dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 156
  1. #21

    Domyślnie

    I właśnie czytacie drodzy forumowicze powyżej wypowiedz znakomitego wykonawcy jakich wielu w tym kraju. Pan milutek zapomniał oczywiście wyciągając z kontekstu mojej wypowiedzi cytat dodać zdanie wcześniej a brzmi ono następująco:
    „Jeśli będzie ktoś pytał jakąś, ekipę dociepleniową jaki jest koszt metra kwadratowego to warto zapytać czy wlicza w metry otwory ścienne (okna,drzwi) czy nie.”
    A teraz odpowiedz dlaczego uważam że wliczanie okien i drzwi do metrów zrobionej elewacji jest dla mnie naciąganiem inwestora oczywiście prywatnego. Bo pod firmami deweloperskimi spółdzielniami mieszkaniowymi gdzie wykonywałem i wykonuje spore inwestycje chyba by ze śmiechu pękli gdybym im złożył ofertę przetargową z wliczonymi otworami ściennymi.

    Cytując Pana milutka po kolej „ smieszy mnie Twoja wypowiedz.. kogos kto nawet z boku nie stoi i dluzej sie nie przygladnie tej robocie - czyli obrabianiu szpalet.. w czasie obrobienia jednej szpalety mozna by zrobic smialo 10 m2 sciany.. wiekszosc ludzi rozumuje jak Ty”

    Krótka odpowiedz z mojej strony do Pana milutka mam firmę ponad 10 lat która zajmuje się dociepleniami i zatrudniam ponad 40 osób prawdopodobnie posiadam więcej samego rusztowania fasadowego aniżeli ty wykonałeś ze swoją ekipą dociepleń (podejrzewam że firmy nie posiadasz bo każdy właściciel raczej dba o opinie swojej firmy i długo byś jej nie prowadził takim postępowaniem jakie prezentujesz)

    A teraz do rzeczy przeciętny Kowalski planując docieplenie swojego domu który buduje bądź remontuje poszukuje firmy która wykona docieplenie wiadomo że pieniądze na drzewie nie rosną więc dzwoni umawia się na wycenę do kilku ekip,firm w okolicy i dowiaduje się ile chcą od metra kwadratowego po przeanalizowaniu ofert najlepsza cenowo okazuje się np. oferta firmy Pana milutka.
    Po wyliczeniu przez przeciętnego Kowalskiego że jego dom ma np. 250m2 a Pan milutek proponuje cenę 26 zł za m2 a druga najlepsza oferta jest za 28 zł Kowalski stwierdza że 500 zł drogą nie chodzi (oczywiście ktoś odpowie co to jest 500 zł ale jak ktoś buduje dom od podstaw wie że w taki sposób można oszczędzić sporo pieniędzy sam teraz rozszerzam firmę i zaczynam budowę domów pod stan deweloperski i wyszukuje danych materiałów w lepszych cenach i tak odkryłem w zasadzie to forum)
    Oczywiście przeciętny Kowalski nie wie że różnie się interpretuje wliczanie otworów ściennych w metry a ma np. 50m2 otworów ściennych w swoim domu.
    I teraz oszczędność szlag trafił bo Pan milutek nie powiedział że okna i drzwi wlicza i rachunek wygląda następująco oszczędzając pozorna 500 zł Pan milutek w rzeczywistości dolicza nam 40 m2 x 26 zł które zaoferował = 1040 zł więc Kowalski dostaje arytmii serca bo z planowanych 500zł oszczędności musi dopłacić jeszcze 540 zł w sumie 1040 zł a jeśli tego nie zrobi to milutek nam na to tak cytuje:

    „nie chcieli zaplacic pelnego metrazu (z oknami) to zrobilem ocieplenie bez szpalet.. bardzo szybko.. pozniej placili duzo wiecej za obrobienie okien bo stawka juz byla godzinowa.. dopiero wtedy zdali sobie sprawe ile to czasu zajmuje.. pozdrawiam”.

    Więc Pan milutek nam stawkę godzinową przywali i z dopłaty która nie mieliśmy przeliczonej 1040 zł zrobi się pewnie z 1500 zł.
    Można powiedzieć że nie byłoby problemu jeśli Pan milutek powiedziałby o tym przed zaczęciem robót ale z powyższego cytatu najwidoczniej tego nie robi i to właśnie jest naciąganie Kowalskiego.

    Jakie błędy popełnił dany Kowalski nie podpisał umowy z Panem milutkiem błąd karygodny jak macie ekipę robiącą na lewo (rozumiem ze chcecie taniej) to i tak umowę skonstruujcie jeśli wszystko na końcu będzie ok to ją niszczycie a z pewnością żadna ekipa was nie przyciśnie nieuczciwie w trakcie prac o doliczanie okien jeśli tego w umowie nie ma. A w sądzie każdy wykonawca wie o tym że nie wygra sprawy jeśli w umowie nie ma nic na temat wliczania metrów za okna i drzwi jest to nie zgodne z polskim wykonawstwem budowlanym i każdy rzeczoznawca sądowy to potwierdzi.

    Oczywiście robienie szpalet jest uciążliwe i pracochłonne zgadza się że można 10m2 zrobić zanim zrobi się jedną szpaletę ale po to przychodzi odpowiedzialna osoba podejmująca się wykonastwa i szacuje ile chce za metr kwadratowy docieplenia każdy budynek jest inny mówi się wtedy właścicielowi ma pan dużo okien i drzwi to jest praca czasochłonna i zamiast wstępnie proponowanych 26 zł za metr oceniam u Pana wykonanie prac na 28 zł ukrywanie dodatkowych kosztów wykonania jest w Polsce nielegalne.
    Oczywiście odpowiedzialna i uczciwa osoba nie poda wam ceny metra telefonicznie jedynie cenę wstępną będzie chciała zobaczyć wasz dom i dopiero oszacować wartość wykonania.
    Nie uczciwa nawet jak go zobaczy poda wam cenę atrakcyjną a potem wyciągnie od was kilka tysięcy złotych więcej a klientów oczywiście pozyska bo ma najatrakcyjniejszą cenę (nie wliczając kosztów dodatkowych które ujawniają się w trakcie robót).
    Czasochłonnych elementów w dociepleniu budynków jest mnóstwo i to nie tylko ościeża okienne i drzwiowe wymieniając je można by książę napisać w najbliższym czasie podam jeszcze kilkanaście innych rzeczy które także są pracochłonne i wykonawcy chcą dopłat o których wcześniej nie wspominają.


    A tu pełne przekonanie Pana milutka do tego co pisze jak informował się w innych tematach tego forum na tema wliczania okien i drzwi w metry docieplenia:

    Cytat Napisał milutek
    Jeśli chodzi o wycenę okien za robociznę to jest ona liczona za metr obwodu, natomiast za drzwi za sztukę
    pozdrawiam
    Ania
    przepraszam, ale nic nie zrozumialem.. w pytaniu chodzilo mi czy podczas tynkowania elewacji okna i drzwi wliczamy w metraz robocizny.. czy odejmujemy takie otwory..
    i kolejne

    Cytat Napisał milutek
    ja ogolnie licze okna i drzwi w metraz robocizny, ale zastanawialem sie jak to jest z innymi ekipami.. posiadam kilka wolnych terminow (lipiec, sierpien).. wykonuje putz bez zadnych najmniejszych plam, zakol, łączeń itp. (i prosze nie pisac ze to nie mozliwe..) okolice legnicy.. mozliwosc obejzenia wykonanych elkewacji..

  2. #22

    Domyślnie Wełna fasadowa

    Ile kosztuje metr ocieplenia wełną fasadową

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    awciu

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cenę 0k 80 zł za metr to ja placilam w tamtym roku .Material ,oraz robota ale bez tynkow.Srednio z tynkami za material i robocizne teraz trzeba liczyc u dobrej sprawdzonej ekipy z dobrym materialem ok 100-120zł
    Ewa

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    waldo1

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cena robocizny 1m2 waha się od 40 do 50 zl zalezy do stopnia trudnosci to znaczy wysokosci, kukułek dodatków typu obwódki na oknach gzymsy itp .Okna wlicza sie w metry jest to dodatkowe obrabianie narozniki wklejki czyszczenie dodatkowo zapłacisz za parapety inne obrobki blacharskie. Najlepiej przed rozpoczeciem prac uzgodnic wszystkie szczegóły aby się nie zdziwic przy rozliczaniu a materiał kupowac samemu i to ten lepszy

  5. #25

    Domyślnie

    Czy 12.000zł. za elewację 250m2 (robocizna: położenie siatki z klejem, tynku mineralnego baranek 2,0 i malowanie) +materiały to dużo?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazena66
    Czy 12.000zł. za elewację 250m2 (robocizna: położenie siatki z klejem, tynku mineralnego baranek 2,0 i malowanie) +materiały to dużo?
    cena to chyba samej robocizny..?

  7. #27

    Domyślnie

    Cena robocizny to 20zł./m2

  8. #28

    Domyślnie

    20 zł/m^2?
    best regards

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazena66
    Cena robocizny to 20zł./m2
    Cena z przed 10 lat , coś to podejrzane .

  10. #30

    Domyślnie

    Nie straszcie mnie . Widziałam robotę tych ludzi i wyglada dobrze. W prawdzie nie znam sie na tynkowaniu i mogę ocenić tylko wizualnie. To nie jest żadna firma tylko ludize którzy sobie dorabiają więc może dlatego tak tanio. U nas na Warmii duże bezrobocie więc i ceny trochę niższe. (mam taką nadzieję)

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tam na Warmi to ludzie już ne jedzą?

  12. #32

    Domyślnie

    ceny nie sprzed 10 tylko 3 lat. jak juz.

  13. #33

    Domyślnie

    A niech to będzie i cena sprzed 10 lat. Kasa topnieje mi w tempie ekspresowym więc nie będę wnikała czemu tak tanio. Wczoraj zaczęli i bardzo mnie to cieszy bo dom nabierze w końcu jakiegos wyglądu. O efektach napiszę po skończonej robocie. Trzymajcie kciuki za dobre wykoanie.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

  14. #34

    Domyślnie

    Podzielisz sie z nami fotkami z poszczegolnych etapow? Naprawde chcialbym zobaczyc jak beda to robic.
    best regards

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyzu
    „Jeśli będzie ktoś pytał jakąś, ekipę dociepleniową jaki jest koszt metra kwadratowego to warto zapytać czy wlicza w metry otwory ścienne (okna,drzwi) czy nie.”
    A no właśnie, tak sobie czytam ten wątek, bo dzisiaj przywieźli mi rusztowania. Mama dogadała się na 25zł/m2, ale z wliczaniem okien i drzwi. Mieszkam w szeregówce o szerokości 6m i wysokości ok. 10m, czyli łącznie ok. 60m2 z jednej strony. Okna i drzwi z jednej strony to 15m2. Czyli za obróbkę szpalt okiennych i drzwiowych (5 okien i drzwi wejściowe i garażowe) to 375zł z jednej strony. Nie wiem czy to dużo, ale sprawdzę ile schodzi im z jednym oknem.
    W sumie to chcieliśmy docieplić w tamtym roku, ale ciężko znaleźć firmę, duże firmy mają gdzieś domki jednorodzinne, więc pozostają tylko "ekipy".

    Aha, muszę się zdecydować czy dać 5cm styropianu (tak mają sąsiedzi) czy 8cm tak jak ja wolę. Teraz mam Max 29cm + 5cm styropian + cegła modularna 9cm. Tyle, że trochę moja elewacja będzie odstawać od sąsiadów.
    Nie wiem jaki tynk wybrać, jeden kolega mówi, że tylko silikonowy, a drugi mówi, że to zbędne koszty (nie mieszkam przy głównej ulicy) i wystarczy akrylowy, już sam mam mętlik w głowie.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rybkin
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Witam!
    mam ytonga 24,chcem na to dac styro 15,i tynk albo silikon,albo silikon-akryl.wykonawcy spiewaja w naszych okolicach z materjalem okolo 120zl,za sama rabotizne 55zl....nizszych cen u nas tu nie znalazlem,mam do zrobienja okolo 300metrow elewacji,jestem trocho zalamany wydac na to 36 tys zl? moze ktosz posiada namiar na kogosz tanszego??Czy to sa normalne ceny i trzeba brac puki daja?

    i jesze ,czy zazwycczaj te gosci od elewacij robia tez podbitke??a jak tak,to ile kasuja za metr?
    Dzieki!

  17. #37

    Domyślnie

    Zazwyczaj ekipy od ocieplenia robią też podbitkę. Cena 120 zł z materiałem jest oczywiście wysoka, ale normalna (tak po prostu to kosztuje). Cena za podbikę robocizna metr bieżący to około 50 zł. Ekipy ociepleniowe mają rusztowania więc najczęściej podbitkę robi się za jednym zamachem.

    Pozdr,

  18. #38

    Domyślnie

    Szeregowki to daremna robota.

    Pelno okien, zabezpieczania, odcianania kolorow od sasiedniej elewacji. Na takie rzeczy ida kilometry tasm klejacych i setki m2 folii, a na koncu zawsze gdzies cos ktos nie dopatrzyl. Do tego dochodza jeszcze gible, daszki itp itd. A ty sie szczypiesz o 15 m2. Wez sam sobie to zabezpiecz to moze ci opuszczą

    60m2 ocieplenia....na sama przygotowke idzie wiecej czasu, przewiezienie rusztowania, zlozenie go, ustawienie, robota idzie szybko, ale przerwy technologiczne, pozniej trzeba specjalnie jechac aby drugi klej polozyc, zagruntowac.....taka ilosc jest dobra dla dwoch emerytów co by sobie pomalutku dzióbali a nie 4-5 ludzi ktorzy beda czekali az ci sciana uschnie.


    zajmuje sie tylko domkami i nie wydaje mi sie abym mial "ekipe" , duze firmy robia bloki i jak wygladaja to wszyscy widzą


    wg mnie powinienes ich wziasc aby ci to zrobili raz dwa, bo sie jeszcze rozmyslą. I nie patrz na ta robote z perspektywy 15 metrow.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rybkin
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    dzieki za rade!

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iszin
    Szeregowki to daremna robota.

    rozmyslą. I nie patrz na ta robote z perspektywy 15 metrow.
    Ok, tylko, że ja tak naprawdę to nie chciałem ocieplać, bo mam ścianę 3 warstwową otynkowaną zaprawą cementowo-wapienną pomalowaną emulsją na biały kolor z 10lat temu. Miałem ustawioną ekipę na malowanie na początku września farbą silikonową, ale goście przyszli do sąsiadki i puytają sie, czy nam też nie ocieplić przy okazji. Mama się zgodziła i robią.
    Z tego co słyszałem, to nie wypaliła im jakaś duża fucha (blok) i mają przestój.
    Rusztowań mają aż nad to, bo połowa leży u mnie przed domem.

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony