dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 86
  1. #1

    Domyślnie

    Jak w temacie. Ja mam rozbieżne oferty o ok 15kzł

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    mozesz skonkretyzować o jaką instalacje dokładnie Ci chodzi ?

  3. #3

    Domyślnie

    Rozważam w planowanej budowie instalację pompy ciepla.
    Czy ktoś ma jakieś dane bardziej szczegółowe odnośnie ceny urzadzeń, isntalacji (okolice Warszawy) kosztów ekspoloatacyjnych?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    (WINSTON)Jasiu poszukaj gdzieś mojej wypowiedzi na ten temat. Odeszły mi chęci na ten rodzaj ogrzewania, który pochłonąłby 45000 zł.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    zerknij do wątku "ogrzewanie pompą ciepla" w Wymianie Doświadczeń
    co do tych 45 tys to jest lekka przesada ale na pewno jest to najdroższe pod wzgledem inwestycyjnym rozwiazanie

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To nie przesada. dostałem konkretną ofertę pod konkretny dom i działkę. Zapomniałem tylko dodać wyżej, że było tam też uwzględnione ogrzewanie CWU. I była to cena dla ogrzewania podłogowego a ja takiego nie chcę. (mam na myśli tylko urządzenia a nie całą instalację do podłogówki oczywiście).

  7. #7

    Domyślnie

    winston,
    właśnie dobrzykowice chyba robi dokładnie to samo ale za 25000 całość... !

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Maco być może, ale w tej firmie w rurkach , które leżą w ziemi jest jakiś propan B czy coś takiego. W kazdym bądź razie gaz. I to podbija cene okrutnie.
    A czytałem że w wielu pompach ciepła(w tych rurkach ) jest jakiś glikol, który raz na 3-4 lata trzeba wymieniać i kosztuje to jeśli pamięć mnie nie myli coś około 6-8 tys. zł.

  9. #9

    Domyślnie

    Też to czytałem. Ale dobrzykowice twierdzi, że producent pompy nie widzi takiej potrzeby...
    Na zdrowy rozum to nie powinno być takiej potrzeby. Dlaczego glikol trzeba wymieniać ? Czy traci swoje właściwości cieplne ?
    Sam nie wiem...

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    XARA

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    CZY ZNACIE PRACUJĄCĄ POMPE BEZ PROBLEMÓW I TANIA W EKSPLOATACJI ???????????????????/!!!!!!
    JA JESZCZE TAKIEJ NIE SPOTKAŁAM.DAREMNE ŻALE ,PRÓŻNY TRUD ....

  11. #11

    Domyślnie

    Do Winstona
    Jeżeli zainteresowany jesteś ogrzewaniem pompą ciepła to nieporozumieniem jest nie montowanie ogrzewania podłogowego,chyba że za eksploatacje chcesz płacić więcej niż gdybyś pracował na kotle gazowym.Powód jest wręcz banalny .Chodzi o różnice w temperaturze zasilania układu.Pompa ciepła jest tym ekonomiczniejsza im niższa jest temperatura zasilania układu tj. im mniejsza jest różnica między temperaturą dolnego zródła a temperaturą pracy układu grzewczego.I teraz dla ciebie najważniejsze jeżeli koniecznie cghciałbyś mieć ogrzewanie na grzejnikach i przy tym dużą ekonomie pracy to twoje grzejniki musiały by być 6,5 raz wieksze przy Tz35 stopni niż przy temeraturze 90/70 st.Jest to podstawa niskich kosztów eksploatacji.
    A do wypowiedzi innego uczestnika forum że nie ma dobrze pracujących i ekonomicznych pomp ciepła mam tylko jedną odpowiedz zapraszam do Kalisza możemy odwiedzić moich klientów u których montowałem pompy ciepła niech oni się wypowiedzą czy któryś jest nie zadowolony.
    Jak chcesz coś wiecej wiedzieć to dzwoń 694461420

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ludzie dajcie se spokój z pompą ciepła lepiej wydajcie pieniążki na kociołek kondensacyjny i solary Inwestycje mierzy się miara portfela może być pompa albo i elektrownia wiatrowa

  13. #13

    Domyślnie

    polecam ostatniego Muratora - jest zestawienie kosztów ogrzewania z uwzględnieniem kosztu inwestycji. Powinno wyleczyć...
    Grzegorz

  14. #14

    Domyślnie

    W ostatnim numerze "Budujemy Dom" jest bardzo ciekawy artykuł praktyka instalcji grzewczych z pompą ciepła.

  15. #15

    Domyślnie

    Mam pytanie do Starna z Kalisza jakiego rodzaju pompy polecasz swoim klientom i jakiego rzędu koszty ponosi Twój przeciętny klient.

    Proszę potraktuj moje pytanie serio. Jestem prawie zdecydowany na pompę, ale nie mogę rzecz jasna pominąć ekonomicznej strony.
    vacus

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    On 2003-01-25 00:04, winston wrote:
    A czytałem że w wielu pompach ciepła(w tych rurkach ) jest jakiś glikol, który raz na 3-4 lata trzeba wymieniać i kosztuje to jeśli pamięć mnie nie myli coś około 6-8 tys. zł.
    nie jakiś tylko zwykly glikol , taki sam jaki stosowany jest w chlodnicach samochodowych tylko bez dodatków. Z tej ceny odetnij jedno zero a uzyskasz prawdziwą cene.

  17. #17

    Domyślnie

    Dom o pow. 212m2. Faktycznie, tak jak podaje Winston, mam ofertę na pompę ciepła z instalacją na 45tys ale mam też na 27 czy 33tys. Oferty na kotłownie olejową z instalacją wachają się w granicach 13,5tys do 21,5tys. Wychodzi że róznica między jednym a drugim wynosić będzie koło 20tys. Wg. moich obliczeń przy pompie ciepła, na samym ogrzewaniu zaoszczędzę rocznie 2,7tys a dojdzie jeszcze oszczędność na CWU, liczę że razem ok. 4tys.
    Może ta inwestycja nie jest jednak tak droga i nierentowna ?

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Ja też tak myślę. Już się prawie zdecydowałem. Wolę zapłacić raz i mieć spokój. Musisz jeszcze rozważyć większe koszty ogrzewania podłogowego. Ja mam przy tym taki problem, iż nie wiem jak rozwiązać ogrzewanie na użytkowym poddaszu (sypialnie). Wiadomo że pompa ciepła jest to ogrzewanie niskotemperaturowe i grzejniki nie mają sensu. Z kolei w sypialni ogrzewanie podłogowe jest chyba nie bardzo zdrowe. Co o tym myślisz?
    Interesuje mnie również do jakiej pompy się przymierzasz. Ja też mam budynek nieco ponad 200 m2.
    Pozdrawiam.

  19. #19

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wyższe koszty instalacji ogrzewania podłogowego jest to fakt. Spotkałem się z wyższymi szacunkami o 20 czy 50%. W moim wypadku tak czy tak planowałem w pomieszczeniach dziennych ogrzewanie podłogowe więc tu na szczęście nie nadgonię.
    Z użytkowym poddaszem mam ten sam kłopot. Raczej nie chodzi tu o względy zdrowotne, myślę że to jest tylko mit. Faktyczny problem to dużo wyższe zastawienie / łóżka, szafy, szafki, toaletki itp./, "miękkie" wykończenie podłogi, dodatkowe obciążenie stropu, a w moim wypadku niemożność podwyższenia poziomu podłogi o następne kilkanaście centymetrów. Myślałem o ogrzewaniu ściennym którego koszt instalacji jest ponoć niższy niż podłogówki. Niestety okazuje się że nie może to być jedyne ogrzewanie w pomieszczeniu gdyż, aby było efektywne, instaluje się je do wysokości 0,8 - 1m i przez to tworzy zbyt małą powierzchnię grzewczą. Zdaje się że trzeba się wspomóc grzejnikami konwektorowymi.
    Pompy jeszcze nie wybrałem. Najdroższą ofertę mam ze Stiebel Eltron, najtańsza Ekontech. Po środku jest jeszcze parę firm godnych uwagi, z pompami Cetus, Nibe, Ochsner, Neuratherm, Zirius itd. W zasadzie szukam firmy specjalizującej się w tym zagadnieniu, nie raczkującej na zasadzie - bo ich dostawca ma to w ofercie. Chciałbym aby jedna firma zrobiła mi wszystko od a do z tzn. całą instalację CO, dolnego źródła, pompy, zasobnika CWU .
    Bardzo optymistycznie, myślę aby zamknąć się w kosztach całkowitych na poziomie 40tys., bardziej realnie 45, drogo do przemyśleń 50 powyżej tej kwoty rezygnuje.
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Rozważam ten sam problem. Jeśli macie firmy godne polecenia w temacie kompleksowego rozwiązania dla domu ok. 200 m2 (podłogowe, CWU + pompa ciepła...) to dajcie namiary (okolice Częstochowy. Jedną firmę już mam, ale dla orientacji i negocjacji warto byłoby porozmawiać z kims jeszcze.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony