dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie ogrodzenie z betonu?

    Kupiliśmy właśnie dom. Nasz teren wokół domu jest ogrodzony płotami 2 sąsiadów, wiec jak naszybciej chcielibyśmy go ogrodzić w 2 pozostałych stron. Szukamy czegoś nieskomplikowanego i niedrogiego. Jednak zastanawia mnie fakt, że wokół prawie wszyscy mają solidne ogrodzenia z betonu. Nie mam pojęcia skąd taka popularność betonowych płyt. Cena? Względy bezpieczeństwa? Estetyka ? Wymarzyłam sobie ładny żywopłot wokół posiadłości, a tu mąż stwierdził, że sąsiedzi wiedzą, co robią i sklania się do kupna ogrodzenia z betonu. Chętnie poznam opinieosób, które wybrały taką opcję. Dodam, że miejscowość, w której będziemy mieszkać, ma charakter wiejski, o przeważającej liczbie nowych domów, a nasza ulica pozostaje jak na razie w sferze planów, bo w tej chwili jest to droga polna.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jak dla mnie to powinno byc zabronione... okropieństwo.

  3. #3

    Domyślnie

    to prawda,zrób ogrodzenie drewniane lub siatkę i na to pnącze np rdest a napewno lepiej to będzie wyglądać od tych płotów betonowych

  4. #4

    Domyślnie cd.

    2 nasze strony to jeszcze plany, ale chce jak najszybciej przykryć te betony wokół, wymyśliłam sobie żywopłot lisciasty, ale ze względu na powolne "przyrosty", chyba posadzę milin amerykański, a do czasu całkowitego przysłonięcia betonów, jestem gotowa co roku sadzić jakieś szybko rosnące pnącze.

  5. #5

    Domyślnie Re: ogrodzenie z betonu?

    Cytat Napisał sylka38
    sąsiedzi wiedzą, co robią.
    Myślę, że to najlepsza odpowiedź na Twoje pytanie

    Nie wydaje mi się, aby tym kierowały jakiekolwiek inne względy oprócz żądzy jak najszczelniejszego i zimotrwałego odgrodzenia się od sąsiada. Życzliwego wielce, jak sądzę

  6. #6

    Domyślnie

    najszybciej rośnie pnącze Rdest Auberta.

  7. #7

    Domyślnie Re: ogrodzenie z betonu?

    [quote
    Nie wydaje mi się, aby tym kierowały jakiekolwiek inne względy oprócz żądzy jak najszczelniejszego i zimotrwałego odgrodzenia się od sąsiada. Życzliwego wielce, jak sądzę [/quote]

    Myslę,że jednak bezpieczeństwo - cokolwiek by tu powiedziec , bo nasz dom jest ostanim, dalej tylko szczere pole, metrowe chaszcze, nie ma nawet drogi, ta z map24 , i przy której jest nasz dom, kończy się z 20 metrów od naszego podjazdu. Cena jest też korzystna (wg mojego męża) jedna strona to byłby koszt do zaakceptowania na tym etapie naszego totalnego spłukania po sfinalizowaniu umowy kupna-sprzedaży. Ale aż wzrgam sie na mysl o betonowych ścianach wokół (w tej chwili mam taki widok z kuchni). Dodam, że sąsiedzi mają ażurowe ogrodzenia, więć może aż tak nie chcą się odgradzać .

  8. #8

    Domyślnie

    Jak dla mnie to powinno byc zabronione... okropieństwo.
    stosowanie karalne.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: ogrodzenie z betonu?

    Cytat Napisał sylka38
    Jednak zastanawia mnie fakt, że wokół prawie wszyscy mają solidne ogrodzenia z betonu. Nie mam pojęcia skąd taka popularność betonowych płyt. Cena?
    Owszem cena. Płacisz za materiał. Montaż to groszowy wydatek, W przeciwieństwie do innych rodzajów ogrodzenia.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  10. #10

    Domyślnie Re: cd.

    Cytat Napisał sylka38
    2 nasze strony to jeszcze plany, ale chce jak najszybciej przykryć te betony wokół, wymyśliłam sobie żywopłot lisciasty, ale ze względu na powolne "przyrosty", chyba posadzę milin amerykański, a do czasu całkowitego przysłonięcia betonów, jestem gotowa co roku sadzić jakieś szybko rosnące pnącze.
    Milin nie jest dobry, w naszym klimacie nie bardzo sie udaje - w kazdym razie takie sa moje obserwacje u roznych znajomych.
    Rdest Auberta rosnie bardzo szybko, ale to roslina, ktora musi miec podpore wokol ktorej sie owinie, a duza masa lisci sprawia, ze jest bardzo ciezka (kiedys na Ursynowie na SGGW taki rdest oberwal rynne na dwukondygnacyjnym budynku).
    Jesli zalezy ci na zakryciu sciany to polecam Winobluszcz trojklapowy - piekny czerwony kolor jesienia, czepia sie przylgami na wasach. Jesli powierzchnia tego betonu jest bardzo chropowata, to mozna poeksperymentowac z bluszczem i trzmielina. Ale moim zdaniem Winobluszcz jest the best
    http://www.ogrod-gardener.pl/1/1/1/w...rojklapowy.php
    gg 170627

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Winobluszcz pięciolistkowy, odmiana Murorum wspina się sam, przyczepiając przylgami nawet do gładkiego betonu.. Rośnie dośc szybko, jesienią pięknie się przebarwia. Warto go podsadzić zimozieloną Hederą helix, by zimą też miała barwy
    Cieplutko - hanka

  12. #12

    Domyślnie

    O wyborze betonu decyduje wyłącznie cena. Wiem, bo jestem po etapie poszukiwań płotu. Ostatecznie wybrałem betonowe słupy i siatkę leśną wzmocnioną dodatkowymi drutami naciągającymi. Takie ogrodzenia często stosuje się w sadach, a siatka wytrzymuje kilkadziesiąt lat (rozmawiałem z sadownikiem który ma taką od 25 lat - zupełnie niezniszczona). Przód bedzie z drewna, ale na razie nie mam domu, więc ogradzam tylko 3 brzegi działki.

    Bezpieczeństwo w przypadku betonowych, jak wskazuje praktyka, jest znacznie gorsze niż w przypadku wszelkich siatek; bandyta jak już wejdzie za płot może nawet zamieszkać z nami, bo nikt tego nie zauważy. Dlatego nie warto odgradzać się od sąsiadów tak szczelnie. Wiadomo, odrobina intymności jest potrzebna, ale nie takie ohydne zapory!
    Życzę miłego dnia !
    *********************

  13. #13

    Domyślnie

    Całkowicie zgadzam sie z przedmówcą ! Szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

    Cytat Napisał Aluland
    Jak dla mnie to powinno byc zabronione... okropieństwo.
    stosowanie karalne.


    Wyrwane z moich ust.
    Czemu w innych krajach np, Holandia czy USA posesje międzysąsiedzkie dzielą tylko symboliczne płotki lub wręcz żywopłoty.

    Moje osobiste doświadczenie z "fabryczym płotem" znajdziesz w tym temacie

    http://forum.muratordom.pl/czym-zask...t113029-60.htm

    Nigdy betonu !!!

    Serdecznie pozdrawiam
    Errare humanum est.
    Seneka Młodszy

  14. #14

    Domyślnie

    przepraszam za wyrwanie, już nigdy wiecej., wiec powiem inaczej gfno te betonki i tyle.

  15. #15

    Domyślnie cd

    Anpiet
    Ze wszystkich betoniaków, właśnie ten, który dołączyłeś na zdjęciu na wątku Czym nas zaskakują sąsiedzi?, jest jedynym, jaki wygląda przynajmniej przyzwoicie (tańsza i trwalsza wersja ogrodzenia z wikliny ?)
    Mamy znajomych, którzy mieszkają pod Lądkiem Zdrój. Uderzyło mnie podczas pierwszej bytności w okolicy, że posesje są ogrodzone szpalerem sosen lub świerków. Działki na dość stromym terenie, więc myślałam, że te iglaki jakoś zabezpieczają grunt przed osypywaniem się albo że jakoś podtrzymują poziom wód. Ale wytłumaczył mi to autochton: Pani, leśniczy dawał, to wszyscy brali i sadzili. I ślicznie się przyjęły.

  16. #16

    Domyślnie cd

    Essa
    Na tym linku znalazłam opis wymagania Ważne jest także to, aby miejsce gdzie rośnie było osłonięte. 2 metry betonu wystarczą?

  17. #17

    Domyślnie cd

    Czy ktoś widział lub ma żywopłot z formowanej dzikiej róży?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    U nas przy wyborze ogrodzenia (mamy betonowe) zadecydowala cena, za 255 m biezacych z montazem zaplacilismy 11 tys. zl. Do dzisiaj krzywo patrze na to ogrodzenie, poniewaz wymarzone mialam inne, a do tego zarzekalam sie "nigdy betonowego". Niestety musielismy grodzic dzialke z 4 stron, bo wokolo nie mamy sasiadow, a czekac tez nie moglismy na lepsze czasy (finansowo), bo mamy dwa psy no i wyszlo, ze jestesmy ogrodzeni betonowym plotem.

  19. #19

    Domyślnie

    Wtrącę się w dyskusję o betonowym płocie. Mam z tyłu domu i właśnie taki jak wcześniej wskazany w linku. Zmuszona zostałam do postawienia takiego płotu bo za domem mam pole i wiatr nawiewa niestety piach i inne dziadostwo. Prócz tego - z obserwacji u sąsiada wiem, że wiatr, który u nas wieje, z racji tego, że dom stoi jeszcze w szczerym polu, cyprysy uginają się do ziemi. Mam taki płot od 2 tygodni i zaobserwowałam, że u mnie się nie uginają od wiatru . Poza tym pragnę sprostować - ten płot nie jest tani - zwłaszcza jeśli kupuje się taką ilość jak my czyli 42 metry bieżące. Tani to on był rok temu - teraz jest droższy niż siatka. Poza tym obsadzony nie będzie widoczny.
    Od fronu będzie płot z cegły klinkierowej a nad wypełnieniem się zastanawiamy - drewno czy okucia.
    Pozdrawiam - nie taki beton straszny jak go malują...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    A ja bym sie nawet z betonowego cieszyła.
    Niektóre sa nawet całkiem fajne i skromne
    To kwestia gustu

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony