dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Wykończenie murłaty

    Proszę o radę. Mam na poddaszu ścianę kolankową, na niej murłata dachu. Ściana ma 19cm a murłata 14 i leży na jej środku. Zostaje więc wewnątrz do lica nieotynkowanej ściany kolankowej 2,5cm. Sufity oczywiście suche tynki- już mam, ściana kolankowa planuję gips mokry z agregatu - ale jak otynkować tą drewnianą murłatę. Proponują przykręcić styropian wkrętami do suchych tynków (marnie się będzie trzymał ??) zarzucić go siatką i dać ten tynk który pójdzie na pionowe ściany i połączyć potem tradycyjnie taśmą z suchymi tynkami na skosach. Dobrze to będzie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Już się spotkałam z takim rozwiązaniem. Wydaje mi się, że nie masz się czym martwić.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mialem podobny problem.

    Sciana kolankowa (80 cm) na niej wieniec zelbet. 25x25 cm i na nim murlata 16x16 cm. Trzy zupelnie rozne materialy.

    Wykonawca zaproponowal takie rozwiazanie, aby do murlaty przybic pape, ale tak aby zachodzila pare centymetrow na wieniec. Nastepnie polozyc na papie podwojna, ocynkowana siatke rabica, tak aby zachodzila przynajmniej 5-6 cm na wieniec. Pozniej wszystko zatynkowac (tynki cementowo wapienne).

    Jak narazie mie ma zadnych spenkan, ale okaze sie po zimei, kiedy dach najwiecej pracuje pod ciezarem sniegu.

    Murlata jest kotwiona do wienca co jakies 80 cm. kotwami fi 20. Wienic jest polaczony z wiencem plyty stropowej slupkami zelbet. 25x25cm w roztawie max co 2 metry a dodatkowo kotwami stalowymi fi 25 - jedna kotwa pomiedzy slupkami. To chyba solidna konstrukcja. Mam nadzieje ze murlata nie bedzie chodzila. Okarze sie po zimie.

    W najgorszym wypadku przykleje regipsy.

    Pozdrawiam
    Marek

  4. #4

    Domyślnie

    Ja dałem podwójną płytę g-k przykręconą wkrętami do murłaty. Obrzucę to gipsem na siatce, tak samo jak połaczenia płyt na suficie, i będę czekał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony