dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie woda deszczowa i zbiorniki 1000l.

    Witam
    Prosba o podpowiedz...
    200 l. beczki plastykowe/polietylenowe na wodę deszczową zamieniam na inne, większe tez polietylenowe 1000/1200 l. bez tzw. kosza i palety.
    Pytanie, czy wkopując je w ziemię wystarczy dobrze je obsypać powiedzmy piachem, ziemią itd..jak zrobiłem to z mniejszymi ... czy jednak stelarz stały przy ich pojemności jest jednak niezbędny????Jezeli tak jak najprościej i z czego można go wykonać???
    Pozdrawiam
    DA

  2. #2

    Domyślnie

    przepraszam - stelaż - oczywiscie!!!!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewiwa

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    130

    Domyślnie

    Czuje się mocna w temacie. Mam takie rzeczy 'w trakcie', robione z doskoku od stycznia tyle że z odprowadzeniem z rynien z dachu. Zaopatrzylam sie przewidująco w takie zbiorniki ze stelażem, tzw. paletozbiorniki. Wokół zbiornika zostały wyłożone dechy sosnowe dla wzmocnienia konstrukcji dołu, po wkopaniu od razu nalana woda (inaczej może wypchnąć), na to mam zbity stelaż/paletę z deseczek dębowych (takie odpady, czy ścinki z tartaku), położone na zbiornik i dopiero na to przykrycie ziemią i trawą. Z ziemi ma wystawać zakończenie rury z takim jakby kołpakiem, żeby to estetycznie wyglądało. W zbiorniku pompa zanurzeniowa i można korzystać. Kabel ma ziemny, to też nie widać. Uważałam, ze nawet mimo kosza od zbiornika, nawierzchnia nie będzie odpowiednio zabezpieczona i mogłaby się zapadać. Stąd pomysł na położenie na zbiorniku 'pokrywy'z dech i dopiero na to ziemię. Uwaga, miękkie drewno (sosna) rozpadnie się po 4 latach (też zależy od podłoża) i trzeba to odkryć, znów wzmocnić - mnie by się nie chciało bawić, stąd ta dębina. Alternatywa to kątowniki, ale drogie jak licho.
    Pozdrawiam
    Ewa

  4. #4

    Domyślnie

    My odprowadzenia wody z rynnie zrobiliśmy 4m od budynku i wkopaliśmy dreny jakie robi się przy zakładaniu studni. Mam nadzieję, że będzie na lata.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony