dodam że zrobiłem dolot pow .fi.110mm przez strop w miejscu gdzie chcę mieć kominek.Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie odp.

    http://kominki.bou.pl/budowa-kominka.html zobacz tutaj, może się przyda.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony