dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    No piekna ta Twoja szafka. Ta, ktora pokazalam z ebayu nie jest jakas wybitna w sensie wzoru, ale chodzilo mi o ten kolnierz, ktory sie wpuszcza w sciane. Ja nie mam zadnego muru, mam cala sciane z plyty. I nie chce plytek, bede miec na scianach tynk, wiec ten kolnierz powinien byc znosny jakis. Pokaze Twoj system mezowi, moze sie zainspiruje.
    To może lepiej zrobic tak, żeby żaden kołnierz nie był widoczny?
    Jesli dam radę dziś, to zrobie zdjęcia "od środka".
    Możesz oprawić w otworze skrzynkę szafki, a brzegi normalnie obrobić tynkiem. Dzrwiczki z wierzchu zamaskuja scianki boczne.
    U mnie jest tak zrobione, że skrzynka jest jakby głębiej, tak że całe drzwiczki ją nakrywaja od przydu.

    Ewentualnie jesli drzwiczki miałyby się chowac w skrzynce w taki sposób, że przednie krawędzie ścianek skrzynki byłyby widoczne od przodu (tworząc taką ramkę), to tez mozna naokoło obrobic tynkiem. Tylko dla bezpieczeństwa dac naokoło szafki spoine z akrylu. Akryl z tuby - jest elastyczny jak silikon, ale daje się malować farbą (w przeciwieństwie do silikonu). Po pomalowaniu będzie wyglądac jakby tynk dochodził do samej płyty idealnie.

    Zreszta jak chcesz mieć "ramkę" naokoło takieho lustra, to możesz ja zrobić z listewek pobejcowanych na dowolny kolor czy jakiegokolwiek materiału (choćby kawałków blachy dstalowej czy pasków lustra przyklejonych jak ramka naokoło).
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielony_listek
    To może lepiej zrobic tak, żeby żaden kołnierz nie był widoczny? Jesli dam radę dziś, to zrobie zdjęcia "od środka".
    Możesz oprawić w otworze skrzynkę szafki, a brzegi normalnie obrobić tynkiem. Dzrwiczki z wierzchu zamaskuja scianki boczne.
    U mnie jest tak zrobione, że skrzynka jest jakby głębiej, tak że całe drzwiczki ją nakrywaja od przydu.

    Ewentualnie jesli drzwiczki miałyby się chowac w skrzynce w taki sposób, że przednie krawędzie ścianek skrzynki byłyby widoczne od przodu (tworząc taką ramkę), to tez mozna naokoło obrobic tynkiem. Tylko dla bezpieczeństwa dac naokoło szafki spoine z akrylu. Akryl z tuby - jest elastyczny jak silikon, ale daje się malować farbą (w przeciwieństwie do silikonu). Po pomalowaniu będzie wyglądac jakby tynk dochodził do samej płyty idealnie.

    Zreszta jak chcesz mieć "ramkę" naokoło takieho lustra, to możesz ja zrobić z listewek pobejcowanych na dowolny kolor czy jakiegokolwiek materiału (choćby kawałków blachy dstalowej czy pasków lustra przyklejonych jak ramka naokoło).
    Nie zalezy mi na ramce, raczej chodzilo mi o praktyczna strone tego kolnierza, co by szafka nie wpadla do srodka. Drzwiczki moglyby tez byc przesuwane... Dzieki za wyczerpujacy opis!

  3. #23

    Domyślnie

    Nie zalezy mi na ramce, raczej chodzilo mi o praktyczna strone tego kolnierza, co by szafka nie wpadla do srodka.
    Mocuje się ścianki szafki do ścianek otworów - obleciec pianką (żadna siła nie ruszy , albo przykleic klejem montażowym, wkręcić od środka wkręt i zamaskować... To mąż na pewno będzie wiedział jak w zależności od materiałów.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielony_listek
    Nie zalezy mi na ramce, raczej chodzilo mi o praktyczna strone tego kolnierza, co by szafka nie wpadla do srodka.
    Mocuje się ścianki szafki do ścianek otworów - obleciec pianką (żadna siła nie ruszy , albo przykleic klejem montażowym, wkręcić od środka wkręt i zamaskować... To mąż na pewno będzie wiedział jak w zależności od materiałów.
    Fajnie, dzieki.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Takie znalazlam w OBI. Paskudniutkie, ale jednak istnieja, tylko nie nazywaja sie "do wpuszczania w sciane". Moze ladniejsze tez by sie gdzies znalazlo?



  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Za tę cenę, co tam ją widzę, to może opłaca się po prostu drzwiczki wymienić na ładniejsze - reszta i tak ląduje w ścianie

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    Za tę cenę, co tam ją widzę, to może opłaca się po prostu drzwiczki wymienić na ładniejsze - reszta i tak ląduje w ścianie
    Jak remont, to tylko OBI!

  8. #28

    Domyślnie

    czy może mi ktoś powiedzieć jakie lustro do łazienki lepiej wygląda, chodzi mi o wklejane czy na płytkach, bardzo was proszę.

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    technolog81

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Koziegłowy
    Kod pocztowy
    62-028
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma Zobacz post
    no chyba nie ma szafek specjalnie do wpuszczania w ścianę...
    jest taki nowy producent który robi nietypowe rozwiązania do łazienek, typ szafki wpuszczane w ściane z dwustronnym lustrem, płaskie słupki i ładne szafki podumywalkowe. strona jeszcze w budowie, ale można odezwać się na maila [email protected],

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony