dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Schody "drzewniane" czy murowane?

    W projekcie do którego się skłaniam schody na poddasze użytkowe są drewniane, nie wiem jak to się nazywa ale są: schody w górę, płasko w lewo schody w górę (jak się kurcze nazywa taka klatka schodowa czy coś??)

    "Drzewniane" schody mają zalety: łatwość (??) konstrukcji, lekkość szybki czas montażu.
    Wadą jest to, że jak zrobi się je ażurowe, to nie da się zmontować składziku pod nimi i odstaje ostatni stopień od podłogi poddasza, chociaż jak się do tego przyłoży i trafi wysokość co do milimetra (średnio w to wierzę) to ewentualną szparę można czymś zapełnić.

    Zastanawiam się przeto nad zmianą w projekcie na wylewane, które mają wadę, bo dłużej się z nimi człowiek bawi.

    Co doradzicie? Zosawić drewniane, a jeśli tak, to całe z drzewa czy na konstrukcji stalowej i stopnie i eewntualnie balustrady drewniane? Jak to wychodzi z precyzją montarzu, konserwacją i wszystkim innym o czym nie pomyślałem??

    Czy wylać betonowe. Droższe i trudniejsze w montarzu (chyba?)?/

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Domyslam się że było to wałkowane, ale w wyszukiwarce wyrzuca mi 1200 postów i nie potrafię tego zawężyć.

    Proszę o radę albo jakiegoś sensownego linka do forum albo na zewnątrz.

    jak ktoś brał udział w takiej dyskusji w swoich postach ma wymieniony wątek i może podac linka.

    Dizęki za pomoc

  3. #3

    Domyślnie Re: Schody "drzewniane" czy murowane?

    Cytat Napisał Bard13
    jak się kurcze nazywa taka klatka schodowa czy coś??
    To się nazywa klatka ze spocznikiem
    Ja najpierw chciałem robić lane, ale że mam zabiegowe, to by dużo droższe wyszły. Ostatecznie stanęło na drewnianych na konstrukcji stalowej. Drewniane mają jeszcze jedną wadę - powinno się je zrobić na samym koncu, zeby nie zniszczyć stopni robotami budowlanymi, a że po czymś chodzić na górę trzeba - to mam tymczasowo stopnie ze sklejki.

  4. #4

    Domyślnie Re: Schody "drzewniane" czy murowane?

    No to z innej beczki, choć w tym samym temacie: "mam mieć" na poddasze schody kręcone, ok. 2,60m. Znacie jakichś tanich i dobrych producentów ?

  5. #5

    Domyślnie

    Drewniane wcale nie muszą być ażurowe- u mnie jest to mieszkanie w bloku, więc nie ma mowy o żadnym laniu schodów - a składzik też bardzo chciałam mieć, w jednej firmie wmawiano mi, że w wydzielonej klatce schodowej ażurowe schody pięknie wyglądają, zajmują mniej miejsca- więc podziękowałam, znalazłam stolarza, zobaczyłam jego wyrób i pełne schody drewniane -zamówiłam, teraz czekam z niepokojem- bo dowiedziałam sie o tym ostatnim stopniu i zero odzewu od stolarza, a powinien dzwonić

  6. #6

    Domyślnie

    Bard 13,
    Z mego rozeznania nie wychodzi, żeby schody drewniane były tańsze, wręcz przeciwnie. Oczywiście cena lanych w dużym stopniu zależy od tego co sobie dasz na ten żelbeton (jakie stopnie, balustrada - np. granit, złoto). Oczywiście jeśli dom już stoi, a projekt nie przewiduje lanych, to moga być potrzebne adaptacje (belka na stropie, podciąg, czy coś), a to podwyższa cenę.
    Tomasz M.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja w poprzednim domu miałem drewniane ażurowe i oprócz tego że pies się bał wchodzić nie widziałem w nich wad. W nowym domu wybrałem takie samo rozwiązanie. Drewniane schody robione przez prawdziwego stolarza. Słyszałem również iż trudniej jest stolarzowi przykryć betonowe schody drewnem (no chyba że są idealnie wylane ) i zawsze istnieje niebezpieczeństwo ich skrzypienia co podobno przy drewnianych da się wykluczyć specjalnym akrylem.

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie w projekcie są drewniane i innych sobie nie wyobrażam, betonowe kojarzą mi się z klatką schodową w bloku, a tak będzie przytulniej i jasniej bo mam okno na klatkę, które poprzez ażur oświetli dodatkowo hol. Po drugie zawsze łatwiej przebudować, a betonowe trzeba od razu kuć!.

    Pozdr....groszek
    Pozdrawiam Groszek

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    W moim domu mało mam pomieszczeń gospodarczych, zatem schody będą drewniane pełne i pod nimi zrobił się całkiem fajny schowek

  10. #10

    Domyślnie Re: Schody "drzewniane" czy murowane?


  11. #11

    Domyślnie

    Kilka miesięcy temu tez zadałam pytanie: drewniane czy z betonu.
    Zdecydowałam się na drewniane, właśnie w ubiegłym tygodniu zamontowali. Są piękne, dom od razu nabrał duszy! Jeśli chodzi o wygląd polecam drewniane, dębowe

  12. #12

    Domyślnie

    Skunksie,czy miedzy slepa deska,a wlasciwym stopniem nalezy cos polozyc,np styropian,czy jakis inny wynalazek?

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał skorpionka
    Skunksie,czy miedzy slepa deska,a wlasciwym stopniem nalezy cos polozyc,np styropian,czy jakis inny wynalazek?
    Skorpionko
    aby uniknąć ewentualnego skrzypienia deski o deske można zastosować różne rozwiązania:
    zaimpregnowac deskę konstrukcyjna preparatem oleistym, włozyć miedzy deskę konstrukcyjna a okładzinową materiał gąbczasty, korek lub filc
    (owszem istnieja również cienkie scinki styropianu jako produkt odpadowy krojenia w tafle ale w handlu trudne do kupienia ...)

    w przypadku gdyby dom miał imitowac stare zamczysko z duchem w tle ...
    lub
    lokalizować skradającą się teściowa ... desek nie należy odizolowywać...

    połaczenie okładziny schodow jako deska, a ścian klatki - korkiem czyni nawet chłodne wnętrze klatki schodowej kameralnym i przytulnym ...

    sku ...

  14. #14

    Domyślnie

    tekst powyżej oczywiściwe mój - i byłem zalogowany ...

    sku ...

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    A skąd wzięliście schody? Ja z producentów namierzyłem tylko artdecor, a nie chcę zatrudniać stolarza, żeby je od początku robił, to może wyjść drogo.

    Ze względu na możliwość zmontowania schowka o z obawy, żeby mi się dzieci między stopniami nie przewinęły planuję schody pełne.

  16. #16

    Domyślnie

    Witaj! Powiem tak - schodów sami jeszcze nie mamy, ale nie podobał mi się Rintal i oferty podobnych firm, a ceny u stolarza były raczej wyskie. Pewnego dnia wpadła mi w ręce ulotka firmy www.stadler.pl i jestem na nich zdecydowana! Niestety w wątku o wnętrzach gdzie zapytywałam Forumowiczów czy wiedzą coś o tej firmie - nikt mi nnie odpowiedział. Ale widziałam już ich schody na ekspozycji i jesetm zdecydowana. Zajrzyj na strone - może znajdziesz coś dla siebie!
    pozdrawiam
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony