dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    najszybciej rośnie pnącze Rdest Auberta.
    Powiedz mi proszę czy gdy posadzę tego rdesta przy płocie to nie zabierze on zbyt dużo "jedzonka" moim jodłom które docelowo mają być żywopłotem i które mają w tej chwili 2 lata. Ile muszę poczekać aż rdest zrobi mi conajmniej 2-3 metrową ścianę coby mnie przechodzący ludzie nie podglądali

  2. #22

    Domyślnie

    U mnie już w pozwoleniu na budowę zabroniono stawiania płotu betonowego, tak że problem mam z głowy.Władza zabrania

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    U mnie rdest został posadzony jako tymczasowa zasłona sztachetowego płotu, od strony chodnika.
    Wsadzony po macoszemu przy samym krawężniku ( beton odciąga wilgoć z gleby) i na dodatek na piachu, którym drogowcy wypełniali podbudowy krawęzników.
    I rdest już w lecie miał rzadkie przyrosty po kilka metrów.
    Gdy w pełni lata zaczęłam go podlewać, rozlazł sie okropnie na 5 metrów w kazdą stronę, a na dodoatek zaczał zaduszać krzewy rosnące przy płocie.
    Więc ostre cięcie, które pobudziło go tylko do rozrostu.
    I niestety, trzeba go ciąć ostro i nawet kilkukrotnie!
    Ogród się rozrasta, osłonowe rośliny także, więc mam nadzieję, że w przyszłym roku już się z rdestem rozstanę, a wykopane karpy podrzucę sąsiadowi do zasłonięcia paskudnej szopki
    Cieplutko - hanka

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    To, ze plot betonowy jest drozszy od siatki jest prawda. My myslelismy nad siatka ale mamy psa, ktory bedzie wazyl okolo 100 kg i jakby skoczyl na siatke to bylaby ona powyginana, a jak wracam do domu to wisi na ogrodzeniu calym cielskiem (obecnie 70 kg) i dostaje glupawki.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Z obserwacji jaką czynię podczas budowy i posiadania ogrodzenia z siatki leśnej stwierdzam, że nigdy nie zrobię docelowego ogrodzenia z siatki. Powód? Proszę bardzo - już trzykrotnie mieliśmy siatkę przeciętą przez złodziei. I proszę nie myśleć, że to dlatego, że jesteśmy w trakcie budowy i złodzieje pokusili się na jakieś materiały lub sprzęty bud. - u dwóch sąsiadów, którzy mieszkają (mieszkają już od kilku lat)w pobliżu nas również były włamania polegające na wejściu przez przecietą siatkę (tutaj już pocięli ładną, powlekaną siatkę). Faktem jest, że ogrodzenie z betonu nie uchroni przed wejściem złodzieja, ale na pewno spowoduje, ze złodziej musi się pofatygować wskrobać na ogrodzenie (a to już ryzyko, że ktoś zauważy), a poza tym nie ma się szkód spowodowanych zniszczeniem ogrodzenia

  6. #26

    Domyślnie

    Nie taki diabeł-beton straszny
    My zamierzamy ogrodzić naszą działkę betonowym płotem a mamy do ogrodzenia bez mała 420 mb. Działka nasza do niedawna była szczerym polem. Nie ma żadnej sąsiedzkiej współpracy.
    Jeden sąsiad nawet chamsko dopytuje się kiedy zrobimy płot od jego strony. A jak wyznaczaliśmy granice działki to chciał by nasz geodeta, tak przy okazji, zmierzył mu działkę. Oprócz tego jak przyjeźdża na działkę to wypuszcza to swoje psisko, mimo braku płotu, i ciągle musimy prosić o przywiązanie tej bestii bo boimy sie o nasze dzieci. Nierzadko w odpowiedzi słyszymy, tu cytat dosłowny "pies też musi się wyjszczać".
    O jego strony to nachętniej postawiłabym płot 2,5 metra.
    2. sąsiad właśnie buduje dom i nie ma pieniędzy na płot.
    3 strona to pole, którym nikt się nie interesuje.
    4 strona to droga i tutaj chcemy klinkier z kutymi przęsłami, ale metr takiego płotu to koszt około 1000 zł na gotowo (ze wszystkim tzn. fundamnet, cegły, robocizna, przęsło).
    Chcąc zamieszkać i czuć się bezpeicznie musimy sami ogrodzić. A nie chcemy grodzić tylko części tylko całość, bo w przyszłości planujemy sad owocowy i kawałek lasu. A wiadomo, że o każde młode drzewko trzeba dbać i chronić przed zwierzyną polną.
    No i nie chciałabym wyrzucić kasy na drzewa i krzewy by później ktoś korzystał, gdyby było nie ogrodzone.
    tak więc podsumowując pozostaje nam ogrodzić całość i żeby to możliwie jak najtrwalsze trzeba postawić betonowy płot.
    Pozdrwiam wszystkich obecnych i przyszłych posiadaczy betonowych płotów.

  7. #27

    Domyślnie

    Wobec takiej sytuacji, to nie ma się co szczypać i stawiać ten beton - tylko nie wybierać modelu z "tralkami" czy innego "ozdobnego" itd i potraktować jako trwałą konstrukcję, którą trzeba co prędzej zasłonić i zapomnieć (czyli jak w zasadzie każdy beton. Bo jednak to paskudztwo, co tu gadać.
    Ja widziałam taki płot (to znaczy domyslałam się,ze on tam jest ) zarośnięty z dwóch stron winobluszczem, od wewnętrznej można jeszcze czymś obsadzić kwitnącym. I będzie OK, tylko go nie eksponować, także od zewnątrz.

  8. #28

    Domyślnie cd

    Cieszę sie,że odezwali sie włąscieciele betoniaków, widze, że jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto postawic takowy. magpie101 dzieki za przypomnienie o dodatkowym lokatorze jakim jest pies. nasi śasiedzi maja na całą szerokość w naszej i swojej posiadłości wybieg dla psa.
    AgataL u nas chyba też wiatry od pola buyły powodem dla postaweinia betoniaka.
    monia i marek chyba przecinanie siatki to najsiekniejszy argument dla betoniaka.

  9. #29

    Domyślnie

    Beton jest na pewno droższy od siatki leśnej, ale juz od takiej wypasionej, ocynkowanej to chyba nie. Kwestia jakości i firmy, bywają różne ceny. Mi sie betony nie podobają, podobnie jak klinkiery z okuciami gdy chodzi o płoty na wsi (co innego przy miejskich willach), bo na wsi płot powinien byc drewniany. Klinkiery, stalowe okucia na wsi wyglądają dla mnie "nowobogacko", w złym guście. No, ale to taka polska przypadłośc, dlatego tak miło odwiedza się wioski w Nimeczech czy w Hiszpanii, a tak nieprzyjemne jest polskie gargamelstwo. Ale cóż "De gustibus..."
    Życzę miłego dnia !
    *********************

  10. #30

    Domyślnie Re: cd

    Cytat Napisał sylka38
    Cieszę sie,że odezwali sie włąscieciele betoniaków, widze, że jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto postawic takowy. magpie101 dzieki za przypomnienie o dodatkowym lokatorze jakim jest pies. nasi śasiedzi maja na całą szerokość w naszej i swojej posiadłości wybieg dla psa.
    AgataL u nas chyba też wiatry od pola buyły powodem dla postaweinia betoniaka.
    monia i marek chyba przecinanie siatki to najsiekniejszy argument dla betoniaka.
    A ja jestem zadowolony. Na razie to beton jest w roli głównej, ale już niedługo...
    Przynajmniej nie wieje.

    [/url]

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie


    Tak wyglada nasze ogrodzenie (wtedy jeszcze bez bram).

  12. #32

    Domyślnie

    To, że nie wieje, to niewątpliwie ważna zaleta. A i wzory tych betonów coraz lepsze, bardziej proste. Jeszcze jedno mogliby w nich poprawic, a mianowicie to, ze są różne z kazdej ze stron. Ludzie różnie je potem ustawiają, jedni cześcią "ozdobną" na zewnątrz, inni do środka. No, ale to byłaby zmiana technologiczna i cena poszła by w góre.
    Życzę miłego dnia !
    *********************

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał wari
    To, że nie wieje, to niewątpliwie ważna zaleta. A i wzory tych betonów coraz lepsze, bardziej proste. Jeszcze jedno mogliby w nich poprawic, a mianowicie to, ze są różne z kazdej ze stron. Ludzie różnie je potem ustawiają, jedni cześcią "ozdobną" na zewnątrz, inni do środka. No, ale to byłaby zmiana technologiczna i cena poszła by w góre.
    Taka jest forma, bo jak wlać beton do dwustronnej formy?
    Robienie betonowych płotów przypomina robienie babek w piasku. Czy są babki dwustronne?.
    Taki płot dwustronny byłby o wiele ładniejszy.
    Musimy czekać na aż coś wymyślą.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaki
    U mnie już w pozwoleniu na budowę zabroniono stawiania płotu betonowego, tak że problem mam z głowy.Władza zabrania
    oby więcej takich urzędników i tego typu decyzji.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał agal-b
    Taka jest forma, bo jak wlać beton do dwustronnej formy?
    .
    Normalnie, "na stojąco", stawia się formę w kształcie docelowego płotu i wtryskuje np. dwoma otworami u góry, beton. To co teraz robią jest oczywiście prostsze.
    Niektóre z tych płotów bywają bardzo podobne z obu stron, ale bywają też takie, które sa koszmarne. Widziałem oststnio taki, który ma naśladować płot robiony z poziomo ułożonych pni drzew (taki jak bywa na pastwiskach czasem) - no i z jednej strony z daleka wyglądało to całkiem dobrze (nawet się zastanawiałem czy to nie z drewna), ale z bliska jedna strona owych pni była obrzydliwie płaska ! Fee...
    Życzę miłego dnia !
    *********************

  16. #36

    Domyślnie

    A jak wypoziomować a później utrzymać taką stojącą formę?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał agal-b
    A jak wypoziomować a później utrzymać taką stojącą formę?
    chcesz to w rękach trzymać, czy jak ?
    BOHO
    Warszawa

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony