dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 147 z 147
  1. #141

    Domyślnie

    Nie buczą (ale te co mam są na napięcie stałe więc cewka buczeć nie może), moment przełączenia to dość głośny trzask.Wlaściwie ten trzask jest podwójny w momencie podania napięcia pierwszy i po zakończeniu impulsu drugi. Co do pewności działania trudno mi powiedzieć bo zbyt krótko używam (kilka miesięcy) ale na razie bez niespodzianek. Sprawia wrażenie solidnego.

  2. #142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    2 pudła po starych telewizorach - takie duze
    Jak telewizory stare, to pudła już pewno dawno trafiły na makulaturę lub do pieca
    Ale pomysł bardzo dobry.

  3. #143

    Domyślnie

    Hmmm
    Wszyscy piszecie o cyrkulacji CWU uwzgledniajac jedynie instalacje w toaletach. A co z pomieszczeniem kuchni, pomieszczeniami gospodarczymi, itp., czy tam tez ma byc zalozony detektor ruchu? Bez sensu. Sklanialbym sie raczej do rozwiazania z alarmem, wkoncu i tak w domach przebywamy glownie po pracy, zalozmy godz. 16sta, a spac wiekszosc chodzi w normalne dni tygodnia kolo 23.. Uwzgledniajac czas pracy pompy koszty sa niewielkie

  4. #144

    Domyślnie

    Cyrkulację można zrobić grawitacyjną. Mój majster mówi, że jeśli miejsce ogrzewania (kocioł) jest poniżej odbiornika (kran) i można zastosować spadek rurki powrotnej to cyrkulacje robi grawitacyjną. U mnie będzie kotłownia w piwnicy więc pasuje. Jeśli ktoś ma łazienkę na piętrze też może to wykorzystać.

  5. #145

    Domyślnie

    Ja mam kocioł w piwnicy, a łazienki na parterze i I piętrze i pomimo, że mam pompę cyrkulacji to nie używam, bo woda ładnie krąży grawitacyjnie.
    Nie próbuj świni uczyć śpiewać, nie dość, że swój czas zmarnujesz to jeszcze świnię zdenerwujesz.

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał prono
    Cyrkulację można zrobić grawitacyjną.
    Sądzę że straty na grzanie rurek (nawet ocieplonych) są znacznie większe niż pobór prądu przez pompkę. Tak więc przy grawitacyjnej jest o tyle gorzej że nie będzie jej szło wyłączyć dla oszczędności (chyba że jakiś elektrozaworek).

  7. #147

    Domyślnie

    Swoje przymyślenia dot. sprzężenia pompy cyrkulacji z alarmem opisałem tu:
    http://forum.muratordom.pl/jaki-ster...ght=cyrkulacja
    Podkreślam raz jeszcze: albo wysoki komfort z racjonalnym podejściem do oszczędzania, albo oszczędzanie niemal za wszelką cenę. Czasem się zastanawiam, po co ludzie budują domy, skoro nie stać ich potem na utrzymanie. Racjonalne utrzymanie! To się nazywa "wyżej sra niż ma" i jako żywo przypomina znany mi przypadek zaawansowanego oszczędzacza: CWU tylko pomiędzy 22:00 a 22:30 (jak ktoś nie zdąży się wymyć - to trudno), ogrzewanie na 18st (w nocy rzecz jasna wyłączone). Oszczędności ogromne. I cyrkulacji nie potrzeba... Natchnęło go do oszczędzania po tym, jak zaobserwował, jak mu licznik gazu zapierddziela podczas grzania.
    Jeżyk

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony