dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie pomocy jak dobrze zamontowac drzwi prowizoryczne na czas bud

    w poniedziałek bede mial zamontowane okna,drzwi garazowe, i alarm z solid ,ale nie mam jeszcze drzwi chodzi mi o dwie sztuki, i nie wiem jak stabilnie zamontowac jak obramowac przybijajac rame drewnianą do cegły? mam material z porothermu,czy cegły nie popekaja przy wbijaniu gwozdzi itp z góry dziekuje za odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Ja kupilem na czas budowy drzwi zewnętrzne wejściowe stalowe ocieplone chińskie (cena 398zł). Mocowanie na sześć kołków rozporowych fi 12 bezpośrednio w mur. Jak Ci wymiary nie pasują przystawiasz deskę i poprzez nią także na kotwy do ściany. Jak takie drzwi ucierpią w trakcie wykończeniówki co jest więcej niż pewne, to przerzucę je później do kotłowni.
    pzdr
    To, co jest, było już dawno,
    a to, co będzie, też już jest
    od dawna;
    bo Bóg przywraca to, co przeminęło.
    Kazn. 3, 15

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie Re: pomocy jak dobrze zamontowac drzwi prowizoryczne na czas

    Cytat Napisał reno1980
    w poniedziałek bede mial zamontowane okna,drzwi garazowe, i alarm z solid ,ale nie mam jeszcze drzwi chodzi mi o dwie sztuki, i nie wiem jak stabilnie zamontowac jak obramowac przybijajac rame drewnianą do cegły? mam material z porothermu,czy cegły nie popekaja przy wbijaniu gwozdzi itp z góry dziekuje za odpowiedzi
    mniam mniam mniam

    a jak planujesz zamontować drzwi "ostateczne"
    proponuję tak samo zamontować drzwi tymczasowe
    /sugeruję np kołki rozporowe, gwoździe słabo się wbijają i trzymają w
    ceramice IMHO przynajmniej..../

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariooo

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    WLKP
    Posty
    262

    Domyślnie

    najtansza framuga, najtansze pelne skrzydlo drzwiowe, kolki 20cm, pianka poliuretanowa.

    framuge przykrecic na kolki, zamontowac skrzydlo, szczeliny pomiedzy sciana a framuga zakryc styropianem lub deskami (mozna skrecic dechy srubami) i zapiankowac, mi tak trzymaly..... do konca budowy
    Kup najdroższy dom, na jaki możesz sobie pozwolić, i najtańszy samochód, w jakim możesz się pokazać.

  5. #5

    Domyślnie

    Kupilem 3 duze zawiasy w obi, wielkie . DO tego rownie duze gwozdzie oraz kolki. Mialem dechy na dzialce wiec drzwi zbilem. Koszt z 70zl

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Moje były zamontowane po oknach i bramie a przed wylewkami. Dwie stare kantówki od podpierania stropu 8x8 mocowane pionowo na dwa kołki rozporowe. U góry rozpórka (aby się nie obwieszały) z takiej samej kantówki i próg też. Do tego skrzydło z mega demobilu i banglało przez całe miesiące. Jak robiłem posadzki to obciąłem pionowe kantówki i skróciłem drzwi. Na koniec całość wydałem forumowiczowi i teraz wisza u niego. Koszt około 30 zł.
    Niewarto robić pianki i jakiejś fortecy jak masz grupę z solidu.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    rama z desek przykręcona na kołki rozporowe, do tego skrzydło wycięte z płyty OSB + zawiasy i skobel z OBI.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony