dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 147
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie Wymarzony domek Kamili i rafała

    tutaj możecie komentowac wszystko pozdrawiam Kamila i Rafał

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie


  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    ciekawe czy tym razem sie udało???

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    jest

  5. #5

    Domyślnie

    .......Naprawdę sliczny domek...bardzo mi się podoba zwłaszcza wnęątrze... ..salon .... ...z zewnątrz też fajny ..tylko ten dach niestety będzie baaardzo drogi -robi wrażenie
    -pozdrawiam

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Witam Cię marzycielko74 dziękuje że podoba Ci się ten domek, zdaje sobie sprawe że będzie drogi dach ,ale własnie on mnie urzekł w tym domku no i oczywiście wnętrze, przestronny salon otwarta kuchnia to to co mi sie najbardziej w nim podoba tylko ten dach drogi no cóż, coś za coś pozdrawiam serdecznie Kamila i Rafał

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    Witam!
    Domek ciekawy , ale Wasz awartek ... Kot z papierosem i przeraźliwie smutnymi oczkami ... Nawet, jeśli to czyjeś zdjęcie to dziwnie się identyfikować z takim obrazkiem... Sorry, ale źle się kojarzy...nawet wtedy, kiedy wiemy, że to jakiś fotomontaż.
    aka

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    no cóz już go nie ma

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    Nie chciałam Was urazić, ale teraz jest zdecydowanie lepiej - już Was lubię
    Pozdrawiam i życzę wiele radości z budowania!
    aka
    P.S.Piękne dziewczynki!

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    witam oczywiście że sie nie uraziliśmy dzięki i my też wam życzymy powodzenia w wasze budowie i będą śledzić dalej wasze poczynania w budowie waszego domku pozdrawiam kamila i Rafał

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Witaj
    Swietnie, ze zalozylas swoj dziennik! Bardzo sie ciesze

    Chcialam Ci napisac pare rad - dorad. Pewnie o tym wszystkim wiecie, ale na wszelki wypadek:

    1. Przede wszystkim zanim zaczniecie cokolwiek zalatwiac, powinniscie stac sie wlascicielami ziemi. Do wielu dokumentow trzeba dolanczac zaswiadczanie o prawie do dysponowania nieruchomoscia - czyli poprostu akt wlasnoci.

    2. "Bez względu na to, czy mamy już działkę, czy dopiero zamierzamy ją kupić, wędrówkę po urzędach radzimy zacząć od wydziału architektury urzędu gminy (miasta), w której chcemy się budować. Trzeba tam sprawdzić, czy działka leży na terenie objętym obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jeśli plan jest, działkę można zagospodarować jedynie w taki sposób, na jaki pozwala plan. Dlatego, zanim udamy się do architekta albo kupimy gotowy projekt domu, powinniśmy zamówić w urzędzie gminy (miasta) wypis i wyrys z planu miejscowego. Może go otrzymać każdy po uiszczeniu opłaty administracyjnej odpowiadającej kosztom przygotowania dokumentu. Wyrys dobrze jest dostarczyć architektowi, który ma nam zaprojektować dom, albo mieć przy sobie przy wyborze projektu gotowego, aby skonfrontować, czy jest zgodny z ustaleniami planu. Jeżeli planu nie ma - a tak jest najczęściej, bo większość starych planów wygasła - konieczna będzie decyzja o warunkach zabudowy. Niestety, nie zawsze można ją uzyskać" - ten cytat zwalilam bezczelnie ze strony Muratora i tu podaje link:

    http://www.muratordom.pl/budowa-i-re...,6320_4125.htm

    Koniecznie przeczytajcie ten artukul. Nie jest dlugi.

    Zachecam do lektury tego i innych tematow, bo wiele mozna sie dowiedziec. Ja sama, drukuje sobie po koleji wszyskie artukuly i pomimo, ze moje serce kraja sie nad iloscia zuzywanego paieru, to wiem, ze nie robie tego bezcelowo

    Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!. Macie naprawde duzo czasu do sierpnia, zeby wielu rzeczy sie dowiedziec, bo: "Inwestor zorientowany w przepisach prawnych budzi respekt wśród urzędników i budowlańców. Nie traci czasu na bieganie po urzędach i dopytywanie się o każdy drobiazg. Nie popełnia błędów, które mogą go dużo kosztować". (Znowu cytat z artykulu).

    PS: Masz piekne coreczki z takimi slicznymi imionami !!! Gratuluje z calego serca

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Witam Cie serdecznie kotecek dzięki za cenne rady na pewno z nich skorzystamy kurcze jak sie tak czyta ile zachodu trzeba do tego aby dostac to pozwolenie to aż głowa boli,będe musiała teraz w najbliższym czasie przedzwonic do teścia aby wybrał ten wypis i wyrys z urzędu i dowiedział sie wszystkiego tak abysmy mogli już wiedzieć, troche sie wystraszyłam o rany tyle jeszcze przed nami aż wam zazdroszcze że macie to już za sobą,mam nadzieje że jak Ci się przypomni coś jeszcze to daćie znac (odnosnie pozwolenia dokumentów) a teraz ide poczytac ten link co mi wysłałas i dzięki z góry za cenne rady pozdrawiam serdecznie Kamila 8

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chaszu

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czesc, na poczatek to super pomysl ze zaczelas pisac dziennik, gratuluje i jednoczesnie dziekuje bo wierze ze bedzie tu mozna znlaezc wiele pomocnych informacji. Tak sie skalda ze tez planujmey rozpoczecie budowy domku w przyszlym roku, jestesmy z dolnoslaskiego a obecnie przebywamy na Zielonej Wyspie W tej chwili jestesmy na etapie ktory Wy juz macie za soba, przegladamy projekty domow i mamy wybranych z 5, wsrod nich znjaduje sie takze Wasz Zyczymy powodzenia i trzymamy kciuki za jak najszybsze zaltwienie formalnosci. Pozdrawiamy serdecznie Monika i Marcin z Irlandii

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Monika i Marcin haszu zapraszamy Was do wątku o Irlandii w podforum Dom bez Granic! Nie sadziłam, że jest nas tyle!!!

    No i czekamy na Wasz dziennik budowy


    Cytat Napisał kamilaJ
    mam nadzieje że jak Ci się przypomni coś jeszcze to daćie znac (odnosnie pozwolenia dokumentów) a teraz ide poczytac ten link co mi wysłałas i dzięki z góry za cenne rady pozdrawiam serdecznie Kamila 8
    Jakbys miała jakieś pytania, to wal do mnie
    Bo sama nie wiem, co mam Ci napisać, co Wiecie a co nie?

    Buźki!

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Witam Cię serdecznie chaszu ciesze sie że są osoby które tak jak i my zaczynają dopiero w przyszłym roku może będziemy się wymieniac doswiadczeniami z naszych placów bódowy dzięki że podoba się wam nasz przyszły domek nas on urzekł bo ma bardzo przestronny salon i mnustwo okien co mi sie strasznie a to strasznie podoba wiem że jest to dosc drogi domek ale w koncu raz sie żyje może też byscie założyli własny dziennik tak jak i ja załozyłam już teraz i obiecuje że będe wpisywała wszystko poklei jak będzie u nas krok po kroku ruszała budowa, trzymam kciuki aby wam się powiodło w poszukiwaniu waszego wymarzonego domku napewno traficie na taki tylko musicie poszukać
    do kotecek mam pytanko jak długo załatwialiscie wszystkie papiery ?????
    pozdrawiam serdecznie Kamila i Rafał

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilaJ
    kotecek mam pytanko jak długo załatwialiscie wszystkie papiery ?????
    Hmmm, sprawa jest zlozona, bo wszystko zalezy czy macie ten plan zagospodarowania przestrzennego czy nie... Skoro dzialka jest juz, jak mowisz, budowlana, to pewnie jest plan ZP i musicie wystapic tylko o wypis i wyrys z planu, dowiecie sie z niego co mozecie wybudowac na swojej dzialce, pozostaje kupic odpowiedni (pasujacy do planu zagospodarowania) projekt, uzgodnic projekt i projekt instalacji w ZUDzie (co moga za Was zrobic architekci) i zlozyc podanie o pozwolenie na budowe (tez mozecie to zlecic architektom). Na pozwolenie czeka sie max 65 dni, o ile zadna za stron sie nie odwola.

    Musicie na to przeznaczyc pare miesiecy.

    W naszym przypadku nie bylo planu zagospodarowania przestrzennego i musielismy wystepowac o warunki zabudowy, trwalo to pare miesiecy. W maju bedziemy miec pozwolenie na budowe, wiec w sumie zajelo nam to wszystko prawie rok.

    Musicie takze wziasc pod uwage fakt, ze nie bedziecie mogli wybudowac wybranego projektu, jesli nie spelnia on wymogow podanych w wypisie z planu przestrzennego... My musielismy kompletnie zmienic projekt po uzyskaniu warunkow zabudowy. Mam nadzieje jednak, ze plan zagospodarowania przestrzennego Waszej gminy jest o wiewle bardziej tolerancyjny i bedziece mogli wybudowac swoj wybrany domek Nie kupujcie jednak projektu zanim nie sprawdzicie planu przestrzennego, no chyba, ze pozniej po prostu projekt adaptujecie u architekta, ale to sie bedzie wiazac z kosztami.

    Buzki.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar emwu
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    No widzisz. Martwilas sie , ze nie bedziesz miala o czym pisac a twoja przestrzen komentarzy zapelnia sie w blyskawicznym tepie. A ktos to bedzie czytal i kiedys ci dziekowal .

    Ja moge dodac tylko tyle , ze zycze Wam cierpliwosci. Papierologia jest okropna . Podcina skrzydelka i napawa pesymizmem ale jak juz pozwolenie bedzie w reku to skrzydelka odrosna !!!

    Coreczki przesliczne.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    witam, kurcze trochę sie zmartwiłam , mam jednak nadzieje ze jest ten plan zagospodarowania przestrzennego,no i ze ten projekt będzie pasował powiem ze działka jest szeroka i długa wiec może nie będzie kłopotu z tym.aby ten projekt pozostał taki jaki jest .niedługo będziemy dzwonić do teścia to sie dowiemy wszystkiego.
    cześć emwu dzięki serdeczne,mam nadzieje ze z papierami pójdzie szybko az nie mogę sie doczekać kiedy będzie po wszystkim pozdrawiam serdecznie

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar emwu
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Wiesz, to raczej nie ma znaczenia jak duza jest wasza dzialka i jaki jest jej ksztalt.
    Wszystko zalezy od tego jakie jest wasze otoczenie i jakie plany co do waszego sasiedctwa ma gmina. Czy w poblizy sa tylko domki jednorodzinne (jesli tak to zobaczcie jakie maja dachy i ile kondygnacji). Czy w poblizu jest las lub jakies tereny zaliczone do strefy EKO.
    Poza tym nie zapominajcie o ustawieniu waszego domku odpowiednio do slonca. Tak aby miec caly dzien sloneczko w ogrodzie. Bo np. mimo ze moja dzialka tez jest dosc obszerna ten projekt by mi nie odpowiadal poniewaz ja musze miec wejscie do domu od przudu (od strony drogi) natomiast wyjscie na taras z tylu domu bo tam jest caly dzien slonce i tam jest najszersza dzialka.
    I to co doradzam wszystkim zanim zaczna robic kosztorysy ( nauczylam sie na wlasnym bledzie) .
    JESLI NIE WIECIE CO JEST POD ZIEMIA LUB MACIE JAKIES WATPLIWOSCI ZROBCIE BADANIA GRUNTU!!!!
    Ja nie zrobilam i mam klopsa

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    witam pewnie masz racje co do zagospodarowania, ja sie na tym kompletnie nieznam i nigdy nie przypuszczałabym że to jest takie ważne ale mam nadzieje że że ten projekt bedzie pasował na naszą działke bo bardzo bym nie chciała zmieniać projektu a tak gdzie jest nasza działka narazie w sąsiedztwie nie ma żadnych domów a wczesniej na naszym polu rosło zboże więc raczej ziemia jest w porządku,ale tak czy siak bede dzwoniła niebawem do tescia i się wypytam o konkrety i każe mu wybrac ten wypis i wyrys z mapki oraz o to zagospodarowanie jak ono tak naprawde wygląda tak bym chciała żeby okazało sie że jest ok trzymajcie kciuki oby tak było pozdrawiam Kamila

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony