dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie układanie gresu...

    Witam

    chciałem sobie sam położyć płytki z gresu w kotłowni na podłodze. Myślę że nawet jak nie będzie super to w kotłowni to ujdzie.

    Przeczytałem kiedyś, że układanie gresu jest trudne. Było to w kontekście że właśnie gres jest trudny do położenia... jako materiał.

    Dlaczego?

  2. #2

    Domyślnie

    nie jest-tylko cięcie jest cięzkie bez dobrego sprzętu. Samo układanie płyt jest poroste. jesli nie masz wielkiego doswiadczenia lepiej z fuga 3mm.
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  3. #3

    Domyślnie

    nie powtarzajmy błędnych tez o trudności w układaniu gresu do ceramiki tradycyjnej, często gres łatwiej jest ciąć niż tradycyjny kafel

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał d5620s
    nie jest-tylko cięcie jest cięzkie bez dobrego sprzętu. Samo układanie płyt jest poroste. jesli nie masz wielkiego doswiadczenia lepiej z fuga 3mm.
    czy chodzi o to że nie da się przeciąć tak jak płytka tą maszynką do cięcia płytek?

    A ewentualnie szlifierką kątową z tarczą diamentową? Ja rozumiem że na dłuższą metę może to być upierdliwe .. ale jak trzeba...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał d5620s
    nie jest-tylko cięcie jest cięzkie bez dobrego sprzętu. Samo układanie płyt jest poroste. jesli nie masz wielkiego doswiadczenia lepiej z fuga 3mm.
    czy chodzi o to że nie da się przeciąć tak jak płytka tą maszynką do cięcia płytek?

    A ewentualnie szlifierką kątową z tarczą diamentową? Ja rozumiem że na dłuższą metę może to być upierdliwe .. ale jak trzeba...

    Ad czerwone. tak właśnie mogą być problemy

  6. #6

    Domyślnie

    Panowie gres przecinając tzw kółkiem zazwyczaj idzie ślicznie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    chyba chiński
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    chyba chiński
    zapomnij, nawet chinski nie da się łatwo przeciąć-kup płytke i spróbój jak nie wierzysz
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  9. #9

    Domyślnie

    ma rozumieć ze gres czy to opoczno czy włoski np imola, ulega złemu cięciu pod naciskiem kółka? Jeżeli tak twierdzicie zapraszam za 10 dni startuję z wykonaniem lokalu handlowego w galerii TESCO, do ulożenia jest 156 m2 gresu 50x50 poler, zakładam ze jak pęknie 10 sztuk to max.
    Fakt bok cięty nie jest krystalicznie prostolinijny jak tradycyjnego kafla którego mozemy z łatwością potraktowac kamieniem szlifierskim. Najtańsza maszynka do cięcia mokrego kosztuje około 230-250 pln, a bardzo dobra tzw zwykłe kółko, sporo więcej.
    podstawowy błąd maszynek to uginający się blat, rózny nacisk kółka na płytkę, o jakości kółek....szkoda pisać.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    w Lublinie?
    a kto go buduje?żabojady?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #11

    Domyślnie

    witam
    czy ktos moglby wrocic do teamtu postu?
    chetnie poczytam jak uklada sie gres,bo w lecie bede mial do ulozenia 75 metrow a nigdy tego nie robilem.
    jasnej odpowiedzi co do zakup sprzetu nie znalazlem ,czy mechniczna przecinaczke czy tradycyjna ,mam gres taki z castroamy z promocji ,grubosc chyba 6-7 mm cokupic?
    za wszystkie rady dziekuje ja i napewno autor watku

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ja robiłem podłogę w salonie z gresu , robiliśmy razem z ojcem , tez pierwszy raz ( nie licząc wcześniejszej , udanej próby w kotłowni i w przedsionku ) było tego jakieś 60 m.kw. układało się całkiem nieźle, podstawa to równa wylewka , całą podloge kleiliśmy na grzebień, zadnych nierówności , do cięcia używaliśmy piły diamentowej ( takiej z regulowanych stołem do cięcia pod kątem itp. ) duża zaleta gresu to to , że jak się stuknie czy dobija młotkiem to nie pęka jak płytki , ogólnie poszło sprawnie , nawet jakieś "dywaniki" udało się wkomponować. Wg. mnie na równiej posadzce to nic strasznego.

  13. #13

    Domyślnie

    jak dla mnie wszystko jasne - będę ciął szlifierką kątową z tarczą diamentową.
    Tym bardziej że będę robił tylko kotłownię 8m2 - więc jakoś się przemęczę

    co do układania - jak nie chcesz układać bezfugowo (na styk) to chyba prosta sprawa - kleisz tak jak zwykłe płytki

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgyus
    witam
    czy ktos moglby wrocic do teamtu postu?
    chetnie poczytam jak uklada sie gres,bo w lecie bede mial do ulozenia 75 metrow a nigdy tego nie robilem.
    jasnej odpowiedzi co do zakup sprzetu nie znalazlem ,czy mechniczna przecinaczke czy tradycyjna ,mam gres taki z castroamy z promocji ,grubosc chyba 6-7 mm cokupic?
    za wszystkie rady dziekuje ja i napewno autor watku
    szukać umie, czy tylko bierny czytacz?
    tyle tego w necie, że nie wyrobisz się z przeczytaniem do lata, potrzeba chęci
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony