dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie na jakiej wysokości zawiesić telewizor?

    No własnie, czy są jakieś standarty co do tego, żeby sie wygodnie ogladało? Mam lcd 37 cali, odległość oglądania 4- 4.5 m, kanapy- niskie. co radzicie? gdzieś kiedys sie spotkałam z taką propozycją, aby dolna krawędź tv byla na wysokości 90 cm...doradźcie..jak wy macie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    To chyba zależy na jakiej wysokości zazwyczaj siedzisz oglądając TV...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Gdzieś wyczytałem, że górna krawędź ekranu powinna być na "wysokości wzroku na wprost". Lepiej ogląda sie jak oczy są skierowane lekko "w dół".
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Gdzieś wyczytałem, że górna krawędź ekranu powinna być na "wysokości wzroku na wprost". Lepiej ogląda sie jak oczy są skierowane lekko "w dół".
    hmm a ja ogladam telewizor jak leże i co wtedy

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Może drugi telewizor na suficie?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    tak trochę poza temeatem to: ceny LCD spadają, ale nie jest to jakiś super skokw dół, ale w zasadzie to już mierzch tej technologi, w IV kwartał tego roku wejdą już do sprzedaży tańsze i lepsze TV LASER

    natomiast ja tak mysałem na TV gdzie go powieścić i najlepiej to na suficie nad łóżkiem
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #7

    Domyślnie

    W sobote wieszliśmy u rodziców 42 calową plazme , dolna krawedz jest 130cm od podłogi .
    Oglada sie super , nawet lepiej niz gdy stał na stojaku na szafce na wysokosci 80 cm .
    Przecież siedząc nie siedzisz pod katem prostym, zawsze po oparću patrząc na wprost patrzysz trochę w górę .Dla nas wysokość 130 cm jest ok, pokój ma 6 m wiec patrzymy z dalsza.
    Najlepiej dwie osoby niech trzymają a ty usiadz i sam zadecyduj .

  8. #8

    Domyślnie

    a nie lepiej po prostu popróbować, ja np. tak zrobiłem. dodam jeszcze, że ekran może być nachylony do przodu lub całkiem równolegle do ściany.

  9. #9

    Domyślnie

    Z tego co wiem to ogólna zasada jest taka, ze ekran powinien być na wysokości około 110 cm od podłogi.

    Info znalezione tutaj: http://www.wnetrzarium.pl/porada/wyp...sic-telewizor/

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    glazura

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    To właśnie zależy na jakiej wysokości siedzisz oglądając telewizor. U mnie jest to ok 130 cm

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Wykopaliście wątek sprzed pięciu lat, ale ok, temat trochę ponadczasowy

    Ogólna zasada jest taka, że oglądający ma mieć twarz na wprost, a nie zadzierać głowę do góry. Zatem środek ekranu na wysokości oczu siedzącego człowieka.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 123budujemy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-123
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Zobacz sobie u mnie, wysokość optymalna idealna do siedzenia jak i do leżenia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1324__625x0_DSC08093.JPG
Wyświetleń:	2087
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	172412
    więcej w moim dzienniku budowy we wpisie: "Zabudowa telewizora"
    Prowadzę blog budowlany 123budujemy.pl

    Budowa domu krok po kroku. Budujemy lekko zmodyfikowany projekt "Archiskowronek"...
    Zdjęcia moich ulubionych wnętrz Zdjęcia moich ulubionych wnętrz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony