dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Łaczenie blatu kuchennego

    Dzisiaj u mnie odbył sie montaż kuchni i mam pytanie:
    Blat kuchenny jest u mnie zrobiony z 3 części( kuchnia jest długa na 8 mb), które łączą się za pomocą listwy aluminiowej. I to właśnie mi sie nie podoba

    Czy nie powinien połączyć na pióro wpust? Ja w obecnej kuchni tak mam i nie widać połączenia. A te listwy aluminiowe - nie daj że do niczego nie pasują ,to jeszcze kują w oczy i wyraźnie dzielą blat na 3 części.

    Jak u was jest to rozwiązane?

  2. #2

    Domyślnie

    takie listwy to rzeczywiscie troche trąci myszką ....
    laczenie na pioro-wpust musi byc b.dokladnie wykonane, inaczej wyglada po prostu żle i nie zabezpiecza blatu przed wilgocią,
    najlepszym rozwiazaniem sa zgrzewy, ale to dotyczy raczej b.drogich blatow, np. z corianu ....

  3. #3

    Domyślnie

    I to właśnie mi sie nie podoba
    - ma prawo się nie podobać , ale czy takich rzeczy nie należy ustalać wczesniej z wykonawcą ?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    basinka_25

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja prawdopodobnie swój (drewniany) blat będę mieć klejony w miejscu złączenia a ewentualne szczeliny uzupełnimy silikonem-chyba że ktoś mi to odradzi, ale metalowe i plastikowe listwy ODPADAJĄ

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam blat laminowany składający się z 2 części i został połączony silikonem.. brzegi które się ze sobą stykają zostały nim dokładnie posmarowane i nic jak na razie się nie dzieje A na listwy aluminiowe w życiu bym się nie zgodziła!

  6. #6

    Domyślnie

    ja mam blat łączony listwa aluminiową i całkiem fajnie to wygląda. Moze dlatego że łączy sie krótsza część prostopadłą do wiekszości blatu. w okolicy zlewu. Mam też listtwy przy śsscianie w kolorze aluminium, gdzie nie musze to wolałąbym jej nie dawać wogóle, ale na blaaacie ze zlewem i kuchenką musi buyć jakies uszczelnienie... Ponieważ będę miała satynowe relingi nie razi mnie to jakoś. Natomiast nie zgodziłabym się na listwę plastikową, nawet gdyby byĸa drewnopodobna

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Nie musisz sie godzic na listwy... Trudno, zebys myslala o tym
    w momencie zamawiania kuchni... a tego pewnie wykonawca Ci nie powiedzial.... Ja 12 lat temu tez nie chcialam zadnych listew
    i wykonawca polaczyl mi blaty jakims takim klejem w kolorze blatu...
    szarym... A dzis tez proponuje, jak ktos wyzej, slilikon... Tylko ktos musi
    sie troche pobawic przy tym, zeby za bardzo nie ubabrac blatu
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki wam za podpowiedzi. Ja też myślę że na etapie zamawiania kuchni nie myśli się o sposobie połączenia blatów, tym bardziej że w 2 kuchniach nie miałam z tym problemu i nie przyszło mi to do głowy - że zrobi na jakieś listwy.

    Dzisiaj muszę płacić za all - napiszę jak sie skończyło.

  9. #9

    Domyślnie

    Moim zdaniem to właśnie na etapie planowania kuchni się to uwzględnia, ale jest to obowiązek wykonawcy zapytać, jak mają być łączone blaty. Rzecz w tym, że wykończenie listwą jest stosunkowo łatwe, i tak naprawdę wykonawcy najchętniej używają listew (w wypadku oczywiście blatów laminowanych). Samo wykończenie nie jest jednoznaczne z połączeniem. Bo połączyć można na śruby, lamele, kołki, klej itp. Pióro i wpust w wypadku płyty wiórowej raczej nie wchodzi w rachubę, widocznie chodziło Ci o lamele.
    Żeby zrobić wykończenie bez listwy to trzeba bardzo precyzyjnie zaciąć na pile pod kątem 45 st. zaoblony fragment blatu, albo użyć odpowiedniego szablonu do frezarki. Wtedy blaty stykają się idealnie (zwykle nie 100% idealnie), ale sposób połączenia pozostaje ten sam: śruby, lamele itp.
    Ja osobiście uważam, że te metalowe listwy są dosyć dobre. Kwestia estetyki jest może rzeczywiście dyskusyjna, ale to praktyczne rozwiązanie. Jeśli jednak postanowisz je usunąć to jeśli blat jest już przycięty, to będzie za krótki, żeby go połączyć na styk -- czeka Cię wymiana blatu. Możesz jeszcze ewentualnie poszukać listwy w innym kolorze, wybór nie jest wielki, ale być może znajdziesz coś lepiej pasującego do koloru blatu.

  10. #10

    Domyślnie

    No właśnie, tak jak pisze voitek w jednym miejscu listwy nie dało sie usunąć -blat okazałby sie za krótki, ale w drugim miejscu stolarz listwę usunął i połączył na silikon, także łączenie pozostało niewidoczne. To tyle - jak zrobię fotki to pokaże swoja kuchnię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony