dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar levinia
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    7

    Red face

    Cytat Napisał maciej.ka Zobacz post
    Witam,
    szukam informacji na temat sposobu wykonania sklepienia łukowego. Nie wiem czy sklepienie takie wymaga stosowania się do jakichś obliczeń, wzorów. Sklepienie byłoby wykonane nad pomieszczeniem piwnicy (zagłębionej w ziemi) o wymiarach 3m x 5m.
    Będę wdzieczny za wszelkie informacje.

    Hej!
    Wątek dość stary, ale u mnie temat jak najbardziej aktualny - również marzę o piwnicy ze sklepieniem kolebkowym, czy też krzyżowym, natomiast zupełnie nie wiem od czego zacząć.
    Czy ktoś się orientuje, na jakim etapie budowy domu należy uwzględnić taki sufit w półotwartej piwnicy (która w istocie funkcje rekreacyjne pełnić będzie).
    No i zasadnicze pytanie - czy każdy murarz da radę takie sklepienie zrobić? i czy najpierw architekt nie powinien owej konstrukcji ująć w planie projektu domu?


    Bardzo proszę o pomoc, bo jak to kobieta - wymarzyłam sobie coś, a nie wiem jak to "ugryźć"!

    Pozdrawiam!

  2. #22

    Domyślnie

    Szukam informacji na temat wykonania sklepienia łukowego z cegły.
    Chodzi mi o sam sposób układania/wiązania cegieł na szalunku oraz o ewentualne wzmocnienie takiego sklepienia zbrojeniem .
    Dodam, że chodzi mi o sklepienie do ziemianki, która zostanie obsypana ziemią około 0,5m grubości.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony