dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 66
  1. #41

    Domyślnie Pytanie do Jarka P

    Witam,
    czy ja tez mogę prosić o namiary w sprawie badania gruntu? Pora moża nie najlepsza, ale coż, jeśli na wiosnę che się wystartowac z budową...
    Pozdrawiam,
    Beata

  2. #42

    Domyślnie

    No profesjonalny sprzęt mechaniczny kosztuje dużo.

    Ale dla potrzeb domków jednorodzinnych spokojnie można sobie wiercić ręcznie (taki ręczniak to ok 3-4 tyś).

    No chyba, że występują nawodnione piaski, to wtedy ręcznie może być problem.

    No i uprawnienia trzeba mieć, bo pod opinią geotechniczną pasowałoby się podbić


    U mnie na działce wierciła firma z Rybnika, koszt 700 zł bez faktury (3 dziurki po 3 m plus niezbędne badania i dokumentacja).

    Ja zapłacilem w sumie 1000 bo jeszcze dodatkowo robili mi opinię pod przydomową oczyszczalnie ścieków (test perkolacyjny i odwierty)

    Jak coś to numer do nich 32 424 85 23



    I wg mnie badania naprawdę warto robić.

    Dużo ludzi, nie robi ich przed adaptacją projektu. A potem np chcą mieć przydomową oczyszczalnie i wtedy opinie będą musieć mieć. Robią ja więc wtedy jak dom stoi. A można było to zrobić od razu i koszt nie wiele większy, a wie się na czym dom posadowiono.

    Jeśli się znajdzie fajnego projektanta to można zaoszczędzić na fundamentach, jeśli warunki gruntowe są korzystne i oczywiście jeśli temu fajnemu projektantowi się chce przeliczyć.

    Fundamenty są zazwyczaj projektowane na grunty średniej jakości i jak mamy grunt dobry to można je zmniejszyć. Natomiast jak mamy grunt gorszy niż średni a nie wzmocnimy to się można przejechać.

    Pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Dzis dzwoniłam do dwóch różnych firm w Lublinie:
    firma A - 80 -100zł za metr odwiertu (z fakturą pełną lub niepełną )
    firma B - 120 -150zł za metr odwiertu - tylko z fakturą pełną
    W obu firmach stwierdzono, że pod dom 11x11m2 wystarczą trzy odwierty (2 po 5m i jeden 6m).
    mój dom

    Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć. (Albert Einstein)

  4. #44

    Domyślnie

    no to się cenią nieźle

    a co do otworów to zależy jaki masz dom:

    jeśli bez piwnicy to wystarczą otwory 3 metrowe (no chyba, że się okaże że do tej głebokości nie ma gruntów nośnych)
    jeśli z piwnicą to otwory 5 metrowe

    no i generalnie faktycznie robi się 3 otwory

  5. #45

    Domyślnie

    gdzie?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzia240 Zobacz post
    Robił ktoś z Was takie badania? Ile to może kosztować na działce 0,90ha (łąka)? Ile czasu to trwa?
    gdzie?

  7. #47

    Domyślnie

    nie odpowiada może dla tego, że temat z przed dwóch lat.
    Sprzedam działkę w Libertowie k.Krakowa.
    kontakt na priv.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orvis
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał geoDrilling System Zobacz post
    8.Nie bada się wody na agresywność w stosunku do betonu, badania są po to żeby określić jakie mają być fundamenty, które nie mają prawa stać w wodzie.
    Nie? To po co mój konstruktor zażyczył sobie to badanie?
    "Badane środowisko wodne wykazuje średni stopień XA2 agresywności
    kwasowej i węglanowej względem betonu wg PN-EN 206-1:2003."

    Chyba, że odnosisz się do np. takich zapisów:
    " c) Zwierciadło wód gruntowych stwierdzono na głębokości 0,30 do
    0,50 m p.p.t, Są to wody o charakterze wód zaskórnych, a ich poziom
    zależy głównie od intensywności opadów atmosferycznych. Roboty
    ziemne można wykonywać ze szczególną uwagą na możliwość
    lokalnych podtopień związanych z nieprzepuszczalnym charakterem
    utworów w podłożu gruntowym oraz upłynnianiem się materiału
    piaszczystego na granicy utworów piaszczystych i glin. Dopływy do
    wykonanych wykopów mogą być intensywne. Projektowane wykopy
    można odwadniać poprzez wykonanie lokalnych rząpi z pompowniami
    i ułożeniem drenażu w wykopie oraz poprzez udrożnienie odpływów do
    rowu melioracyjnego. W okresach suchych możliwy jest brak
    dopływów.
    d) Projektowany obiekt można posadowić poniżej poziomu wód
    gruntowych, jednak należy go odpowiednio zabezpieczyć poprzez
    wykonanie szczelnej izolacji oraz wykonanie odpowiedniego
    drenażu odwadniającego."

    Nadal twierdzisz, że nie wykonuje się takich badań?
    Dziennik budowy
    Komentarze

    Los jest ślepy ale trafia bez "pudła"...

  9. #49

    Domyślnie

    Akurat wczoraj obdzwoniłem wszystkich chyba geologów w rejonie Przemyśla. Cena od 500 - 600 zł za otwór i nie ma taniej. W zasadzie minimum 2-3 otwory więc całość wykonania od 1000 do 1500 pln. Nie wiem ale chyba geolodzy mają wzięcie ze względu na planowane pracy przy drogach "unijnych" w regionie i może dlatego cena tak skoczyła.

    pozdr.
    zebacz

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar C-u-b-e
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    My zapłaciliśmy 800 zł za zrobienie 5 otworów (4 narożniki domu + miejsce gdzie jest planowana oczyszczalnia). Każdy otwór na ok. 5 m. Na koniec otrzymaliśmy ekspertyzę podbitą przez geologa z uprawnieniami, w 4 egzemplarzach.

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anna !

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tak robiłam coś takiego 3 otwory do 4 m głebokości zapłaciłam 700, w zamian dostałam 3 egzemplarze +CD po 3 dniach dostałam wyniki ciekawa lektura.
    Fachowcy w każdym calu wiele mi wytłumaczyli i doradzili gorąco polecam tego geologa. Bohdanowicza 609 232 530.

    z tego wychodzi coś około 58,- za 1 mb to dobra cena,

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anna !

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tak robiłam coś takiego 3 otwory do 4 m głebokości zapłaciłam 700, w zamian dostałam 3 egzemplarze +CD po 3 dniach dostałam wyniki ciekawa lektura.
    Fachowcy w każdym calu wiele mi wytłumaczyli i doradzili gorąco polecam tego geologa. Bohdanowicza 609 232 530.

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anna !

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bettka Zobacz post
    Witam,
    czy ja tez mogę prosić o namiary w sprawie badania gruntu? Pora moża nie najlepsza, ale coż, jeśli na wiosnę che się wystartowac z budową...
    Pozdrawiam,
    Beata
    Tak robiłam coś takiego 3 otwory do 4 m głebokości zapłaciłam 700, w zamian dostałam 3 egzemplarze +CD po 3 dniach dostałam wyniki ciekawa lektura.
    Fachowcy w każdym calu wiele mi wytłumaczyli i doradzili gorąco polecam tego geologa. Bohdanowicza 609 232 530.

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anna !

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzia240 Zobacz post
    Robił ktoś z Was takie badania? Ile to może kosztować na działce 0,90ha (łąka)? Ile czasu to trwa?
    Tak robiłam coś takiego 3 otwory do 4 m głebokości zapłaciłam 700, w zamian dostałam 3 egzemplarze +CD po 3 dniach dostałam wyniki ciekawa lektura.
    Fachowcy w każdym calu wiele mi wytłumaczyli i doradzili gorąco polecam tego geologa. Bohdanowicza 609 232 530.

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maiki

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kostrzyn
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam bettka jeśli jesteś z okolic wielkopolski to mam bardzo fajna ekipe do badania gruntu 600 770 156 Pozdrawiam!!!!!

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anna !

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tak ja robiłam, ale jakiś czas temu.
    Wykonali u mnie na działce trzy odwierty do trzech metrów i jakies sondy jeszcze zrobili czy coś ...
    W każdym razie kosztowało mnie to ok. 780,-
    Namiary złapałam w sieci (mieli dobre referencje). Po złżeniu zlecenia byli na drugi dzień, wyniki z mężem mieliśmy chyba po 3 dniach !
    namiar do nich 609 232 530 GeoTest.
    Czy ktoś ma może fachowców od pomp ciepła ... proszę o info na [email protected]

    pozdrawiam,

    Anna

  17. #57

    Domyślnie

    Witam mam pytanie.
    Jak długo są ważne badania geotechniczne?
    Ostatnio edytowane przez kicaj222 ; 17-01-2015 o 15:02

  18. #58

    Domyślnie

    Nikt nikt nie pomoże?
    czas ucieka i muszę szybko się zdecydować pomóżcie.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar questa
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze jak Ci ktos czegos na dzialke nie nasypie lub nie bedzie jakiej katastrofy - to chyba dowolnie dlugo wazne...Przeciez to przekroj gruntu nie zmienia sie w sposob szczegolny, ceteris paribus, w ciagu 5 lat. Wazne na co, a propos?

  20. #60

    Domyślnie

    Odkopię temat.

    Wstępnie wybraliśmy działkę, i po opiniach sąsiadów, ze teren jest troszkę podmokły (wilgoć w piwnicach), chcielibyśmy zrobić badanie gruntu. Trochę nie wiem czego muszę wymagać, bo na standardowe "zrób mi pan odwiert" to oferta bedzie na CCC skrojona Ogólnie zrobić 3szt w granicach planowanego domu (projekt jeszcze nie wybrany -> ciągle walcze z decyzją partert vs poddasze) więc nie będzie to dokładnie zlokalizowane. Plus 3ci odwiert w okolicach planowanej oczyszczalni. Czy powinienem czegoś wymagać już na wstępie?

    Ew. jeśli ktoś może polecić sprawdzoną ekipę ze Śląska (Katowice-Mysłowice-Tychy), to będę bardzo wdzięczny.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony