dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie Wymiary szafki na zmywarkę do zabudowy

    Własnie obstalowuje mebelki do kuchni i trafiłem na zagwozdkę.

    Standardowa szafka kuchenna ma głębokośc 50cm (+grubośc frontów), a wysokość 72cm.

    Tymczasem zmywarki do zabudowy o szerokości 60cm mają głębokośc 55-59cm, a wysokość 85cm.

    Jak to z tym jest ? Czy jeśli w szeregu szafek jest zabudowana zmywarka to wszystkie szafki muszą być nietypowe ?
    Jasiu

  2. #2

    Domyślnie

    W moim Boschu jest to 59,5 cm i będzie wstawiony między dwie inne szafki, a z przodu idzie tylko płyta - front - rodzaj maskownicy [w BRW, gdzie zamawialem mebelki, są dwie wielkości tych płyt - do zmywarek z panelem zintegrowanym i nie].
    Z dołu będzie cokół i nie mam problemu z innym wyglądem przodu - w pozostałych szafkach jest prześwit. Cokół chyba trzeba będzie troche podciąć [nie doczytałem jeszcze instrukcji].
    Problem miałem z głębokością, ale przerobiłem hydraulikę [w bloku] i jest dobrze. Z 57 cm zostaje jeszce kilka cm do ściany, blaty mają 60 cm.

    Pozdrawiam

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Jasiu
    Wydaje mi się, że standardowa wysokość szafek to 85 cm. Jeżeli u Ciebie jest 72, to pewnie przewidziane są jeszcze nóżki i cokół (10 cm) + blat grubości min. 2,8 cm. Razem 85.
    Nie wiem jak jest z głębokością, ale też mam pewne obawy.

    Ponury
    Czy mógłbyś opisać jak wyszedłeś z odpływem, podłączeniem do prądu i głębokością zmywarki??? Obawiam się, że też czekają mnie przeróbki

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dyć o tym pisze. Standard to:

    1. Wysokość (od dołu)
    a) cokół 10cm
    b) podstawa (grubośc płyty 1,8cm)
    c) szafka 72cm
    d) blat

    Razem 85 cm - zmywarka ma wysokośc 82 cm, a gdzie cokół !?

    2. Głębokość
    a) szafka 50cm
    b) front (grubośc płyty 1,8cm)
    c) blat ma głębokośc 60cm i wystaje ponad 6-8cm przed szafkę

    Nie ma więc problemu ze zmieszzeniem zmywarki, ale załamuje to linie szeregu szafek, bo:
    a) trzeba zrezygnować z cokołu (a umnie cokolik będzie ważny i niestandardowy)
    b) wysunięcie do przodu o ca 3-5 cm - z boku durnie to będzie wyglądać
    Jasiu

  5. #5

    Domyślnie

    A może nie wstawiać zmywarki do szafki? Tak jest standardowo np. w Ikei. Zmywarka stoi na swoich nogach pomiędzy szafkami, przymocowana do ich boków, a na froncie zmywarki mocuje sie tylko panel o wyglądzie standardowych drzwi szafek. Cokół przymocowany jest do nóg szafek stojących obok zmywarki.

    pozdr.
    Zbyszek

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    U nas w domu wszyscy są słusznego wzrostu i cokolik będzie 15 cm
    W dodatku planowałem ciągły cokolik na cały szereg
    Teraz nie wiem co zrobić

    Bo albo zostawie puste miejsce i po zakupie zmywarki będę kombinował co dalej, albo jak coś źle wyliczę to trzeba będzie rżnąć

    Acha - zapomniałem zaznaczyć, że nie będę miał szafek tylko robie zabudowę.
    Jasiu

  7. #7

    Domyślnie

    Jasiu. To się da zrobić.
    Zmywarka stoi na podłodze i wręcz wymaga zakrycia cokołem. Indywidualnym lub ( ja też tak mam) wspólnym dla całego rzędu szafek.
    Myślę, że jeżeli nawet nie byłoby przy zmywarce możliwości podniesienia na cokół wyższy niż 10 cm to można zawsze postawić ją na odpoiwednio dopasowanych klockach.
    Tak de facto to zmywarka stoi między szafkami a nie w szafce.
    A blaty szerokie na 60 cm nie wystają więcej niż 1 cm przed fronty drzwi
    - wszystko zachowuje idealną linię.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał helism
    Czy mógłbyś opisać jak wyszedłeś z odpływem, podłączeniem do prądu i głębokością zmywarki???
    Musiałem przerobić kontakt przeznaczony dla piekarnika [wszystko przez to, że zlewozmywak kupiliśmy po ułożeniu glazury w kuchni, za to przed dokładnym przemyśleniem ustawienia kuchni].
    Z jednego gniazdka zrobiłem trzy [piekarnik / płyta grzewcza - minimalny pobór prądu / zmywarka], założenie jest takie, że kiedy działa piekarnik, nie chodzi zmywarka i odwrotnie.
    Doprowadzenie wody miałem dokładnie tam, gdzie ma stać zmywarka - więc wkułem rury w ścianę i doprowadziłem dopływy wody [2 x zimna i 1 x ciepła] i odpływ wody pod zlewozmywak, robiąc rozgałęzienie na ujście wody ze zmywarki.
    Ostatnią przeszkodą była rura gazowa średnicy jakieś 20 mm i tyleż samo odstająca od ściany; wystarczyło dorobić zawór pod zlewozmywakiem i dalej [płyta jest za zmywarką] poprowadzić łącze elastyczne dł. 1,5 metra.
    To wszystko.

  9. #9

    Domyślnie

    Jasiu, rozumiem, że nie masz jeszcze zmywarki?
    Mój Bosch [SGV46A13] ma możliwość regulacji nóżek 0-6 cm, czyli może być cokół wysokości 15 cm.
    Twój blat jest nietypowo wysunięty do przodu, ale jeśli nie bedziesz miał szuflad, to żaden to problem. Głębokość też nie, tylko zamówisz blat szerokości 120 cm i będziesz miał to co zaplanowałeś. Tylko zapłacisz podwójnie.
    Zazdroszczę Ci "jednolitej" wysokości domowników - też wolałbym blat na wys. 90 cm....

    Pozdrawiam

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Dzięki Ponury.
    Ja mam przygotowane wyjście do podłączenia wody do zmywarki i odpływ w miejscu gdzie ma stać zmywarka, ale niestety w połowie wysokości (jak były robione instalacje nie wiedzieliśmy jak to dokładnie umiejscowić i zrobiliśmy mniej-więcej). Prąd na szczęście jest w sąsiedniej szafce. Ale obawiam się, że czeka mnie przekuwanie wody i chyba będziemy musieli zrobić odpływ tak jak u Ciebie. Będziemy nad tym myśleć po zakupie zmywarki.

    Jasiu
    Rozglądając się za zmywarkami zauważyłam, że mają minimalne róznice głębokości. Co prawda niewielkie, ale zawsze coś. Warto to wziąć pod uwagę. Jeżeli już masz zrobioną zbudowę, to rozważ, czy nie dałoby się tego odsunąć trochę od ściany, żeby zlicować ze zmywarką. Blat i tak się nakłada na to wszystko i nie będzie nic widać. A jeżeli jeszcze nie to wszystko przed Tobą.
    I chyba nie musisz kupować blatu 120. O ile mi wiadomo szerokości blatów (tych normalnych z płyty) są co 10 cm. A jeśli chcesz coś droższego to zrobią każdy wymiar.

  11. #11

    Domyślnie

    Helism

    Wysokość nie jest chyba przeszkodą, z mojej zmywarki rurki wystają na ponad 110 cm [licząc od boku urządzenia] - można je umieścić dowolnie. Odpływ musi mieć odpowiednią wysokość, ale to da się zrobić tak jak z odplywem z pralki - przełożyć przez takie trzymadełko .
    Bardziej istotne jest, żeby te podłączenia nie biegły za zmywarką, bo przy standartowej szerokości blatu nie ma tam miejsca.

    O blat pytałem w kilku studiach i były tylko 2 możliwości 60 i 120 cm.

    P.S. masz fajny emblemat

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Dzięki Ponury, ty też .
    Chyba jednak czekają mnie przeróbki

  13. #13

    Domyślnie

    Ale w kuchni, nie w emblemacie ?!?!?
    Bo jest fajowski

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Już jest wszystko OK

    Muszę wytłumaczyć, że szafki kuchenne robie sam, a zmywarki jeszcze nie mam. Wymiar szafek zerżnąłęm z katalogów i z pomiarów starych szafek i bez głębszego zastanowienia obstalowałem dechy. Dopiero potem kopnąłem się do MM coby sobie pooglądac kandydatki na miss czystego talerzyka i stwierdziłem, że żadne bydle nie pasuje do moich mebelków Dlatego zacząłem panicznie klepać w guziki na forum.

    Ale jak już napisałem sprawa jest rozwiązana. Otóż szafki standardowe mają wymiary - wysokość 72 cm, głębokość: 50cm. Wyjątkiem są szafki do zabudowy AGD, które mają 56 cm głębokości (z wysokością jest różnie). Zrobiłem tak, ze odsunąłem na (klocuszkach dystansowych) szafki o 6 cm od ściany. Powstała w ten sposób przestrzeń "techniczna" idealnie wchłonęłą rury (gazowe - bo nie można zabudować) i kabelki elekstryczne tudziesz rurki z wodą (od i do zmywarki). Blaty po przykręceniu wystają o doskonałe 2,2 cm: blat:60cm - szafka:50cm - front:1,8cm - odstęp:6cm. A w miejscu gdzie jest zmywarka pozostawiłem dziure przykrytą blatem - cokolik jest przycięty ale nie zamocowany. Od frontu wszystko się licuje

    Jedyna strata to słupek pod piekarnik - za płytki o 6cm. Muszę obstalować nowy, a deski na stary zostały przerobione na różne półki itp. galanterię.

    Uff.... a było gorąco
    Jasiu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony