dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 112
  1. #21

    Domyślnie

    ja też chcę dołożyć okno w salonie koło stołu... A że będzie to od wschodu, to przy śniadanku przywita mnie słoneczko...
    Pozdrawiam.
    a w najbliższych planach Z8

  2. #22

    Domyślnie

    Witam
    Nasze budowy są na podobnym etapie, u nas też koło 20 marca będą montowali okna. Co do pytania w sprawie drzwi (w wątku o drzwiach ) ja polecam jednak meranti - sosna zbyt miękka. Zamówiliśmy drzwi drewniane sosnowe, ale płyta wierzchnia jest z meranti. Pozdrawiam i powodzenia

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że wiosna zawitała na dobre i będzie możliwy montaż naszych okien w terminie . Co do drzwi to nie wiedziałam, że można zamówić takie mieszane (sosna -meranti), ale obawiam się, że takie cudeńka to tylko u stolarza. A ja mam zamiar zamówić określony model w sklepie.
    Śliczna ta Wasza salsa.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom13
    Mam nadzieję, że wiosna zawitała na dobre i będzie możliwy montaż naszych okien w terminie . Co do drzwi to nie wiedziałam, że można zamówić takie mieszane (sosna -meranti), ale obawiam się, że takie cudeńka to tylko u stolarza. A ja mam zamiar zamówić określony model w sklepie.
    Śliczna ta Wasza salsa.
    Tak, nasze drzwi zamawiane były u stolarza. Na początku też chcieliśmy zamówić w sklepie określony model - ten i tylko ten, bo jest naj..., ale cena podyktowała dalszy wybór, póki co jesteśmy zadowoleni
    Cytat Napisał tom13
    Śliczna ta Wasza salsa.
    dzięki

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Witam ponownie. Domek pięknieje.Niespodziewałem się ,że jezierski może tak nawalić Na Waszym miejscu poodklejałbym te taśmy z okien ,bo później może być problem.
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Reklamacja już zgłoszona, w ciągu 14 dni ma się pojawić ktoś z serwisu w celu dokonania oględzin. Nie mieliśmy czasu zdjąć tych taśm, mam nadzieję, że w tym tygodniu się uda.

  7. #27

    Domyślnie

    Widzę, że problemy mamy podobne. Też reklamujemy okno i też mamy problem z przyłączem prądu. Prąd to w zasadzie MEGA problem, bo musi być zgoda 6 osób Muszę też iść osobiście, bo przez telefon to łatwo zbyć klienta

    P.S. Witaj langerob25

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Jesteśmy na podobnym etapie budowy i jak widać problemy też się powielają. Może należy przyjąć, że to normalne i się mniej denerwować

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom13
    Jesteśmy na podobnym etapie budowy i jak widać problemy też się powielają. Może należy przyjąć, że to normalne i się mniej denerwować
    To samo kiedyś Igmie napisałem. Nie przejmować się za bardzo i znaleźć jakieś jasne punkty zaistniałej sytuacji
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  10. #30

    Domyślnie

    A ja ladnie prosze o wieeeeccccceeejjjj zdjec!!!!
    Z gory serdeczne dzieki!!!!

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Trochę ciężko z czasem ,ale postaram się wklejać zdjęcia na bieżąco.

    A Wy na jakim etapie jesteście z Z8 - projekt zakupiony?

  12. #32

    Domyślnie

    No wedlug naszych planow projekt juz powienien byc zakupiony, oddany do adaptacji, ale.......nasza piekna, "przyjazna mieszkancom oraz inwestorom gmina" (cytat z biuletynu gminnego) odmowila nam wydania WZ!!!!!!!!!
    Na maxa mamy teraz dola bo napisallismy odwolanie do SKO i czekamy miesiac (do 14 maja) na ich odpowiedz, ktora moze nakazac gminie ustalenie WZ - a na WZ czeka sie u nas kolo 3 miesiecy....W zwiazku z tym siedzimy jak na szpilkach...Duzo materialow mamy juz kupionych i czekaja teraz u tesciow na dzialce Nawet nie chce myslec co bedzie jak nam znowu odmowia..... Mielismy plan najdlaej pod koniec czerwca ruszac z pracami a tak to d..a blada!!!
    Musimy czekac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Bez WZ, to tak naprawdę nawet nie macie pewności czy z8 będziecie mogli budować. Mam nadzieję, że wszystko ułoży się po Waszej myśli. Tylko szkoda czasu, ale w tym kraju tak już jest. Jestem dobrej myśli i będę trzymała za Was kciuki.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar sami03
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    mam pytanie odnosnie pom. gosp. czy ma ono wymiary takie jak w projekcie (196x160) i jaki piec bedzie tam stał (na paliwo stale, gaz..?) i czy bedzie w nim rownież WC? super Wam idzie budowa my mamy wersje z poddaszem i garazem 2stanowiskowym. nasz projekt byl adaptowany na dwupokoleniowy z osobnymi wejsciami. narazie w zeszlym tygodniu zalalismy ławy. zazdoszcze Wam, ze jestescie juz na takim etapie. zycze pozdrowienia
    Z8 A40 2GP

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar sami03
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    powodzenia miało byc hahaha
    Z8 A40 2GP

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Pomieszczenia gospodarczego nie zmienialiśmy jest takie jak w projekcie, będzie w nim wc + mała umywalka. Kocioł będzie kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem.
    Nasza Z8 w porównaniu z Waszą to drobinka, napisz czy nad garażmi też przewidzieliście powierzchnię mieszkalną. Życzę powodzenia, za jakieś dwa, trzy miesiące będziecie cieszyć się stanem surowym, jest to chyba najfajniejszy etap budowy – wszystko rośnie w oczch .

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar sami03
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    nad garazem bedzie stryszek. moj mąż przewidział tam miejsce na swoje wedki, ktorych ma bardzo duzo wejscie bedzie z garazu takie typowe na strych. bedziemy mieszkac z rodzicami bo tak jest taniej, dzieki temu nie zadłuzylismy sie do konca zycia kredytem hipotecznym. rodzice zajmą na dole 2 sypialnie, lazienkę a z trzeciej sypialni adaptowalismy przedsionek i otwartą kuchnię. jest to mieszkanie z osobnym wejsciem. narazie jak wylali ławy to wydaje mi sie to takie malutkie. hehe mam nadzieje , ze to tylko złudzenie
    Z8 A40 2GP

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Byłam na budowie i zmierzyłam pomieszczenie gospodarcze, tak więc to zwężenie przy kominie ma 105 cm, szerokość 220cm, długość 250cm (wszystkie ściany wewnętrzne mamy murowane- grubość 12cm).
    My też budujemy z kredytu więc doskonale Cię rozumiem. Fajnie wykombinowaliście z tym domem dwupokoleniowy, mam nadzieję , że zamieścisz jakieś zdjęcia. U nas jak zaczęli murować ściany to się przeraziłam, że ten domek taki malutki, ale teraz po tynkowaniu, pomieszczenia wyglądają bardzo okazale mimo niewielkiego metrażu

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar sami03
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie no pięknie:)

    ale Wam to ładnie idzie na kiedy planujecie sie wprowadzic do domku? my mamy juz prawie cale mury i w przyszly poniedzialek beda robic strop teraz chcemy sprzedac mieszkanie. wynajac mieszkanie i kontynuowac budowe. pozdrawiam i życze dalszych sukcesow w wykanczaniu domu.
    Z8 A40 2GP

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Witaj sami03,
    Chcielibyśmy się wprowadzić w październiku ale pewnie będą jakieś przesunięcia.
    Jak na razie same problemy z mediami: na etapie pozwolenia na budowę domu nikt (ani adaptujący projekt ani Panie w gminie) nie zauważyli, że gazownia dała nam warunki na skrzynkę w ogrodzeniu a w projekcie Z8 jest na ścianie domu. Dopiero Pan, który robił nam projekt przyłącza gazu to zauważył i musieliśmy wystąpić o zmianę instalacji wewnętrznej gazu – dwa miesiące w plecy . Z prądem nie lepiej – w kwietniu był przetarg i wszystko byłoby dobrze gdyby sąsiad przez którego działkę będą przechodzić słupy nie rozpoczął procesu podziału działki – musimy czekać, aż zmiany zostaną naniesione na mapach w urzędzie ( i tak czekamy już dwa miesiące). Jestem wściekła bo przed położeniem płytek musimy wylewkę wygrzewać – tylko nie wiem kiedy. Nie będę już marudzić……
    Z tego co piszesz, to przed Wami olbrzymie zmiany. Mam nadzieję, że mimo kryzysu uda Wam się sprzedać mieszkanie w dobrej cenie (czytaj wysokiej) a wynająć też w dobrej cenie (czytaj niskiej). Gratuluje postępów prac, trzymam kciuki za mocny i solidny strop.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony