dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Skraplanie się zamka w drzwiach

    Witam,

    Od czasu niższych temperatur oraz momentu gdy zacząłem grzać w domu zauważyłem, że na zamku w dziwach, czasami na klamce skrapla się woda(drzwi metalowe, energooszczędne). Prośba o poradę co jest tego powodem i jak można temu zapobiec.

    z góry dziękuje

  2. #2

    Domyślnie

    Bardziej grzać i bardziej wietrzyć. Ale to przerosłoby chyba każdego, bo jest to normalne zjawisko. Utrata ciepła przez wkładkę jest tak znikoma, że nie ma żadnego znaczenia. Rozumiem Cię, że masz dom pasywny, ale nie da się z niego zrobić termosu (w sumie da się, ale z mizernym skutkiem dla organizmu).

    Zjawisko jest jak najbardziej normalne - wystaw puszkę Coli z lodówki a zobaczysz jak zaraz się wyrosi na nim woda. Wietrzenie pomieszczeń pomaga zredukować to zjawisko. Wilgotność w przedziale 40-50% jest OK. Budek nowo stawiany też ma swoje prawa w oddawaniu wody.

  3. #3

    Domyślnie

    Budynek nie jest pasywny, raczej energooszczędny ok. 30 kW, ale fakt, że póki co nie dział wentylacja(docelowo mechaniczna) jednostka pojawi się w styczniu, więc póki co wietrzę w miarę możliwości oczywiście. Myślałem że może problemem są drzwi ale faktycznie przy większym wietrzeniu efekt skraplania się zmniejsza.

  4. #4

    Domyślnie

    Zamek nie ma zadnych przekladek termicznych tym samym jest najzimniejszym elementem drzwi i na nim przy odpowiedniej temperaturze wnetrza i wilgoci wykripli sie para wodna.
    Normalne zjawisko fizyczne.
    Wietrzyc i bardziej ogrzewac.
    Poza tym po wybudowaniu domu ja w min hektolitry wody technologicznej i potrzeba sporo czasu az ona w sposob natutalny odparuje ze scian pisadzek stropow. Czasem trwa to kilka lat !!!
    Nie w drzwiach problem tylko w fizyce

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Ja czekam, aż na rynku pojawią się "ciepłe wkładki"
    Bo na samej klamce raczej aż takich przemarzań nie ma.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Podrzucam marketingowcom więcej takich pomysłów a pewnie doczekasz się wkładki pasywnej czy energooszczędnej.
    A co do samej wkładki - zjawisko normalne o czym powiedziano wcześniej. Ja bym się aż tak nie przejmował każda kropelką wody w domu, bo więcej wylatuje wody spod prysznica, niż skropli się na takiej wkładce.
    Domy teraz stają się co raz bardziej podobne do termosu i stąd te problemy.

  7. #7

    Domyślnie

    A czy dobrym montażem drzwi da się uniknąć takiego problemu?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    A czy dobrym montażem drzwi da się uniknąć takiego problemu?
    Montaż nie ma wplywu na wkładkę zamka i zajwiska fizyczne

  9. #9

    Domyślnie

    No u mnie się takie cuda nie dzieją - może to właśnie wpływ montażu? Albo konstrukcji samej wkładki?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    No u mnie się takie cuda nie dzieją - może to właśnie wpływ montażu? Albo konstrukcji samej wkładki?
    Oglądając niektórych fachowców od montażu drzwi (którzy chyba nie wiedzą co to dobry montaż) jestem w stanie we wszystko uwierzyć
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  11. #11
    Banned
    mad.agaskar

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-040
    Posty
    23

    Domyślnie

    dokładnie, montaż drzwi nie ma raczej znaczenia. Po prostu wilgoć się skrapla - można spróbować częściej wietrzyć.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie raczej tylko montaz nie ma zadnego wplywu na wkladke.
    Nic mi nie wiadomo by zaczeli produkować wkladki z przekladka termiczna i jeszcze do tego szczelne
    Więc autorze watku przyczyny szukaj gdzie indziej
    Niestety tak jak juz bylo pisane - za duzo wody w powietrzu

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Montaż absolutnie nie ma nic do tego. Tylko i wyłącznie grzanie i wietrzenie pomieszczeń ma na to wpływ. Nie jest to woda która wpływa z zewnątrz przez wkładkę (inaczej po każdym deszczu miałbyś wodę w domu), tylko para wodna która się wyrosiła na zimnej wkładce. Jak pisałem wyżej - temat nieistotny dla funkcjonowania domu, termiki czy szczelności drzwi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony