dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: układanie gresu...

Domyślnie układanie gresu...

Witam

chciałem sobie sam położyć płytki z gresu w kotłowni na podłodze. Myślę że nawet jak nie będzie super to w kotłowni to ujdzie.

Przeczytałem kiedyś, że układanie gresu jest trudne. Było to w kontekście że właśnie gres jest trudny do położenia... jako materiał.

Dlaczego?

Domyślnie

nie jest-tylko cięcie jest cięzkie bez dobrego sprzętu. Samo układanie płyt jest poroste. jesli nie masz wielkiego doswiadczenia lepiej z fuga 3mm.
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

3. Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne Adaptacja budynku gospodarczego na mieszkalny. Kiedy będzie możliwa? Adaptacja budynku gospodarczego. Pensjonat w starej stajni

Domyślnie

nie powtarzajmy błędnych tez o trudności w układaniu gresu do ceramiki tradycyjnej, często gres łatwiej jest ciąć niż tradycyjny kafel

Domyślnie

Cytat Napisał d5620s
    nie jest-tylko cięcie jest cięzkie bez dobrego sprzętu. Samo układanie płyt jest poroste. jesli nie masz wielkiego doswiadczenia lepiej z fuga 3mm.
    czy chodzi o to że nie da się przeciąć tak jak płytka tą maszynką do cięcia płytek?

A ewentualnie szlifierką kątową z tarczą diamentową? Ja rozumiem że na dłuższą metę może to być upierdliwe .. ale jak trzeba...

Domyślnie

Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał d5620s
    czy chodzi o to że nie da się przeciąć tak jak płytka tą maszynką do cięcia płytek?

A ewentualnie szlifierką kątową z tarczą diamentową? Ja rozumiem że na dłuższą metę może to być upierdliwe .. ale jak trzeba...

Ad czerwone. tak właśnie mogą być problemy

Domyślnie

Panowie gres przecinając tzw kółkiem zazwyczaj idzie ślicznie

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

chyba chiński
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Domyślnie

Cytat Napisał Barbossa
    chyba chiński
    zapomnij, nawet chinski nie da się łatwo przeciąć-kup płytke i spróbój jak nie wierzysz
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

Domyślnie

ma rozumieć ze gres czy to opoczno czy włoski np imola, ulega złemu cięciu pod naciskiem kółka? Jeżeli tak twierdzicie zapraszam za 10 dni startuję z wykonaniem lokalu handlowego w galerii TESCO, do ulożenia jest 156 m2 gresu 50x50 poler, zakładam ze jak pęknie 10 sztuk to max.
    Fakt bok cięty nie jest krystalicznie prostolinijny jak tradycyjnego kafla którego mozemy z łatwością potraktowac kamieniem szlifierskim. Najtańsza maszynka do cięcia mokrego kosztuje około 230-250 pln, a bardzo dobra tzw zwykłe kółko, sporo więcej.
    podstawowy błąd maszynek to uginający się blat, rózny nacisk kółka na płytkę, o jakości kółek....szkoda pisać.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica

Domyślnie

w Lublinie?
    a kto go buduje?żabojady?

Domyślnie

witam
    czy ktos moglby wrocic do teamtu postu?
    chetnie poczytam jak uklada sie gres,bo w lecie bede mial do ulozenia 75 metrow a nigdy tego nie robilem.
    jasnej odpowiedzi co do zakup sprzetu nie znalazlem ,czy mechniczna przecinaczke czy tradycyjna ,mam gres taki z castroamy z promocji ,grubosc chyba 6-7 mm cokupic?
    za wszystkie rady dziekuje ja i napewno autor watku

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

Domyślnie

ja robiłem podłogę w salonie z gresu , robiliśmy razem z ojcem , tez pierwszy raz ( nie licząc wcześniejszej , udanej próby w kotłowni i w przedsionku ) było tego jakieś 60 m.kw. układało się całkiem nieźle, podstawa to równa wylewka , całą podloge kleiliśmy na grzebień, zadnych nierówności , do cięcia używaliśmy piły diamentowej ( takiej z regulowanych stołem do cięcia pod kątem itp. ) duża zaleta gresu to to , że jak się stuknie czy dobija młotkiem to nie pęka jak płytki , ogólnie poszło sprawnie , nawet jakieś "dywaniki" udało się wkomponować. Wg. mnie na równiej posadzce to nic strasznego.

Domyślnie

jak dla mnie wszystko jasne - będę ciął szlifierką kątową z tarczą diamentową.
    Tym bardziej że będę robił tylko kotłownię 8m2 - więc jakoś się przemęczę

co do układania - jak nie chcesz układać bezfugowo (na styk) to chyba prosta sprawa - kleisz tak jak zwykłe płytki

Dzielnica

Domyślnie

Cytat Napisał gorgyus
    witam
    czy ktos moglby wrocic do teamtu postu?
    chetnie poczytam jak uklada sie gres,bo w lecie bede mial do ulozenia 75 metrow a nigdy tego nie robilem.
    jasnej odpowiedzi co do zakup sprzetu nie znalazlem ,czy mechniczna przecinaczke czy tradycyjna ,mam gres taki z castroamy z promocji ,grubosc chyba 6-7 mm cokupic?
    za wszystkie rady dziekuje ja i napewno autor watku
    szukać umie, czy tylko bierny czytacz?
    tyle tego w necie, że nie wyrobisz się z przeczytaniem do lata, potrzeba chęci

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia