dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 156
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robert4

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    2

    Domyślnie koszt ocieplenia

    Witam,
    Czy Waszym zdaniem koszt docieplenia domu,robocizna i materały - styropian 10 cm+siatka+klej (bez tynków) - za 70 zł/m2 to dobra cena? Okolice W-wy.
    pozdarwiam
    r

  2. #2

    Domyślnie

    Ta cena jest za niska
    Bob

  3. #3

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robert4

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Kompletnie nie znam cen, naprawdę uważacie że podejrzanie tanio? Jest to cena bez tynków tylko z zatarciem styropianu do pomalowania. Obejrzę ich poprzednią robotę. Na jakim poziomie są stawki w mazowieckim?
    pozdrawiam
    Robert

  5. #5

    Domyślnie

    zapytaj kolegi wykonuje tego typu prace, tel do niego Czarek 0-509 678 363

  6. #6

    Domyślnie

    Witam ja zaczynam ocieplac w maju, z materialem styropian 12+ siatka + tynk bez koloru cena 60 zl m/2 mysle ze nie duzo, ale ekipa sprawdzona mialem ich na budowie okolice mielca.
    CZESTER

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MolyKing

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Jaka cena za tego mtypu wykonczenie?

    Jaka cena za tego typu wykonczenie?
    Znalazlem strone z przykladami wykonanych domow.
    Co o tym myslicie ?

    www.LadnyDomek.wa.pl
    Szybko to nie zawsze tanio !!!

  8. #8

    Domyślnie

    70 zł za metr przy ociepleniu materiał plus robozina bez tynku to dużo, a nie tanio, lub podejrzanie tanio.
    Można za robociznę docieplenia ścian na gotowo w województwie maz. pod Warszawą zapłacić 40 zł - cena zawiera także tynk. Z tynkiem na gotowo i kolorem wychodzi to około 90 zł za metr. Dziwie się dlaczego pisze ktoś, że to podejrzanie tanio.

    Pozdr,

  9. #9

    Domyślnie

    Witam! Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Otóż można znaleźć ekipę wykonawczą oraz materiał (raczej słabej jakośc)i i w "totalu" można zwrzeć się w kwocie 60-70pln/m2. Ale taka cena jest raczej mocno ryzykowna...sądzę że dobrej jakości materiał(kleje, styropian+struktury) to wydatek min 50-60,-pln/m2+oczywiście robocizna zależna od danej ekipy i pewnie regionu.
    My jesienią ubiegłego roku płaciliśmy za kpl. docieplenie(styr.austrotherm 12cm,tynk akryl STO,etc.z robocizną) 110,-pln/m2 i nie żałujemy tej decyzji.
    Przyjąć należy średnią stawkę za kpl(mat.+robocizna)docieplenie ok. 100,- pln/m2

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zgadzam sie z przedmówcą że to ani nie tanio a tym bardziej podejrzanie tanio,ja za ocieplenie styro 12,siatka.klej zapłaciłem 25 zł za metr,teraz można do tego doliczyć koszt materiałów a jest to wyliczalne i wyjdzie wam cena.Prowadzę zeszyt wydatków ale z tymi materiałami kupowałem na tym samym składzie inne materiały do innych prac dlatego nie powiem wam dokładnie ile wydałem na materiały ale myślę że tylko trochę więcej jak za robociznę yak że koszt całkowity wyszedł ok 55-60 zł za metr.

  11. #11

    Domyślnie

    A jaka jest srednia stawka samej robocizny? Zastanawiam sie też czy ogromnymj błędem jest przerwanie ( z braku kasy) po ociepleniu i pomalowaniu farbą parba podkadową . zy na tym etapie można przerwać robienie elewacji i na jak długo?

  12. #12

    Domyślnie RE

    MY BIERZEMY ZA SAMA ROBOCIZNE OKOLO 40ZŁ M KW N AGOTOWO.WOJ MAZOWIECKIE

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Raider
    jesteś zadowolony z ekipy?
    A jeśli tak to mógłbyś dać namiary? Szukam kogoś na drugą połowę roku.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    P.S. Też poszukuję informacji o kosztach samej robocizny

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubas75
    A jaka jest srednia stawka samej robocizny? Zastanawiam sie też czy ogromnymj błędem jest przerwanie ( z braku kasy) po ociepleniu i pomalowaniu farbą parba podkadową . zy na tym etapie można przerwać robienie elewacji i na jak długo?

    Przerwać można nawet na długi okres jednak polecałbym po dłuższej przerwie pomalować gruntem (podkładem) jeszcze raz całą elewacje i dopiero kłaść tynk.

  16. #16

    Domyślnie

    Wykonujemy usługi w zakresie "ocieplanie budynków". Koszt samej robocizny oscyluje w granicach 30-35 zl/m2 netto. Położenie samego tynku to koszt rzędu 12-15zl/m2 netto. Dodatkowo doliczamy za rożnego rodzaju obramówki, bonie itp. udziwnienia.
    Różnica w cenie uzależniona jest od kilku czynników : bryła budynku, duża ilość elementów do zabezpieczeń(kostka, płytki na balkonach, daszki itp.) oraz powierzchnia elewacji.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    Raider
    jesteś zadowolony z ekipy?
    A jeśli tak to mógłbyś dać namiary? Szukam kogoś na drugą połowę roku.
    jESTEM BARDZO ZADOWOLONY i chętnie dam namiary ale oni nie muszą szukać roboty na wyjeździe bo na miejscu maja terminy już na cały rok.

  18. #18

    Domyślnie

    Co do kosztów robocizny docieplenia

    Ekipy dociepleniowe (nie firmy) w regionie zagłębia i śląska to koszt od 25 zł/m2 jeśli na taką się będziesz decydować to jedynie pewną i polecaną (budowlańcy raczej nie grzeszą odpowiedzialnością)

    Firmy dociepleniowe tu spora rozbieżność od 35 do 65 zł/m2 oczywiście znam takie które czasem brały więcej ale to już złodziejstwo.
    Czemu taka rozbieżność oczywiście firma a firma to spora różnica i radze uważać co do firm najlepiej także polecaną przez kogoś. Małe firmy rzadko biorą za coś odpowiedzialność jak źle wykonają prace i można jedynie pomarzyć o tym aby pokryły koszty zmarnotrawionego materiału.

    Jeśli firma którą wybierzesz będzie wchodzić z własnym materiałem to tu radze uważać na dociepleniu łatwo oszukiwać i oszczędzać materiał aby nie wychodzić z normą. Czasem jednak warto bo firmy mają spore upusty w hurtowniach i z pewnością lepsze aniżeli indywidualny inwestor.

    Pisze o twoim własnym wyborze w jakim systemie (firmie) będzie dom docieplany.

    Ceny podaje na aktualny moment musisz sie spodziewać że poszybują w górę najtaniej docieplenie robić na wiosnę wykonawstwo przed zimą strasznie drożeje poza tym ciężko znaleźć już dobrą ekipę, firmę która nie ma zajętych terminów.
    Najlepszym rozwiązaniem już sobie zaklepać termin podpisać przedwczesną umowę co będzie lepszym i tańszym rozwiązaniem.
    Materiały na docieplenie oprócz cen styropianu raczej utrzymują się na tym samym poziomie.
    Odradzam wykonywania docieplenia w upalne dni.

    Nad decyzją wyboru wykonawcy radze się poważnie zastanowić docieplenie to efekt finalny domu i lepiej i po położeniu tynku już się nie da nic zrobić chyba że położyć jeszcze raz tynk a to najdroższy element docieplenia.
    Po murarzy, gipsiarzu i posadzkarzu, dekarzu zawsze można poprawić po dociepleniowcu to już spory problem.

    Sam sie nie polecam bo mam tylko jedną ekipę która wykonuje docieplenia domków jednorodzinnych ale jest zajęta na cały sezon reszta moich ekip jedynie może docieplać bloki mieszkalne bądź domy pod deweloperkę inna jakość wykonania (właśnie na takich trzeba uważać ;] ).

    Co do materiałów na docieplenia jeśli będziesz takowych potrzebować to zapewne mam taniej niż hurtownie ci zaoferują więc pisz po rozeznaniu się cenowo na rynku to podeśle swoją ofertę danej firmy.

  19. #19

    Domyślnie

    Zapomniałem jeszcze o jednym małym haczyku jaki wykorzystują dociepleniowcy i różnie to interpretują.

    Jeśli będzie ktoś pytał jakąś, ekipę dociepleniową jaki jest koszt metra kwadratowego to warto zapytać czy wlicza w metry otwory ścienne (okna,drzwi) czy nie.
    Część ekip raczej nie firm wlicza okna,drzwi jako wykonane metry docieplenia tłumacząc że musi się napracować przy tym oknie,drzwiach.
    Dla mnie to naciąganie klienta i poprawne jest wliczenie w metry powierzchni wykonanej czyli jedynie wnęki okiennej (szpalety).
    Jest jeszcze jedna interpretacja gdzie wlicza się otwory ścienne w metry docieplenia jeśli okno ma mniej niż 1m2


    Z doświadczenia wiem że klienci często są zaskoczeni przy rozliczaniu się z wykonawcami a wykonawcy często wykorzystują to bo na sporym budynku z dużą ilością okien, drzwi można wyłudzić o kilkadziesiąt metrów więcej.

  20. #20

    Domyślnie

    Część ekip raczej nie firm wlicza okna,drzwi jako wykonane metry docieplenia tłumacząc że musi się napracować przy tym oknie,drzwiach.
    Dla mnie to naciąganie klienta i poprawne jest wliczenie w metry powierzchni wykonanej czyli jedynie wnęki okiennej (szpalety).
    smieszy mnie Twoja wypowiedz.. kogos kto nawet z boku nie stoi i dluzej sie nie przygladnie tej robocie - czyli obrabianiu szpalet.. w czasie obrobienia jednej szpalety mozna by zrobic smialo 10 m2 sciany.. wiekszosc ludzi rozumuje jak Ty.. ale w trakcie roboty przyznaja pozniej racje wykonawca ze szpalety sa bardzo pracochlonne i ze juz nie maja watpliwosci co do wliczania okien w metraz.. mialem kilku takich inwestorow jak Ty.. nie chcieli zaplacic pelnego metrazu (z oknami) to zrobilem ocieplenie bez szpalet.. bardzo szybko.. pozniej placili duzo wiecej za obrobienie okien bo stawka juz byla godzinowa.. dopiero wtedy zdali sobie sprawe ile to czasu zajmuje.. pozdrawiam..

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony