dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Przed zakupem dachówki co warto wiedzieć

    Ponieważ miałam problem z dachówką, właściwie to nie ważne z jaką, bo każdemu producentowi tka sama wpadka się może zdarzyć.
    Mój problem polegał akurat na sporej róznicy kolorystycznej pomiędzy poszczególnym dachówkami. reklamację udało mi się załatwić ale po poruszeniu nieba i ziemi i troche podstępem - sami się zamotali we własnych kłamstwach.

    A więc zeby uniknąc takich problemów jak moje i wielu innych forumowiczów przed zakupem dachówki należy:

    wysłać mailem zapytanie do producenta o to czy w przypdaku stwierdzenia wad, typu, nierówności, różne odcienie, pęknięcia powłoki i co wam tam jeszcze przyjdzie do głowy czy wymieniają dachówkę.

    Powiedzieć sprzedawcy u którego zamierzacie kupic dachówkę ze chcecie żeby była z jednej partii ( ta sama data) i zeby nie miała róznic kolorystycznych i innych i najlpeiej mieć mieć świadka na to, ze sprzdawca zapaewnił ze tak będzie. Jesli nie da takiego zapewnienia kupić u innego sprzedawcy który nie będzie miął z tym problemu nawet jeśli cena byłaby trochę wyższa, w razie problemu będzie musiał uznac reklamację
    W zamówieniu ma być napisane, pierwszy gatunek i wszystkie dachówki z jednej partii, ten sam odcień ( tego ostatniego sprzedawca może nie chcieć napisać)

    Jeśli sprzedawca twierdzi tylko ze dachwóki będą zgodne z normą to znaczy ze twierdzi iż mogą miec róznice kolorystyczne i nne wady, bo norma jest skonstruowana pod producentów a nie kupujących

    zakupic jedną a nwet dwie dachówki na wzór zeby mozńa było w razie czego potem składac reklamacę, ejśli bedzie zupełnie inny kolor lub inne wady, których ta jedna nie przedstawia. W końcu kupujecie w pewnym senscie kota w owrku tylko na podstawie tej dachówki i wraze czego macie podstawy do reklamacji ze miały byc takie jak ta jedna a nie krzywe , popękane i bordowe zamaist czerowne, iże miałay byc takie same względem siębie jak te dwie próbne. Poza tm takie dachóki przydadza się wam zeby dobrac wczesniej inne dodatki. Ni zawsze opłaca isę kupowac wszystko na dach u jednego sprzedawcy! Jeśli ktoś jest z Warszawy Krakowa lub innego dużego miasta, to mozńa popytac w innych mniejszych ościennych, - często jest tam sporo taniej nawet z transportem

    Jak dachówka przyjedzie na skład budowlany jechać obejrzeć przed zapłatą reszty za dachówkę kazac rozpakować przynajmniej jedna paletę i sprawdzic kilka paczek, sprawdzić czy na poszczególnych paletach sa te same daty. Porównać gąsiory z dachowką. Jeśli sa znaczne róznice to może być to samo z dachówkami . jednak generalnie gąsiory mogą się troszkę różnić bo są z reguły gdzie indziej są wypalane


    Jak dachówka przyjedzie na budowę zanim cokolwiek położycie na dachu rozpakować kilka palet i porównać dachówki, sprawdzić czy nie maja wad!!!!


    Jak juz połozycie dachówkę na dachu i wyjda jakies wady, współczuje, wtedy sprawa trudna do wygrania


    Jeśli natomiast wady wcześniej się ujawnia to pisać do mnie na priv pomogę zredagować reklamację tak ze sprzedawca będzie musiał ja uznać


    I jeszcze jedno : większe prawdopodbieństwo zróżnicowanej kolorystyki występuje w przypadku dachówki naturalnej czerwonej bez angoby i glazury ( tutaj pewnie żaden ze sprzedawców nie zapewni ze będzie jednolita

    Pamiętajcie tez choćby dachówka była nie wiem jak dobrej firmy zawsze się może zdarzyć ze bedzie miała jakies wady.

  2. #2

    Domyślnie dachowka

    Dziekuje za rade jk bede kupowal to sie odezwe. Milego dnia.
    rafal

  3. #3

    Domyślnie

    Nie musisz pisać z dachówką jakiej firmy miałaś problem, bo po opisie zdarzenia każdy wie, że chodzi o "mercedesa"
    Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili...

  4. #4

    Domyślnie

    a nim podejmiesz decyzje ze bierzesz dachówke dowiedź się ile kosztują dodatki typu gąsiory
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Czyżby kolejny umoczony w Creatona?
    Ciekaw jestem ile jeszcze osób będzie się nabierać?
    Ale uwagi bardzo ciekawe i pomocne!

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Killer_su
    Czyżby kolejny umoczony w Creatona?
    Ciekaw jestem ile jeszcze osób będzie się nabierać?
    Ale uwagi bardzo ciekawe i pomocne!
    Fajnie, że taraz można wybrzydzać i męczyć skład o zapewnienie dostawy z jednej partii i tego samego odcienia.

    Jak budowałemw czasie boomu rok temu to zabiliby mnie śmiechem jakbym się domagał dachówki z tej samej partii. Robili łachę, że wogóle dostarczą.
    Na szczeście mnie problemy kolorystyczno - jakościowe szczęśliwie ominęły.
    pozdrawiam,
    M

  7. #7

    Domyślnie

    Merka 23 dobra rada, bo w sumie, gąsiory , dachówki boczne i kominki wentylacyjne to czasami drugie tyle co podstawowa dachówka, wiec trzeba brac ceny na wszystkie elemnty i porównać poszczególne pozycje a nie ceny za cąłość ( kazdy skład może policzyć rózne ilości dachówek)
    Dorze jest tez się wypytać czy można zwróić częśc dachwek np. 1 paletę jesli coś zostanie ( czasem można, a trudno wyliczyć ile dokładnie bedzie potrzeba dachówek na skomplikowany dach) czy płaci się dodatkowo koszty transportu i czy czasem się nie okaże ze musimy płacic za palety, albo je potem zwracac własnym transportem ( czasem liczą nawet 60zł za paletę, podczas gdy u innych jest za darmo)

    czasami można kupic kominki wentylacyjne innej firmy które sa zamiennikami innych droższych firm np ja mam zamienniki z firmy koramik i sa w identycznym kolorze jak originalna dachówka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony