dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie zamurowanie dodatkowych drzwi zewnętrznych

    Dzieńdoberek
    Mam pytanie odnośnie sposobu zamurowania dodatkowych drzwi zewnętrznych. Jesteśmy teraz na etapie SSO, ale zdecydowaliśmy się zamurować otwór na zewnętrzne drzwi do kotłowni. Ściany są jednowarstwowe budowane z gazobetonu. Czy drzwi możemy zamurować z połówek gazobetonu pozostałych po budowie ścianek działowych (oczywiście położonych tak na płasko, aby grubość zamurowanego otworu nie odbiegała od ścian bocznych)? Czy pomiędzy pustakami, w zaprawie powinniśmy dać takie druty stalowe wwiercone do ścian bocznych, czy możemy się obyć bez tego (gdzieś czytałam o tym artykuł, ale za Chiny ludowe nie mogę go znaleźć)? Ja wiem że to pytania laika, ale w końcu każdy od czegoś zaczyna
    Im dłużej buduję...tym bardziej jestem przekonana że jestem wszechmogąca
    Południowa Ani i Piotrka
    Komentarze

  2. #2

    Domyślnie

    Andzia84,
    Co to za zmiany nie konsultowane z kolegami i koleżankami południowcami?
    Napisz mi tylko, skąd ta zmiana? Chodzi o to, że miejsca w kotłowni mało, o bezpieczeństwo, czy inne?
    Swego czasu zastanawialiśmy się, czy nie zlikwidować przejścia z hallu do garażu, ale jednak zostało.
    Pozdrowienia,

  3. #3

    Domyślnie

    Hehe masz rację biję się w pierś Tia chodzi o to że w kotłowni jest mało miejsca, a że będziemy grzać dom olejem i kominkiem z DGP nie potrzebujemy dodatkowego miejsca na węgiel czy inne stałe paliwa (a wnioskuję że te drzwi to są raczej dla wygody przy pakowaniu całego opału). I tak mi się wydaje że te drzwi są zbędne i dodatkowo wychładzają pomieszczenie.
    Im dłużej buduję...tym bardziej jestem przekonana że jestem wszechmogąca
    Południowa Ani i Piotrka
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Aaa miałam dopisać- dobrze, że zostawiliście przejście z hallu do garażu. Jest wygodniej przy wnoszeniu zakupów (o ile samochód stoi w garażu-bo jak na razie to u wszystkich u których znam z takimi garażami to samochód jest na zewnątrz a w garażu jest wszystko tylko nie auto. Co więcej moi rodzice doszli do takiej perfekcji że w garażu stoją dwie zamrażarki, suszą się ich wędliny i grzyby, a jedna ściana to dodatkowa kuchnia, a po drugiej stronie jest wielki skład majsterkowicza Więc drzwi bezpośrednio z domu do garażu to normalnie konieczność
    Im dłużej buduję...tym bardziej jestem przekonana że jestem wszechmogąca
    Południowa Ani i Piotrka
    Komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    podbijam temat
    Im dłużej buduję...tym bardziej jestem przekonana że jestem wszechmogąca
    Południowa Ani i Piotrka
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Ja osobiście zrobiłbym bez drutów, tylko wszystko porządnie skleić. Jak się zmieni zdanie łatwo potem znów drzwi otworzyć. Tym łatwiej, że materiał to beton komórkowy, można łatwo podocinać itd.

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie ja też bym tak wolała, ale obawiam się czy taka dodatkowa ścianka nie będzie pękać na krawędziach drzwi?
    Im dłużej buduję...tym bardziej jestem przekonana że jestem wszechmogąca
    Południowa Ani i Piotrka
    Komentarze

  8. #8

    Domyślnie

    naprawdę nikt nigdy nic takiego nie robił?
    Im dłużej buduję...tym bardziej jestem przekonana że jestem wszechmogąca
    Południowa Ani i Piotrka
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    Nie sądzę, żeby miało pękać, jeśli miedzy ścianą a drzwiami już istneijącymi dasz zaprawę, czy tam klej do BK. A swoją drogą to z jakiego materiału jest ściana?

  10. #10

    Domyślnie

    ściana z pustaka na zaprawę. Chyba rzeczywiście zrobimy bez drutów Dzięki Kuba
    Im dłużej buduję...tym bardziej jestem przekonana że jestem wszechmogąca
    Południowa Ani i Piotrka
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony