dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Gosc
    Guest
    Gosc

    Domyślnie Akustyka pomieszczen

    Witam, odebralem wlasnie nowe mieszkanie, chce w duzej jego czesci polozyc
    plytki na podlodze. W zwiazku z tym mam pytanie, jakie materiały i
    technologie kladzenia plytek nalezy zastosowac aby do sasiada z dolu nie
    dochodzily odglosy chodzenia, przesuwania krzesel etc?
    Nie ukrywam, ze przez kilkanascie lat bylem skazany na takie odglosy
    pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Przed takimi skutkani zabezpiecza tzw. podłoga pływająca.
    Dużo więcej na temat akustyki znajdziesz na stronie Stowarzyszenia Producentów Styropianu oraz TERMO ORGANIKI, np. taki obrazek :

  3. #3
    Gosc
    Guest
    Gosc

    Domyślnie

    dzieki za informacje,
    pozdrawiam !!!

  4. #4
    Bogdan K. S.
    Guest
    Bogdan K. S.

    Domyślnie Akustyka stropu

    Od niemal 2-ch lat mieszkam w nowym bloku i niestety przez cały czas słyszę kroki osób chodzących w mieszkaniu piętro wyżej. Najgorzej jest, gdy mieszkańcy lub ich goście chodzą na twardych podeszwach (szpilki !!!), ale głuche dudnienie słychać też, gdy poruszają się w miękkim obuwiu. Szczerze mówiąc całe życie mieszkam w blokach i nigdzie nie było tak źle jak tu – wieczorem nie mogę zasnąć dopóki sąsiedzi nie przestaną chodzić, budzę się, gdy w nocy (np. po jakiejś imprezie) wchodzą do mieszkania. Decydując się na kupno nowego mieszkania sądziłem, że pod względem akustycznym będzie bardzo dobrze, a jest po prostu koszmarnie. Czytając o akustyce stropów na stronach Stowarzyszenia Producentów Styropianu oraz TERMO ORGANIKI dowiedziałem się, że izolacyjność stropów od dźwięków uderzeniowych w budynkach mieszkalnych generalnie nie spełnia wymagań norm. Zastanawiam się, jak to jest możliwe. Dlaczego projektanci mogą nie stosować rozwiązań, które pozwoliłyby na odpowiednie wytłumienie akustyczne? Prawdopodobnie oznacza to, że dochodzenie swoich praw w tym zakresie na drodze sądowej jest niemożliwe, bo prawo nie wymaga stosowania się do norm. Czy ktoś z czytających tę stronę może tego próbował lub spotkał się z podobnym przypadkiem. Będę wdzięczny za informacje.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Temat kontynuowany jest w wątku : Stosowanie niektórych norm w budownictwie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony