dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 66
  1. #1

    Domyślnie badanie geotechniczne gruntu

    Robił ktoś z Was takie badania? Ile to może kosztować na działce 0,90ha (łąka)? Ile czasu to trwa?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    1 odwiert coś koło 250zł
    Po co ci na całej dziłce?
    Zrób pod dom tylko

  3. #3

    Domyślnie

    wiem, że pod domem, tylko nie wiem jeszcze gdzie on będzie konkretnie stał, przymierzamy się do kupna tej działki dopiero, może tak być że dom opadnie, że grunt jest za miękki

    250 zł za punkt jeszcze da się przeżyć

  4. #4

    Domyślnie

    A po czym wnosisz ze miekki?

    Byle by torfu nie bylo i byle by to nie byl grunt nasypowy.

  5. #5

    Domyślnie

    Są bardzo blisko strumienie. Grunt wygląda na stabilny, ale może mi się tylko wydawać. Zresztą żądają tego w Urzędzie. Tylko ile to będzie kosztować? W necie znalazłam że 1500 zł za 4 pkt.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja ostatnio robiłem. Cena 60 zł za każdy 1 metr odwiertu. Geolog wykonał 2 odwierty po 5 metrów czyli 600 zł. W tej cenie była analiza geologiczna.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzia240
    wiem, że pod domem, tylko nie wiem jeszcze gdzie on będzie konkretnie stał, przymierzamy się do kupna tej działki dopiero, może tak być że dom opadnie, że grunt jest za miękki
    to posprawdzaj gdzie zgodnie z prawem możesz ten dom postawić, linia zabudowy dla danego terenu i bedziesz wiedziała gdzie prawo pozwala, potem przemysl mniej wiecej lokalizacje i tam wykonaj odwietry

  8. #8

    Domyślnie Re: badanie geotechniczne gruntu

    Cytat Napisał zuzia240
    Robił ktoś z Was takie badania? Ile to może kosztować na działce 0,90ha (łąka)? Ile czasu to trwa?
    W zeszłym roku płaciłem ~900zł za 3 odwierty po 5 metrów, na koniec dostałem analizę geologiczną. Samo wiercenie - wiercili ręcznie (nie można było wtedy wjechać na działkę bo nie było przejazdu przez rów) zajęło im jakieś 2h. Oczekiwanie na analizę - do tygodnia.
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  9. #9

    Domyślnie

    Już teraz chciałabym to kupić, tylko nie wiem czy postawię tam dom. Muszę czekać na WZ, potem na te badania geo, i jeszcze wydzierżawić 3,60 h ziemi, żeby tam się pobudować (jako nie rolnik nie mogę) jak nic z powyższego nie stanie na przeszkodzie. Miesiąc może jeszcze wytrzymam.

  10. #10

    Domyślnie

    I na koniec pewnie w banku będę się musiała uśmiechnąć do kredytów hipotecznych...

  11. #11

    Domyślnie

    Jestem w trakcie badań (najbliższy poniedziałek) w Warszawie. Cena zabójcza - 1800-2000 PLN za całość . Nefer chwaliła pracownię, więc odżałuję ten kosmiczny szmal, ale zbiera mi się na płacz.
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  12. #12

    Domyślnie

    Dosyć drogo, mi się też zbiera na płacz jak myślę o kosztach...

    Trzeba będzie zapłacić ile zechcą, lepiej żeby się nie okazało że kupię działkę a nie będę się mogła budować. Dosyć droga by była ta łąka.

    Jutro pójdę to załatwiać. Ile to trwa od złożenia wniosku?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzia240
    Dosyć drogo, mi się też zbiera na płacz jak myślę o kosztach...

    Trzeba będzie zapłacić ile zechcą, lepiej żeby się nie okazało że kupię działkę a nie będę się mogła budować. Dosyć droga by była ta łąka.

    Jutro pójdę to załatwiać. Ile to trwa od złożenia wniosku?
    A jaka masz pewność ze wybudujesz sie na tej działce jak nie ma planu zagospodarowania?

  14. #14

    Domyślnie

    Ile to trwa? 7. kwietnia zleciłam badania, odwierty będą 14., a papiery mam dostać w ciągu dwóch tygodni od odwiertów.
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  15. #15

    Domyślnie

    w moim wypadku kosztowało to 300 zl za odwiert. Same odwierty kilka godzin, na dokumentację czekałem ok tygodnia.
    pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    "W przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, należy wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu pod budownictwo mieszkaniowe następuje na wniosek zainteresowanego i jest bezpłatne. Trzeba wiedzieć, że może o nią wystąpić zarówno właściciel, jak i inne osoby, które nie mają tytułu prawnego do działki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby urząd wydał ją kilku niezależnym osobom jednocześnie. Wynika to z tego, że sama decyzja nie nadaje praw do terenu i nie narusza prawa własności ani uprawnień osób trzecich.
    Jeżeli postaramy się o nią przed zakupem gruntu, to odniesiemy podwójną korzyść. Po pierwsze zdobędziemy pewność, co i w jaki sposób będzie można zbudować na wybranej działce, a po drugie zdobędziemy już na wstępie dokument niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę przez co skrócimy późniejsze formalności.
    Na ogół gotowe wzory wniosków są dostępne w urzędzie gminy. Ale uwaga - obeca konstrukcja prawa sprawia, że wydanie decyzji nie zawsze będzie możliwe, tzn. do jej wydania musi być spełniony szereg warunków wyszczególnionych w Art. 61.1 Ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2003 r. Nr. 80, poz. 717). Wystarczy na przykład, że dany teren nie będzie miał dostępu do drogi publicznej, lub że żadna z działek sąsiednich nie jest zabudowana w sposób, który pozwala określić wymagania dotyczące nowej zabudowy, a decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu nie otrzymamy. Podobnie, jeśli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru, w odniesieniu do którego istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego, to postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy zostanie zawieszone do czasu uchwalenia planu.
    Jeśli interesująca nas działka znajduje się na terenie dla którego nie uchwalono planu miejscowego, a wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu będzie niemożliwe, to najlepiej wstrzymać się z jej zakupem".

    Właśnie, jeśli wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu będzie niemożliwe wstrzymamy się z zakupem. Mam nadzieję że tak nie będzie.

    W sumie około 3 tyg trzeba też poświęcić na badania geo. Szkoda, że nie 7-10 dni. Dzięki za odpowiedź.

  17. #17

    Domyślnie Re: badanie geotechniczne gruntu

    Cytat Napisał zuzia240
    Robił ktoś z Was takie badania? Ile to może kosztować na działce 0,90ha (łąka)? Ile czasu to trwa?
    W Trójmieście kosztuje PLN 500-1000 (cztery odwierty). Powinno wystarczyć. Podzwoń , popytaj ceny mogą się znacznie różnić. Czas wykonania usługi 1 godz. (oczekiwanie na dokumentacje do tygodnia).

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał sharoon
    Jestem w trakcie badań (najbliższy poniedziałek) w Warszawie. Cena zabójcza - 1800-2000 PLN za całość . Nefer chwaliła pracownię, więc odżałuję ten kosmiczny szmal, ale zbiera mi się na płacz.
    Rzeczywiście strasznie drogo... My w marcu robiliśmy badanie (też w Warszawie a namiary na geologa znaleźliśmy na forum) i za 2 odwierty po 5m + 3 dokumentacje badań geotechnicznych zapłaciliśmy 700zł. Jeden odwiert kosztował 400zł.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiaba
    Cytat Napisał sharoon
    Jestem w trakcie badań (najbliższy poniedziałek) w Warszawie. Cena zabójcza - 1800-2000 PLN za całość . Nefer chwaliła pracownię, więc odżałuję ten kosmiczny szmal, ale zbiera mi się na płacz.
    Rzeczywiście strasznie drogo... My w marcu robiliśmy badanie (też w Warszawie a namiary na geologa znaleźliśmy na forum) i za 2 odwierty po 5m + 3 dokumentacje badań geotechnicznych zapłaciliśmy 700zł. Jeden odwiert kosztował 400zł.
    Jeszcze zależy jakie te odwierty mają być. U mnie zrobił na 3,5 m, ponieważ było prawie pewne że grunt jest ok. Ale dla pewności zrobiłem.

  20. #20

    Domyślnie

    Robilem tydzien temu 3 odwierty po 5m, robione recznie, 1100 PLN netto (normalnie 1200, ale byla znizka, bo sasiad tez robil). Odwierty w 3 dni od zlecenia, 2 tygodnie na przygotowanie dokumentacji, akurat oczekuje. Rejon Warszawski, jedna ze starszych firm na rynku, robia tez duze obiekty, np centra handlowe.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony