dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 147
  1. #21

    Domyślnie

    Odpowiem tak .

    Ile czasu potrzebuje twoja pompka żeby przepchnęła wodę do najdalszego punktu poboru ciepłej wody? - reszta to zbędna praca i straty.


    Jeżeli po wejściu do łazienki lub kuchni i naciśnięciu przycisku pompa przepycha tę wodę w 10 min to mój pomysł jest rzeczywiście jest do bani - ale jeżeli twa to 30 sek ( zależy od pompy ) to po co ma chodzić więcej jeżeli cel został osiągniety?.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Na drodzę ok 12 metrów moja pompka przepycha wodę właśnie w ok 30 sekund.
    Jest to czas dłuższy niż potrzeba na zwykłe obmycie rąk.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  3. #23

    Domyślnie

    30 sek. to super wynik - no i nie rozumiem dlaczego to ma być nieracjonalne

    Więc widzę to tak - wchodzę do łazienki naciskam przycisk i w najgorszym razie po 30 sek. mam ciepłą wodę z cyrkulacji - odkręcam sobie wtedy kranik i myję rączki.
    Pompka chodzi na życzenie - minimalizujemy wszelkie straty i wszystko gra

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    No cóż, zawsze przez te 30 sekund można popatrzeć w lustro lub przez okno
    Tak a'propos, masz taki system jak proponujesz czy teoretyzujesz?
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  5. #25

    Domyślnie

    Teoretyzuję - ale założę zapewnie u siebie.

    A co do lustra - to zazwyczaj jest trochę czasu między wejściem do łazienki a myciem - coś się tam zazwyczaj robi

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Mam cyrkulację ze sterownikiem dobowym załączającym pompkę w cyklach 15 minutowych (15 minut pompka pracuje, 15 minut nie pracuje) od godziny 6-23. W pozostałych godzinach pompka jest wyłączona.

    Cytat Napisał andre59
    Na drodze ok 12 metrów moja pompka przepycha wodę właśnie w ok 30 sekund.
    Jest to czas dłuższy niż potrzeba na zwykłe obmycie rąk.

    Moim zdaniem to logiczne byłoby: 30 sekund pracy, 15 minut przerwy

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    NJerzy, jak najbardziej byłoby logiczne, tylko sterowników realizujących takie czasy nie widziałem w sprzedaży.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  8. #28

    Domyślnie

    od przycisku trzeba i tak przewód ciągnąć, to moze lepiej czujki ruchu (takie jak do lamp halogenowych), bo jak np. przyjda znajomi to im powiesz tak" jak wejdziesz do łazienki do naciś jeden przycisk żeby była ciepła woda" ? troche dziwnie to brzmi, a ja chciałem mieć w pełni z automatyzowane, nic nie naciskac jak jesteśmy w domu to działa pompka, jak nas nie ma to nie działa. Do tej łazienki do której pompka ma około 10-11 metrów czujka jest przed łazienką (czujka działa w holu) i ta czujka pobudza pompkę, oprócz niej czujka w kuchni i łazience na poddaszu, więc w ciągu dnia naprawdę trzeba sie starać aby nie zastać gorącej wody w układzie. A jakby tak się działo, to zawsze można którąś z czujek jeszcze do tego wykorzystać... Centrale alarmowe w dzisiejszych czasach są tak rozbudowane jak obecnie telefony komórkowe, tzn. kiedys tylko dzwonienie i sms'y, teraz filmy, zdjecia itd. na podobnej zasadzie są rozudowane centrale alarmowe, oprócz funkcji "pilnowania" moga przy okazji sterować w zasadzie nieograniczoną liczbą urządzeń, ich działanie możńa zaprogramowac w sposób logiczny. Ja na etapie instalacji ułożyłem cienkich przewodów więcej niż było mi potrzebne i teraz tego nie żałuję, bo mam mnóstwo możliwości, możłiwosci o których keidyś nie myślałem, nawet dodatkowe otwieranie bramy garażowej i ogrodzeniowej z 3 manipulatorów które sa w domu.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  9. #29

    Domyślnie

    Ja tylko odniosę się do tematu.
    W obwodzie powinna być woda ciepła a nie gorąca. Im większa temp wody tym większe straty energi.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Kulin
    co do gości racja (z drugiej strony jak raz umyją w zimnej nic im się nie stanie pewnie są do tego przyzwyczajeni zwłaszcza jak mieszkają w blokach )
    reszta Twojej wypowiedzi niebezpiecznie zmierza w kierunku inteligentnego domu

  11. #31

    Domyślnie

    Dla mnie część wywodów jest po prostu bez sensu.
    Nie zawsze idzie sie do łazienki aby skorzystać z toalety i potem myć ręce. Często po prostu wchodzę i myję ręce i co mam stać i czekać aż łaskawie woda dopłynie?
    Trzeba zadać sobie pytanie po co w ogóle pobudowaliśmy dom i jaki przecież on jest kosztowny - tyle powierzchni do ogrzania i okien do umycia. Nie lepiej było kupić kawalerkę?
    Aby było jasne też jestem za oszczędzaniem ale racjonalnym.
    Wieczorem wchodzę pod prysznic i nie trwa pół minuty od wejścia do łazienki do odkręcenia kranu. Zimny prysznic to raczej mało przyjemny sposób na wieczór, bo jak się ręce zacznie myć w chłodnej wodzie to jeszcze ujdzie. Należy też zwrócić uwagę na to, że jak dopływa woda ciepła po włączeniu cyrkulacji to na początku nie ma ona ustalonej temperatury bo sama musi trochę ogrzać rurę. Tak więc pomysł z PIRem lub przyciskiem o zgrozo do uruchomienia pompy cyrkulacyjnej mnie nie przekonuje.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    od przycisku trzeba i tak przewód ciągnąć, to moze lepiej czujki ruchu (takie jak do lamp halogenowych), bo jak np. przyjda znajomi to im powiesz tak" jak wejdziesz do łazienki do naciś jeden przycisk żeby była ciepła woda" ? troche dziwnie to brzmi, a ja chciałem mieć w pełni z automatyzowane, nic nie naciskac jak jesteśmy w domu to działa pompka, jak nas nie ma to nie działa. Do tej łazienki do której pompka ma około 10-11 metrów czujka jest przed łazienką (czujka działa w holu) i ta czujka pobudza pompkę, oprócz niej czujka w kuchni i łazience na poddaszu, więc w ciągu dnia naprawdę trzeba sie starać aby nie zastać gorącej wody w układzie.
    Z tymi gosćmi to dobry argument.

    To może czujki plus automat schodowy?

    krzysztofhi - masz troche racji - ale oszcędzać raczej nigdy nie zaszkodzi ( jak się da ) i nie chodzi raczej o prysznic tylko o dostepność ciepłej wody a przy prysznicu to mniej istotne jak przy poborze wody z umywalki.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    od przycisku trzeba i tak przewód ciągnąć, to moze lepiej czujki ruchu (takie jak do lamp halogenowych), bo jak np. przyjda znajomi to im powiesz tak" jak wejdziesz do łazienki do naciś jeden przycisk żeby była ciepła woda" ? troche dziwnie to brzmi, a ja chciałem mieć w pełni z automatyzowane, nic nie naciskac jak jesteśmy w domu to działa pompka, jak nas nie ma to nie działa. Do tej łazienki do której pompka ma około 10-11 metrów czujka jest przed łazienką (czujka działa w holu) i ta czujka pobudza pompkę, oprócz niej czujka w kuchni i łazience na poddaszu, więc w ciągu dnia naprawdę trzeba sie starać aby nie zastać gorącej wody w układzie.
    ino wtedy cyrkulacja bedzie działała praktycnzie cały czas bo jak nie tu to tam ktos sie poruszy ...

    czy nie lepiej nie knuć za duzo tylko proste wyłączanie czasowe gdy nie ma nikogo w domu lub poza typowymi godzinami uzywania ?

  14. #34

    Domyślnie

    w dzień działa praktycznie cały czas, jak ktoś jest w domu, wieczorem praktycznie się nie załącza, a jak nie ma nikogo w domu to również nic się nie miesza. Nie kosztowało mnie to nic więcej, gdyż wszydtkie przewody miałem położone prze tynkami (nie myślałem wtedy o takim rozwiązaniu) a że przyszło mi to do głowy, to czemu miałem tego sobie nie zrobić, choćbym zaoszczedził 10 zł/miesiąc - to mam 4 pifka gratis...
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    nie będę się wymądrzał,
    dzisiaj uruchamiałem pompę cyrkulacyjna bo była trochę leniwa i nie chciała pracować,
    budynek około 150 m2, cyrkulacja w sumie 7 odbiorników w rozwinięciu około 25-30 mb rury,
    możecie się wykazać ile trwało obrócenie wody od momentu wypływu wody z zasobnika przy kotle, do momentu powrotu do zasobnika,
    dla tych co zwyciężą " uścisk dłoni prezesa"

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Pytanie jest tendencyjne, proszę o inny zestaw
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    10 sekund. Wygrałam?

  18. #38

    Domyślnie

    ja strzelam w 6 minut.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  19. #39

    Domyślnie

    A ja oprócz długości rury poproszę jeszcze o jej średnicę oraz moc pompki ( najlepiej przeliczoną na czas przepychu 1mb. tej rurki )

    ale tak na oko wychodzi mi jakieś ze dwa dni

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    średnica fi 20 do pierwszych pięciu baterii, następne fi 16,
    standardowa pompa cyrkualcyjna ciepłej wody użytkowej,
    wszyscy takie mają,

    słabo się staracie,
    jestem niepocieszony
    nikt nie chce uścisku dłoni prezesa

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony