dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104
  1. #1

    Domyślnie Na czym gotujecie ? Gaz czy prąd?

    Witam. Zastanawiam sie nad wyborem płyty gazowej do gotowania lub ceramicznej. Jeszcze nie mamy podłączonego gazu i zastanawiamy sie czy będzie miało to sens do samego gotowania (ponieważ woda będzie grzana przez co i kominek). Zainteresowałam sie ostatnio płytami indukcyjnymi na prąd. Może macie jakieś z nimi doświadczenia, podzielcie sie proszę. A tak ogólnie napiszcie także na czym wy gotujecie i czy jesteście z tego rozwiązania zadowoleni

  2. #2

    Domyślnie

    Przede wszystkim przy prądzie nie ma tłustego kożucha na szafkach i ścianach.
    Po drugie łatwiejsze utrzymanie płyty elektrycznej w czystości.
    Po trzecie zwykłą płyta czy indukcja - ile masz kasy...

  3. #3

    Domyślnie

    gotujemy na prądzie (induk.),
    nie wyobrazamy sobie powrotu do gazu,

  4. #4

    Domyślnie

    ja również prundem

  5. #5

    Domyślnie

    ja w pierwszym mieszkanku miałam prąd - było ok (stary rodzaj kuchenki), teraz w przejściowym domku u rodziców mam kuchenkę gazową, rodzice - nowoczesną płytę elektryczną. u mnie na gazie czas gotowania jest o połowę krótszy niż u rodziców, co do kwestii utrzymywania czystości no to fakt - u nich jest czysta płyta ponieważ non stop muszą ja sprzątać (po każdym gotowaniu, postawieniu garnka itp). Do tego u nas są bardzo często awarie prądu (czasem nawet kilka razy dziennie) - ja wtedy mogę zagotować choćby wody na herbatę - rodzice nie. u mnie można normalnie smażyć - u rodziców się gotuje nie smaży, szczególnie jak są spadki napięcia - płyta się nie nagrzewa porządnie, no i jeszcze kwestia kosztów - ja za wymianę butli płacę około 45zł - starcza mi to na 2-3 miesiące gotowania (gotuję dużo i często), rodzice płacą kolosalne rachunki za prąd. dlatego patrząc na to jak oni się męczą stwierdzam, że w docelowym domku będę miała płytę gazową. dodam, że rodzice zakupili płytę "z górnej półki".

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kasiakp
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Lubin
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W mieszkaniu miala plyte - nigdy wiecej
    Fakto moze i czysciej na scianach ale pokazdym gotowaniu mleczko musialo isc w ruch i mycie Nie daj Boze gotowac na przybrudzonej oplycie ponownie bo potem to juz skrobanko czyms co ne zarysuje
    W domu bede miala gaz

  7. #7

    Domyślnie

    etam........ ja miałam gaz a teraz prad....płaska powierzchnia do czyszczenia niech bedzie zabrudzona mocno to i tak łatwiej sie czysci, a po drugie ,to brudna płyte zostawiasz do nastepnego gotowania?
    i jeszcze dla mnie czasem słuzy jako przedłuzenie blatu.właczam blokade i moge na niej stawiac co chce i chyba takie el płyty maja wiecej bajerów
    Do szcześcia potrzeba ciszy, spokoju i......Neptunka

  8. #8

    Domyślnie

    używam płyty indukcyjnej, choć rurę od gazu mam w domu to z niej nie korzystam.
    Używanie płyty indukcyjnej to po prostu bajka - czysto, ciepło jest w garnku a nie poza nim, można sobie ustawić temperaturę jaka ma być w garnku, czas trwania gotowania, etc.

    Co do tego że na gazie szybciej się gotuje - aż nie chce mi się komentować.

    jedyne co mnie by skłoniło do powrotu do gazu to częste braki prądu - na szczęście nie występują one w miejscu gdzie żyję.
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  9. #9

    Domyślnie re

    My jesteśmy na etapie wykańczania domu i w kuchni będzie płyta indukcyjna a dodatkowo dwa palniki na gaz tak na wszelki wypadek braku prądu

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    W pełni zgadzam się z androzkiem i jacekp71. Nie wyobrażam sobie powrotu
    do gazu Czystość przede wszystkim i mało roboty przy ceramicznej
    płycie.
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    A ja mam płytę indukcyjną i jak narazie bardzo podoba mi się


  12. #12

    Domyślnie

    nie widze róznicy w czasie gotowania choc mam doswiadczenie z gzaem i plytą Smazenie normalnie w dodatku równomierne co na gazie jest niewykonalne, jesli jeszcze raz ktos wstawi kit o tym ze gzaówkę łatwiej się czyści to padnę trupem-dla mnie różnica jest kolosalna na korzysc plyty - no chyba ze nie myc stelazy okołopalnikowych-wtedy mycie jest porownywalnie klopotliwe
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  13. #13

    Domyślnie

    potwierdzam, że jednak na gazie będzie szybciej niż na zwykłej płycie ceramicznej. Miałem to i to.
    Natomiast wygoda nieporównywalna. Oczywiście na korzyść prądu. Mam od niedawna indukcje i dopiero teraz czas gotowania jest porównywalny do gazu. Więc już nie ma o czym mówić. TYLKO PRĄD.
    Koszty? Pamiętam, że jak przechodziłem na prąd tez się obawiałem ale różnica była miesięcznie kilkuzłotowa w rachunkach więc i ten argument jak dla mnie odpada.

  14. #14

    Domyślnie

    Gotuje na prądzie i mimo, że zostałam postawiona przed faktem dokonanym: prąd i koniec, to jestem zadowolona z tego rozwiazania. Nie zauważyłam, żeby znaczaco dłuzej trwało gotowanie, a sprzatanie płyty elektr. (ja mam sterowanie sensorowe) trwa 1/10 tego co gazowej.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    u mnie gaz - z wyboru
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    u mnie gaz - z wyboru
    Też gaz, jakoś tłustego nalotu nie widać (mamy sprawną wentylację, a gotuje się dużo, nawet bardzo dużo).
    Poza tym - czy przyrządzisz potrawę np. z woka na prądzie? Dla niektórych to żadna różnica, ale większość smakoszy i miłośników dobrego kucharzenia preferuje gaz.

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie z wyboru kuchnia gazowa, ale w okolice kuchni podprowadzę sobie zasilanie elektryczne (400V)
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  18. #18

    Domyślnie

    Prąd. Nigdy więcej gazu brrrr.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał alenrok
    Prąd. Nigdy więcej gazu brrrr.
    eee tam, nie znasz się

    http://video.aol.com/video-detail/co...mead/221487920

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    filmik rewelacja
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony