dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 156
  1. #41

    Domyślnie

    Rozni sa klienci i rozne sa roboty.

    Takie male tez sie robi, tylko wtedy trzeba sie sprężyc organizacyjnie i ustawić dwie roboty rownolegle np. 60m2 i 100m2, tak aby byla ciaglosc prac.

    Moj post mial przyblizyc i uzmyslowic potencjalnym klientom to iz wykonywanie malych powierzchni elewacji jest dosc klopotliwe dla wykonawcow.


    Mama nadzieje ze elewacja wyjdzie przepięknie.


    pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Cena rzeczywiście zależy od regionu.W dużych aglomeracjach ceny usług są na przyzwoitym poziomie.W mniejszych są ceny usług są niskie mimo że koszty materiałow,towarów przemysłowych są z powodu braku konkurencji niekiedy wyższe niż w dużych miastach.Ludzie kupują lub budują domy za setki tysięcy złotych a potem chcą je wykańczać za grosze.Jest też masa cwaniaczków z układami mających firmy w walizkach,którzy zarabiają na pośrednictwie między dużym lub małym klientem a tzw "ekipami".Rozsądna cena za ocieplenie to ok. 30 zł za m2.Wiele zależy od wielkości,rodzaju elewacji,zabezpieczania ścian,ilości i wielkości otworów.Ważne jest cz ilu jest pośredników między płatnikiem a robotnikami i czy jest doliczany vat.Co do otworów- ktoś tam się mądrzył że nie wlicza ich do metrażu i że to nielegalne naciąganie.O ile mnie pamięć nie myli to od dawna nie wliczało się otworów powżej 1m2 ale powierzchnie szpaletów liczyło się podwójnie lub potrójnie w zależności od rodzaju okładziny co i tak wychodziło na to samo.Jednak pan który zatrudnia pracowników może pozwolić sobie na nie wliczanie powierzchni okien i drzwi gdyż i tak zarobi swoje kosztem woiększego nakładu robocizny swoich pracowników no chyba że płaci im za roboczogodziny-wtedy jest altruistą.Pewnie byłby innego zdania gdyby sam obrabiał te szpalety.Z doświadczenia wiem że minimum dwukrotnie więcej czasochłonne jest obrobienie otworu niż obrobienie takiej samej powierzchni ściany jaką ten otwór zajmuje.To samo dotyczy wykończenia wnętrz.Uważać też trzeba na tzw atrakcyjne upusty przy wchodzeniu firmy wraz z materiałem.Często cena która klient płaci za materiał wiele różni się od tej którą firma płaci hurtowni momo iż jest niższa niż w detalu.Cenydetaliczne są zwykle wyższe o 30-40% od cen jakie dostają firmy po upustach także te drugie zarabiają dodatkowo na materiale.Często na tych materiałach kończy się data ważności albo już są po terminie,wtedy są jeszcze tańsze u dystrybutora.Jest wiele nie pisanych umówna tzw prowizje od faktury między dystrybutorami a wykonawcami,przedstawiciele handlowi "promują wybranych wykonawców a wykonawcy 'wybrane" produkty.Rekiny remontują hipermarkety i osiedla,inni domki wielorodzinne,duże biura,centra handlowe,płotki domki i sklepiki a na końcu łańcuszka są ławice z robotnikami i małe firmy

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaremius

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    A jaka jest orientacyjna cena za wykonanie boni narożnych, czyli przyklejenie styropianu, obrobienie i pokrycie siatką z klejem? Ekipy liczą od m2, czy mb?

  4. #44

    Domyślnie

    dostaliśmy ofertę na materiał
    12 cm styropianu z wszystkimi przydasiami razem z tynkiem kolorowym (chyba akryl) 55 zł/m2

    szukać dalej?

  5. #45

    Domyślnie

    witam
    u nas koszty przedstawiaja sie nastepujaco
    Austrootherm fasada # 10 - 13,20 zł/m2
    siatka zbrojona -1,55 zl/m2
    kolki dl- 15-18 -0,40zł/szt
    Klej Kabe kombi do styropianu - 0,66zł/kg
    Klej Kabe kombi do siatki - 0,83 zł/kg
    Grunt Kabe Novalith gt - 10,96 zł/l

    Łączny koszt 1M2 -23,71 zł/brutto

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremius
    A jaka jest orientacyjna cena za wykonanie boni narożnych, czyli przyklejenie styropianu, obrobienie i pokrycie siatką z klejem? Ekipy liczą od m2, czy mb?
    Cena za wykonanie boni zależy od wielu rzeczy: kształtu, gęstości, rodzaju wykorzystanego materiału, techniki wykonania a także od tego czy są to gotowe elementy czy trzeba je wykonać ręcznie. Praktycznie w 99% przypadków taką cenę trzeba uzgodnić indywidualnie z wykonawcą po określeniu wszystkich szczegółów.

    Pozdr.

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaremius

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Właśnie nie wiem, o jaką cenę walczyć. Te moje bonie to styropian 50x50x3, czyli przecięta na pół jedna płachta. Potem został przyklejony, potraktowany listwami kątowymi z siatką, a na końcu przykryty siatką z klejem na całej powierzchni. Na jednym rogu mam więc 5 kwadratów x 2, a więc powierzchnię 2,5m2, a licząc długość 15mb. Nie mam absolutnie żadnego pomysłu, ile to może kosztować. Wykonawca podał kwotę około 50zł/mb.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremius
    Właśnie nie wiem, o jaką cenę walczyć. Te moje bonie to styropian 50x50x3, czyli przecięta na pół jedna płachta. Potem został przyklejony, potraktowany listwami kątowymi z siatką, a na końcu przykryty siatką z klejem na całej powierzchni. Na jednym rogu mam więc 5 kwadratów x 2, a więc powierzchnię 2,5m2, a licząc długość 15mb. Nie mam absolutnie żadnego pomysłu, ile to może kosztować. Wykonawca podał kwotę około 50zł/mb.
    Nie będę starał sie mówić czy to drogo czy nie ale podam przykłady a ocenę pozostawie tobie:


    Bonie wykonane tą samą techniką, którą opisujesz. Klej jest pomalowany akrylową farbą fasadową wysokość ok 3m. W zeszłym roku za ich wykonanie pobrałem od klienta ok 400 za 1 róg.


    Bonie wykonane ze styropianu 3 cm (róg 2.5 m wysokości) ze ściętymi powierzchniami bocznymi pod kątem 45 stopni powlekane zaprawą mineralną dla uzyskania gładkiej powierzchni i pomalowane fasadową farbą silikatową. W tym roku w maju za ich wykonanie pobrałem 700 zł za 1 róg.

    Pozdrawiam

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaremius

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za podpowiedź. Moje bonie zaczynają przypominać te z pierwszego zdjęcia.

  10. #50

    Domyślnie

    W twojej wypowiedzi zgodzę się z ta częścią:

    "Wiele zależy od wielkości,rodzaju elewacji,zabezpieczania ścian,ilości i wielkości otworów.Ważne jest cz ilu jest pośredników między płatnikiem a robotnikami i czy jest doliczany vat"
    A najbardziej "ilości i wielkości otworów." czyli bierzesz je pod uwagę przy wycenie m2 dla klienta więc po jaką cholerę doliczasz "podwójnie lub potrójnie" później szpalety, jeśli już to wziąłeś pod uwagę w trakcie wyceny i doliczyłeś np o 2 zł więcej za m2 ponieważ jest sporo okien.

    Jak tak bardzo chcesz dowodu to ci podeśle jakąś kopie umowy którą podpisuje na spore inwestycje i udowodnię ci że nie dolicza się ani otworów ani nie liczy się dwu lub trzykrotnie szpalty. To ty jesteś wykonawcą i twoim obowiązkiem jest to wliczyć w cenę metra kwadratowego a Kowalski ma jedynie mieć przejrzystość sytuacji ile pieniędzy na koniec ma ci zapłacić bez dodatkowych kosztów.
    Problemu praktycznie nie ma jeśli Kowalskiego uprzedzasz na początku o tym że szpalety liczysz razy trzy lub wliczasz otwory ścienne.
    Niestety w praktyce ekipka przychodzi zobaczyć dom mówi że bierze 20 zł od metra inwestor się decyduje bo najtańsza oferta (bo czemu on ma znać się na budownictwie i kanciarstwie jakie wykorzystują budowlańcy) tym że ekipa mu nie powiedziała że rzeczywiście bierze 20 zł od metra ale za ścianę hali sportowej bez okien i jakichkolwiek nieudogodnień.
    Wiec na końcu Kowalski płaci 30 zł za m2 bo doszło skuwanie starego tynku, bo dużo okien, bo demontaż daszku nad wejściem, bo foliowanie balkonów i balustrad, bo krzywe ściany, bo deszcz pada a czasem słońce świeci można wymieniać bez końca a biednego kowalskiego skubią jak chcą potem się okazuję że miał tak naprawdę 20 innych bardziej atrakcyjnych ofert (tylko skąd on o tym wiedział że wykonawca mu nie podał rzeczywistej ceny metra kwadratowego docieplenia)
    A małe ekipy wiedzą że lepiej nie mówić Kowalskiemu o kosztach dodatkowych na początku bo ich oferta by już taka konkurencyjna nie była.
    Wiec po to przyjeżdża się na wycenę i mówi się że podejmuję się tej pracy za 25 zł za m2 wsio i twoją sprawą jest że nie sprawdziłeś że ściany krzywe i okien dużo byleś widziałeś wyceniłeś kowalski przed twoim podjęciem pracy więcej okien nie wstawił więcej rur spustowych nie zamontował, ścian nie pokrzywił.

    Podkreślam mam gdzieś jeśli wykonawca wcześniej poinformował żę dolicza dodatkowo np. trzy razy szpaletę itp nieudogodnienia.
    I przestańcie kochani wykonawcy truć że szpalety są czasochłonne (wiem o tym) doliczacie sobie za skomplikowanie roboty więcej w m2 (a nie róbcie konkurencyjnej ceny która nijak się ma do tej końcowej sumy którą potem Kowalski płaci)

    Oczywiście każdy z was powie że mówi o tym inwestorowi na początku że do sumy np. 25 zł za m2 dolicza jeszcze to to to i to a tak naprawdę w 90% tego nie robicie bo wtedy każdy inwestor który się na tym nie zna zapytał by:
    Panie ile mnie to wszystko będzie kosztowało łącznie ? a wy sobie w większości robicie koło zapasowe brakiem umiejętności wyceny lub wyciągnięcia trochę więcej od Kowalskiego z portfela.

    Oczywiście że proponuje materiał inwestorowi tak mam spore upusty i ja na tym zarabiam i inwestor tez bardziej zyskuje niż gdyby sam miał iść i zakupić ten sam materiał w hurtowni.
    Powiadasz że przeterminowany jest i dlatego taki tani no to się pierwszy raz spotykam się z taką wypowiedzią biorę kleje bo chyba o to ci chodzi prosto od przedstawiciela (fabryki) jeśli takowy jest przeterminowany to i tak sam nie będę o tym wiedział bo worki pozmieniają mają taką możliwość. Jedynie gdzie takie rzeczy da się zrobić to w małych firmach gdzie wykonawca zaopatruje sie w hurtowniach wtedy rzeczywiście mogło mu zostać kilka palet na składzie których nie upłynnił ale dla mnie hurtownia ma za małe upusty chyba że bezpośrednio przez przedstawicielstwo z nimi współpracuje więc chyba "rekiny" (za którego ja się na pewno nie uważam) tak nie robią.
    Czy mają jakieś prowizje od faktur oczywiście że tak.
    Ty tankując na stacji benzynowej nie dostajesz punktów lojalnościowych ?

  11. #51

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza.Nie wyobrażam sobie sytuacji że cena jaką ustala się przed rozpoczęciem prac zmienia się po ich zakończeniu.No chyba że doszły jakieś dodatkowe roboty zlecone przez inwestora o których nie było mowy wcześniej.Dlatego trudno powiedzieć,że klient jest okradany jeśli przystaje na warunki proponowane przez wykonawce.I oczywiście klient może zdecydować czy chce płacić np 50 zł za robocizne metra kwadratowego i cieszyć się czy ma wliczone okna czy zapłacić 25 i mieć doliczone otwory do metrażu.Nie chodzi tu o materiał.Tu nie ma dyskusji-powinien być liczony wg fizycznej powierzchni.Trudno porównywać kosztorysy składane na kilkudziesięcio czy kilkuset tysięczne przetargi do wyceny ustalanej na tysiąc czy pare tysięcy złotych.Oczywiście że masz racje piszac,że klient oszczędza biorąc usługę z materiałem wykonawcy ale nie zawsze jest to takie oczywiste i tak właśnie napisałem.Mógłbym ci równie długim wywodem jwk twój opisać przykłady że tak nie jest zawsze.Zaznaczyłem na co należy zwracać uwagę.Nie napisałem ,że obecne prawo budowlane każe wliczać obrabiane otwory do metrażu w kosztorysie tylko,że od dawna o ile pamiętam obrabianie takich otworów np przy tynkowaniu,układaniu glazury,tzn ich fizyczną ilość liczyło się podwójnie lub potrójnie na co też ci mogę podesłać literature jeśli nie dowierzasz.Niedawno czytałem w necie cenniki usług warszawskich fachowcówrzyjazd na budowe i wycena- zwrotna kaucja,zabezpieczanie posadzek itp-płatne za m2,narożniki metalowe w tynkach gipsowych-płatne w mb,akrylowanie-płatne itd itd.A do tego wszystkiego jeszcze ceny za własciwą robotę.Tak,że jesli klient ma świadomość za co płaci trudno oskarżać wszystkich o złodziejstwo

  12. #52

    Domyślnie

    Albo ci zacytuje te "złodziejskie" wyliczenia żeby nie być gołosłownym:Leonard Urban "Technologia.Murarstwo i tynkarstwo.Warszawa 1995.Obmiar robót tynkarskich:...Z powierzchni tynków zewnętrznych należy odliczać otwory i miejsca nie tynkowane o powierzchni 1 m2 i większej,doliczając potrójną powierzchnię tynkowania ościerzy.Powierzchnie otworów należy mierzyć w świetle ościeżnic,a jeżeli ich nie ma w świetle muru...Z powierzchni tynków wewnętrznych nie odlicza się powierzchni nie tynkowanych mniejszych niż 1 m2,nie odlicza się również tych powierzchni otworów i nie tynkowanych wnęk o powierzchni do do 3 m2,pod warunkiem że ich ościeża są tynkowane.W tym wypadku nie wlicza się już do powierzchni ściany powierzchni ościeży tynkowanych.Otwory o powierzchni większej niż 3 m2 odlicza się od powierzchni tynków wewnętrznych,doliczając za trzykrotną powierzchnię ościeży"...

  13. #53

    Domyślnie

    Okolice Pruszcza Gdańskiego -koszt ocieplenia tzn. samej robocizny:
    - styropian 15
    - siatka
    - tynkowanie (tynk mineralny kolorowy)
    kosztowało mnie 50zł/m2

    pozdrawiam
    Piotr

  14. #54

    Domyślnie

    Jakie są obecnie ceny za ocieplenie domu styropianem a jakie za ocieplenie wełną??
    Pozdrawiam

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AskaK
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    738
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    139

    Domyślnie

    Też jestem ciekawa.
    Znalazłam oferty 45 zł/mkw (robocizna) - ocieplenie styropianem+tynk strukturalny.

    A ile za wełnę..?
    RANCZO - Nasz Dziennik
    comentatos ranczos

    12 stycznia stał się mały,wielki cud...

  16. #56

    Domyślnie

    Styropian 10,klej z siatka 10, tynk 10.
    c126 vis a vis

  17. #57

    Domyślnie

    U mnie widzę że kosmos:kosmos
    firma z dobrą renomą w okolicy (pod wa-wą)
    kładę wełna 18 cm ecorock max,tynk silikatowy
    robocizna 58 pln/m2
    materiały 155 pln/m2
    fakt ze domek dosc wysoki


  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    papał

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Około miesiąc temu za ocieplenie budynku styropian 12 siatka klei 4 kołki bez tynku zapłaciłem za robociznę 27 zł.
    W kilku miejscach były krzywe ściany po poprzednich "fachowcach" i trzeba było ostro zdzierać styropian.
    Liczone było razem z otworami okiennymi gratis gzymsy na 9 oknach.
    Acha jeszcze ważne okolice Warszawy ściany około 300m2.

  19. #59
    saracen_wlkp
    Guest
    saracen_wlkp

    Domyślnie

    Ja kupilem we wrzesniu 2008 system ecorock-L 10cm. Dali mi cene w skladzie opodal Poznania 52zl netto za calosc (caly system lacznie z tynkiem mineralnym 2mm) przy zamowieniu na 200m2 powierzchni. Taka grubosc wystarczy bo mam sciane 30cm porotherm. Generalnie jest tak, ze na chwile obecna roboota to okolo 60zl za m2, moze cos wytarguje jeszcze ale pewnosci nie mam. Nadmieniam, ze to cena za calosc czyli welna i tynk. Umawialem sie z ekipa z wyprzedzeniem ok pol roku.

    pozdro

  20. #60

    Domyślnie

    ...hmmm...LOL...
    #*+(&W%#&*#$^^$$ -...AAaaaa - Na poczatku był..... hA oS !!!
    --------------------------------------------------------------------------
    WSZELKIE POTRZEBNE ZEZWOLENIA

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony